Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

maniacxl

Další výživnej španělskej ptáček s vynikající přílohou a obloženou Sigourney Weaver,i když se mohla zdržet déle.Cillian Murphy byl fakt "medium"propečenej a Robert uhrančivě a viditelně ve formě.Jsem rád,že to nebyl jen další parahoror,on to totiž vůbec nebyl horor.Konečně už vím,jak lze zvednout stůl,aby to vypadalo,že to udělal ten oběšenej chlápek,kterýho po večerech marně vyvoláváme,a dokonce i lžičky ohýbat umím.Jen by mně ještě zajímalo,jak ten Robert lítal?,že by v tom měl prsty Copperfield. Akta X 2013 z druhého pohledu.65%. ()

benedict

Páni! Miluji překvapivé pointy a tenhle film mi dal to, co jsem od něj očekávala. Tedy skoro...Začnu od nejhoršího: Sigourney umí honit vetřělce i ženichy coby svatební podvodnice,ale tady mě moc nepřesvědčila. Olsenka překvapila,snad konečně nadaná hlavička z celýho klanu,jak se zmínil JFL. De Niro umí, to je jasný a opět jsem si ho vychutnala (ale no ták,sprosťáci) :) Přes to všechno byl tahoun filmu Murphy, je stále lepší každým snímkem a jednou bude tak opěvovanej, jako jeho starší rádoby slepej kolega! I když, jeho skelný kukadla se mu nehodí k úsměvu :D ()

a0001

Neuveriteľná nuda. Až na herecké výkony bol pre mňa film skoro nepozeratelný. Skúste si pozrieť dokonalý trik 2006 a porovnať. Tento snímok nedosahuje ani polovicu kvalít. Max 40% ()

CrazymanM

Velmi slušnej film,atmosféra mě celkem pohltila,i když pár věcí bylo podivných,ale co?!Jako celek mi to pasovalo,herci podle mě skvělí,dobrá volba!!! ()

gotham

I přes zajímavé herecké obsazení i atraktivní námět se na můj vkus na plátně odehrává neskutečně nudná podívaná. Červená světla mi převážně přišly zoufale pomalé, ukecané a příliš dlouhé, nicméně i tak se sem tam našla pěkná scéna, atmosféra byla vybudovaná celkem solidně a jakž takž se na to dalo koukat aniž bych u toho usínal. Že bude kvalita tohoto snímku dost závislá na kvalitě závěrečné pointy se dalo čekat už před začátkem, no a právě ta pointa je naprosto zoufalá. 40% ()

chrchel

Občas jsem u filmu opravdu nevěděl co si myslet. Obzvlášť v poslední třetině jsem přestával chápat co se vlastně děje, až úplně na konci jsem to (snad) pochopil pořádně. Murphy je tradičně skvělý a De Niro také funguje dobře. Atmosféra je hustá od začátku až do (téměř) konce a celkově jsem si nakonec odnesl dost pozitivní dojmy. ()

lobo87

Red Lights je veľmi zaujímavý film, ktorého potenciál však nie je naplnený a to hlavne z dôvodu scenára, ktorý nezvládne záver a príliš veľa otázok zostane bez odpovedí. Inak to bol obstojný thriller s vynikajúcou atmosférou a zaujímavými hercami... 65% ()

Taron

S takovýmhle obsazením udělat tak špatnej film je skoro zločin. Děj je od začátku až dokonce strašně nedomyšlenej a to, jak je všechno braný vážně působí fakt komicky. Hodinu a půl jsem se u filmu neskutečně nudil a nasíral se, u čeho to sakra ztrácím čas. Poslední půlhodina je naopak najednou zběsilá a děje se toho strašně moc, ale zas a znova to postrádá logiku. Závěrečná pointa možná výjimečně dává smysl, ale je slabá a fakt to není věc, která by vynahradila ty dvě hodiny marné snahy o dobrej film. Pár (opravdu pár) světlých chvilek to pro mě žel na víc než jednu hvězdu nevytáhne. Jaká škoda zajímavýho nápadu. ()

holka218

Film jsem měla v plánu docela dlouho a konečně jsem se k němu dostala. Celý film je zajímavý a příběh originální. Zajímavý je úhel pohledu na celou věc. S filmem mám jen jeden problém a to je konec. Musím souhlasit s názory, že film měl skončit odchodem Murphyho ze sálu a zavřením dveří. Nebo bych zvolila úplně jiný konec. Některé věci bych také trochu více dořešila. Jinak je ale celý film vážně skvělý. ()

Mamutol

Dokud film táhla Sigourney Weaver, tak bylo na co se těšit. Jenomže v polovině se to celé zlomilo, začalo to být mírně debilní a závěr to celé poslal do odpadu. ()

wesker

Výborné obsazení a zajímavé téma s překvapivým koncem.. nejedná se o klasický duchařský film ale je i hodně psychologický a k zamyšlení což je přesě můj šálek kávy. Na mém novém HD projektoru skvělý kinozážitek.Žádná televize nezprostředkuje takový zážitek jako HD projektor s 3m uhlopříčkou obrazu. ()

The_God

Na začátku bylo pár scén, které mě měly nabudit, ale nudil jsem se. Pak ovšem přišla prostřední část filmu s vyšetřováním, zkoumáním a poznáváním postav a já se stále nudil. Nakonec přišlo velké finále s obrovskou ukázkou paranormálních schopností a hádejte co. Nudil jsem se! ()

MiniRecenze

Do první poloviny filmu Vás film zaujme a vy budete zvědavě přihlížet jeho počínání.Poté ale film trochu klesne a nezachrání to ani trio dobrých herců.Je zde potom zmatek ,zdlouhavý děj,sem tam nějaká nezdařená lekačka a zajímavý závěr samotného filmu . Je to celkem škoda,protože režie zde funguje a herci si své role taky zasloužili.Na jedno podívaní Vás to zabaví. LEPŠÍ PRŮMĚR ()

Deganawidah

Ač je v tomto filmu velmi dobré herecké obsazení, provází nás zajímavá až mysteriózní atmosféra a také dozajista můžeme ocenit prvotřídní práci audiovizuálu, nemohu dáti více než-li 3 hvězdičky, a to především pro chabý scénář. Myslím, že ke konci, na místě, kde mohl být využit všechen potenciál při vyvrcholení zápletky (s tím jak podvádí - hodinky, apod.), aby divák při gradaci nespustil oči, bylo vše promarněno soubojem na záchodě a pak iracionální hádkou v sále. Při horečné mluvě hlavní postavy u počítačů jsem si vzpomněl na energické výkony Leonarda DiCapria v propracovaných scénářích filmů jako: Labirint lží, Počátek, Krvavý diamant, apod. Stručně řečno mohlo to mít větší šťávu, mělo to mít větší šťávu. ()

Krisslybear

R. Cortés a jeho druhý film, ktorý sa mi dosť páčil. Síce je to nezrovnateľne z jeho veľdielom "Buried". Ale tiež zaujímavé, mestami nudné, ale z epickým vyvrcholením. Čakal som od toho, ale o dosť viac preto ostanem len pri 3*. ()

Brenda.Ch

Právě jsem změnila tři hvězdy na čtyři, protože film je skvělý. Poprvé jsem ho viděla s titulky - mimochodem totálně zprzněnými - a teď jsem si vychutnala dabing a taky tím pádem lépe porozuměla. Výborné, strhující, poutavé, zajímavé, s povedenou hudbou a dobrými hereckými výkony. Mám ráda Cilliana Murphyho pro jeho charizma, Sigourney Weawer pro opravdovost jejích rolí, Roberta de Nira pro jeho schopnost podmanivě a přesvědčivě podvádět. Film má velmi dobrou atmosféru, gradaci děje, hodně zajímavých informací a dost překvapivých a jednoduchých odhalení typu Occamovy břitvy. To se mi na něm obzvlášť líbí. A velmi hezkou roli si tady zahrál Toby Jones, kterýžto vědec snažící se potvrdit zvláštní schopnosti lidí, zůstává vědcem na pravém místě ať už se děje cokoliv. ()

veverysiak

Prekvapko, začiatok ma dosť vydesil, predpokladal som ďalšiu nudnú špiritisticko-exorcistickú duchárinu, skvelí herci, výborná réžia a bravúrne zvládnutý otvorený koniec, takže 80%. ()

ludovit14

Zaujímave herecké obsadenie,ale to je tak akosi všetko.Príbeh je ako,keby bol celý nedomyslený.A na takmer 2 hodiny to celé nudí.Samozrejme sú tu aj dobré veci,ale ako celok to nestačí.HOD:45%Jedno pozretie úplne stačilo a istotou viem,že už sa k tomuto slabému akože hororu nevrátim.PS:je to taká paranormálna kravina! ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)