Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

ajfelka odpad!

I kdyby to byl nejlepší seriál pod sluncem, tak mu nemůžu dát ani hvězdu. Kopírka Dr. House zasazená do slovenského prostředí, no budiž, ovšem dabovat slovenský seriál do češtiny, to je vrchol!!! A teď trochu mimo mísu - nechápu, proč je Maštalíř považován za sexsymbol? I můj soused má větší charisma. ()

carramba66

Stejné typy herců, stejná struktura dílu, stejná prostředí a některé vyloženě okopírované scény. Přesto by se na to dalo koukat, být to v originálním znění. Ovšem křečovitá snaha "musíme mít hlas Dr. House" (a proto to musíme předabovat celé) z toho dělá zbytečnou frašku. CZ verze 45%, originál +10%. ()

kojot.name

Mně osobně to připadlo solidní. A kopírují všichni, tento seriál tak aspoň činí přiznaně. Čtvrtou hvězdičku dávám jako kompenzaci za ty "odpady", které podle mě opravdu nejsou fér. S opravdovými "odpadovými" seriály se tento opravdu srovnávat nedá. ()

zorrra

zatial sa mi to celkom paci...podla prvej casti..pre mna tak spravne ironicke, ale i vtipne, uvidime podla dalsich casti, zatial to vidim tak na 3* ()

floppy4

Tak strasne sa to chce podobat na nieco ako Dr House a tak strasne to nejde. Oproti ostatnym slovenskym serialom je to vsak celkom pozeratelne ale asi iba raz :-( ()

Igwar

Ako môže niekto hodnotiť film a písať komentár iba na základe traileru, teaseru alebo dokonca výpisu z TV programu !? Ako sa môže v komentári objaviť veta "Bojím sa to pozrieť" !? Veď je trestuhodné hodnotiť niečo o čom dotyčný hodnotiaci nemá ani páru. Ja byť admin, za takéto komentáre strhávam body alebo odoberám právo na písanie komentárov a hodnotenie filmov. Ako môže byť potom objektívne to výsledné percento, keď sa pri hodnotení filmov uplatňuje takýto diletantizmus. A presne tak je to v i v tomto prípade, mnoho ľudí dáva odpad iba preto že to je slovenské a najmä že to je z jojky. Na rovinu, Ludsky nie je nijako geniálny seriál a naozaj je vykrádačkou Housa a ďalších zahraničných krimi serálov. Avšak od seriálového dna má naštastie ďaleko. Pre bežného diváka je to nadštandard v porovnaní s ostatnou slovenskou seriálovou tvorbou. Hodnotil by som tak 60-70%, uvidíme ako sa seriál bude vyvíjať ďalej. P.S. Frekata, čo je nereálne na celiakii? Kamoš ju mal a príznaky mal tie isté, ako v seriáli, kým mu ju riadne nediagnostikovali. ()

luciluci

prvú časť som prepásla, takže som videla zatial len druhú časť a tá bola celkom dobrá. Či to je alebo nie je vykrádačka Hausa, nemôžem posúdiť, lebo Hausa nesledujem. A či je to vykrádačka iných krimi seriálov? Myslíte si, že Američania sa vzájomne nevykrádajú??? Vzhladom na to, aký priestor a čas dávajú naše dve komerčné televízie tvorcom svojich seriálov, myslím, že Dr. Ludský nie je taký zlý počin a označenie odpad si určite nezaslúži. Dej bol celkom dobrý. Niektoré dialógy vyzneli trochu kostrbato, ale iné boli zase celkom svižné. Herci sa snažia, a snáď až na niektorých nováčikov, vyznievali prirodzene. Aj tí nováčikovia sa hádam časom do toho dostanú. Kamera bola pekná, stih bol ok. zo začiatku mi prišla hudba trochu vlezlá. Ale celkovo, z druhej časti usudzujem, že je to zvládnutý projekt. Uvidíme, čo nám ponúkne ďalej. ()

tomasBA

po prvom diely mam pocit, ze sme sa o krok, hoc nie velky posunuli v tvorbe nasich seialov RE: urcite lepsie ako Ord. v ruzovej zahrade, panelak...pre mna asi 60-65% ()

vierka95

S prekvapením som si prečítala komentáre na seriál. Odpad je prehnané slovo a je oveľa viac iných seriálov a filmov, ktoré si zasluhujú toto hodnotenie. Niektorí asi ohodnotia seriál už pred pozretím a akýkoľvek dobrý by bol, mnohí na ňom hľadajú iba chyby, nie klady. Nuž, ale každý má právo na názor. Nie som veľý fanúšik slovenských seriálov, pri mnohých mám husiu kožu z hereckých výkonov a prirodzenosti hercov. Dali sme však seriálu šancu a povedali sme si, že si pozrieme jeden diel a uvidíme. Boli sme milo prekvapení a teraz po zhliadnutí 4 dielov mi je ľúto, že ich bude iba 10. Dialógy sú dobre napísané, s nadhľadom a vtipom ("Dúfam, že to nie je pediater!" - "Našťastie je to patológ.") pri príbehoch sa naozaj bavíme, herecké výkony ma nevyrušujú a Bratislava zhora vyzerá celkom malebne :-) ()

loki3016 odpad!

ako ano....aspon nieco sa tu toci...ale toto je az moc rychly kolotoc...alebo to najhorsie co ste uz stokrat videli na jednej kope s debilkom, co sa ksichti akoby mu niekto zapatrosil lieky na hemeroidy, v hlavnej ulohe...radsej knihu ()

Alhazred odpad!

Trápny amatérsky pokus o mutanta C.S.I a Dr Housea v slovenskom prostredí, výsledok je na úrovni argentínskej telenovely, ktorú režíroval niekto s patologickou nenávisťou k lekárom. ()

The-mzY odpad!

Kdo asi vymyslel trapnou napodobeninu a vykrádačku House M.D. Trocha originality by neuškodila... Jasnej odpad. Koukám, že Česko a Slovensko neumějí točit seriály s kvalitní a originální tématikou. ()

Ayoshen

Tenhle seriál má tu chybu, že se srovnáváním s Dr. Housem prostě nevyhne, kór svým začátkem. Sama jsem to už už po prvních třech minutách chtěla vypnout, ale nakonec jsem to vydržela a ejhle, ono to není tak zlé. Ono je to vlastně docela dost dobré. Hlavní představitel perfektní (dokonce jsem si zvykla i na Stránskýho hlas), vizuálně hezky zpracované, Wilsona má taky fajnovýho, no kolem a kolem, na další díl kouknu. Slováci to prostě umí líp než Češi a to o hodně. PS: Ale opravdu to bylo nutné dabovat? OPRAVDU? Z toho bych brečela. ()

mistrpropr

mně to tak tragický nepřijde i jsem se párkrát pousmál, neni to žádnej zázrak ale oproti ostatním "seriálům" myšlena ordinace a tuna dalších sraček, tohle teda na odpad neni ()

tomuleee

Hodně z Vás píše odpad ale prosím Vás co chcete po Tv seriálu z Bratislavy? Já to řeknu jinak. Tento seriál není žádný zázrak ale koukat se na to dá a těch 60 minut nepovažuji za ztrátu. Je tam mnoho much ale buďme v této době schvovívavý že je nějaká snaha Tv stanic nějakou původní tvorbu vůbec dělat. Ať je Ludský jakkoli cocot tak je mi sympatický a má krásnou dceru i bývalou ženu. Seriálu ve volné chvíli dávám 60% za snahu prát se s amerikanizovanou produkcí ()