Ve svém nejnovějším snímku Babycall spolupracuje Pål Sletaune s mezinárodně známou, talentovanou a momentálně velmi žádanou herečkou Noomi Rapace, která zazářila v roli Lisbeth Salander v trojdílné televizní adaptaci sbírky novel švédského novináře Stiega Larssona. Tentokrát si zahrála matku 8-letého syna Anderse, kteří společně utečou od násilnického otce a manžela. Ze strachu, že je najde, Anna svému synovi dá do pokoje vysílačku, aby si i v noci byla jistá, že je v pořádku. Z malého přístroje se však začnou ozývat zvláštní neidentifikovatelné zvuky. (oficiálny text distribútora)

Illy

Největším plusem tohohle filmu je samozřejmě Rapace, tahle ošklivka (původně měla být chlap, nebo skřet) je pro role magorů stvořená. Největším mínusem pak nerozhodnost, čím chce film vlastně být a snaha o šokující závěr, která ve finále působí spíš trapně. Ale v některých momentech je film parádní.... ()

JohnyD

Mám rád filmy, ktoré ma nútia po jeho skončení premýšľať plus si, k tomu pripočítajte skvelú Noomi a vyjde vám z toho zaujímavá a solídna ducharina, ktorá je možno v niektorých pasážach nudná, ale na konci budete stáť ako obarený a budete sa snažiť poskladať toto puzzle dohromady, ktoré na prvý pohľad nebude možno dávať žiadny zmysel, ale režisér a scénarista Sletaune vo filme nechal dosť indícií ako sa s tým popasovať. Otázka je, či ste dávali počas filmu naozaj dobrý pozor alebo ste ho premárnili pozeraním na hodinky. 7/10 ()

Standic1 odpad!

Tak tuhle hodinu a půl života mi už nikdo nevrátí. Noomi tady předvedla pěkný "šílený" výkon, škoda jen, že na jednu a tu samou narušenou matku, musíme koukat stále dokola, protože po chvíli už to začíná spíš lézt na nervy. Jo a prosím, vysvětlete mi někdo proč se to jmenuje babycall, tak nějak jsem nepochopil tu pointu. Klidně se to mohlo jmenovat "okno", protože to se tam myslím objevilo vícekrát a bylo zajímavější! ()

warrenur

Zaujimave. Noomi by som si iste nenechal ujst a i v tomto norskom kusku je jej herectvo uzasne. V skutocnosti sa nemame do cinenia s horrorom. Skor s mysterioznou dramou. Sedive prostredie, hudba a pomalsi dej mi vyhovoval a da sa povedat, ze film mi na nedelny vecer padol. Par otazok ostalo sice nezodpovedanych, ale to tajomno vnimam ako plus. ()

Rockerman

Ne příliš záživný film s výbornou Noomi v hlavní roli. Traumatizovaná matka trpí depresemi a halucinacemi. Aby však nepřišla o svého syna, který byl týraný svým otcem, nevyhledává žádnou pomoc ve svých bludech. Závěr filmu pak přináší dokonalý zvrat v ději. Celkově však film hodnotím jen průměrně a tři hvězdy dávám jen kvůli Noomi, která se mi líbí stále víc a víc. ()

boul

Spíše tří * záležitost u nějak nic moc skvělého filmu, ale za Noomi Rapace přidám jedničku navíc, mám pro ní slabost a nádherně se mi na ní dívá.. ()

Luk Skywalker

Nudné, nezajímavé a nic mi neřekli (SPOILER: Jak se někdo může potápět na parkovišti?! KONEC SPOILERU). Přitom potenciál by byl, příště by si měli ujasnit co chtějí točit, protože drama o vztazích, které mají být thrilerem s prvky hororu nějak nefunguje. ()

Kingjiri

Přiznám se, že pointu jsem uplně nepochopil a marně v ní hledám něco, co by dalo celýmu ději (a hodině a půl mýho života) nějakej smysl. Zároveň taky nevim, co chtěl vlastně rejža točit - psychologický drama/thirller nebo horor? Ani v jednom žánru neni snímek vůbec přesvědčivej a nedaří se mu využít zajímavý náměty (vysílačky). Co člověku zbyde je akorát slušnej hereckej výkon Noomi Rapace, která kdyby se neobjevila v hlavní roli, tak by se na Babycall v ČR nejspíš nikdo nepodival. Jo a ještě hudební doprovod měl svý světlejší chvilky. ()

KUFI

Hodne veci jsem tam nepochopil, ale to je u me normalni :) Horor to fakt neni, spis psychologicky drama. A veskrze prumerny. Kdyby ve filmu prselo, tak mi to tema apartmanama a castecne i linou atmosferou pripomelo americkej remake japonskyho Dark water. ()

Zombiepod

Popis filmu je ďalším mylným údajom pre fanúšikov hororu. Jedná sa o pomerne ťažkú psychologickú drámu s mysterióznymi prvkami, s tou pravou severskou atmosférou a nezameniteľným štýlom nakrúcania. Noomin výkon bravúrny a celkový nápad fantastický, no toľká dejová spletitosť v rôznych WTF smeroch v závere ponúkne len veľmi slabé a neúplné rozuzlenie. Keď je však pozornosť po celú dobu na mieste, divák si ľahko dokáže koniec pomocou fantázie spojiť a vysvetliť. Objektívne za 3*, no pre mňa hviezda naviac za celkovú odlišnosť filmu, ktorá hravo prebije aj áčkové hollywoodske moderné horory. ()

petrik11

Vízie a pravda, čo je pravda? Tak tento film nám dá jasnú odpoveď až na samotnom konci. Náklady na film asi privysoké neboli a aj výsledok je tomu zodpovedajúci. Chýbal tomu drajf, celý čas sme sledovali mmoriadne nesympatickú hrdinku ako bojuje o svojho syna a na záver...NO COMMENT ()

jafuska

Překvapivě velmi povedený a napínavý severský film, ačkoliv je nemám moc v oblibě tady se jim to tedy velmi povedlo, člověk si tady nebyl jistý, co je a není realita, ale nechtěla bych zrovna něco podobného zažít, to musí být fakt peklo, vydržela jsem se dodívat do konce s pocitem, že vidět více podobné náměty a ještě od seveřanů, no nevím, jestli potom bych neměla depku, možná přehodnotím trochu názory. ()

maniacxl

Nevím jak to ti Noři vlastně mysleli,jsem mírně zmaten.Když už konečně po půl hodině se začalo něco dít,tak to šlo tak rychle,že byl konec,a já zůstal čumět.jak černoch na sníh.To přece nemůže být konec,vždyť nám nic nevysvětlili.A ono to fakt skončilo.Já si teda nějakou pointu vymyslím,ale docela jste mě milí Norové nasrali.Celou dobu si se mnou hrajete,a když dojde na lámání chleba,tak to utnete.Škoda,náběh to mělo na lepší hodnocení,už kvůli Noomi Rapace,která byla úžasná.Takhle"jen"55%. ()

wick

Rozpad osobnosti znázorněný příliš zkratkovitě a nepříliš poutavě. S hororem to nemá moc společného, spíš podivný psychothriller... ()

david666

Bohužel se fiml nikam moc nevyvíjí a pořád se hraje na stejnou notu - nikdo mi nerozumí. Kam to povede jsem cca od poloviny již věděl, tudíž i konec nepřekvapil. ()