Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

hony23

Nejdražší film Netflixu přináší nadprůměrnou akční podívanou, pro českého diváka navíc zatraktivněnou natáčením v Praze. Zatímco honička s tramvají a demolice historického centra Prahy přinesla opravdu skvělou akci, kritiku si zaslouží scény odehravající se v Bangkoku, v Baku, ve Vídni i v Berlíně, protože ty byli zjevně natočené také v Praze. Hlavní hrdina je mixem Jamese Bonda, Johna Wicka a MacGyvera, bohužel charisma neměl ani jednoho z nich. Naopak hlavní záporák byl naprosto v pořádku. ()

Jack_F.

Asi je čas, aby se něco změnilo v tomto žánru a v pojetí velkých studií. Protože, pokud máte hodně bohatý rozpočet, krásné destinace a sympatické herce…ale i přesto napíšete scenáristický odpad a absolutně trapný děj, tak to prostě díru do světa neudělá. Postavy jsou vám ukradené a tu malou holčinu bych za herecký výkon odkrágoval sám a zadarmo. Bratři Russo, ať proboha, už nic nerežírují (tihle, že dělali infinity war??!), či dokonce nikdo z nich nevymýšlí tyhle tragické a nudné scénáře (tam je hlavní kámen úrazu), od toho tady už je mistr béčkového neumětelství Luc Besson. Hrozný kýč. ()

Eaton_Hunt

Další pokračovaní, jako vážně, já se muesel nutit abych jedničku dokoukal do konce. Tento skvost nenabízí žádnou zábavu, ne počkat, nabízí  nesrovnalosti nepřesnosti nebo jak bych to nazval, ignorace dobrých akčních scén (tím myslím špatné osvícení, barvy, atd.). To jako vážně rok 2022, akční americký film nemá dobrý přehled v akci, očividně tu vládne zmatek, a ještě k tomu 200 mil. rozpočet. Taková třešnička na dortu jsou scény v Praze, ale jenom některé se dějově nacházejí v Praze, záběr na Hlavák a najednou obří nápis Vienna, to je asi už klasika u amerických akčních filmů. Jediné co se dá považovat za dobré je sociopat, kterého hraje Chris Evans, trochu ho lituju, že podal tak solidní herecký výkon, aspoň něčemu scénáristi věnovali svůj čas. 4/10 ()

PenelopaW

I když souhlasím s řadou výtek, musím říct, že všechna ta "ale" vidím až zpětně a u filmu jako takového jsem se skvěle bavila. Když nám Netflix před pár dny tenhle film nabídl, pustili jsme si ho a já chrochtala blahem a hýkala nadšením. Jako jo, je to béčko. Ale je to krásný béčko! Mně se to neskutečně líbilo a Prahu jsem si vyloženě užívala. Ryan coby Šestka je trochu sterilní a jak tu padlo, jeho životní role to není, ale člověk mu toho drsňáka a hláškaře (se žvejkou v puse) nakonec docela žere. Billy Bob coby stařík a guru hlavního hrdiny taky solidně obstál na výbornou, ale kdo si mne získal nejvíc byl můj milovaný Chris Evans. Ten tu byl tak nechutně slizký a odporný, až byl nádherný! Svého času, když Gosling v Praze natáčel, jsem v hlavním městě pobývala taky a, přestože je Ryan na mém seznamu celebrit hodně vysoko, stalkovat na natáčení jsem ho nešla. Kdyby mi ale někdo řekl, že tam bude i můj druhý miláček, kterého jsem milovala ještě předtím, než jsem zjistila, že bude hrát mého nejoblíbenějšího Marvelovského hrdinu, tak bych na to natáčení dorazila a stála tam i v dešti s úpěnlivým výrazem. Chris se asi potřeboval vymanit ze škatulky kladných hrdinů, ale sociopata Lloyda si podle všeho zahrál s chutí a ten jeho knírek je jen třešinkou na dortu. Děj jako takový není nijak světoborný, nechyběla ani klišé linka přátelství mezi ochrankou a malou holčičkou (tu jsem tedy víc baštila Denzlu Washingtonovi), ale zobrazované destinace vyloženě zahřály u srdce - i proto, že Praha tentokrát není vydávána za jiné město, ale hrdě se hlásí k tomu, že je to Praha. O natáčení jsem svého času nic nečetla, takže pražská benga i zmasakrovaná tramvaj si získaly moje srdce i duši. (Teda duši ne, tu má Evans a lechtá ji knírkem.) Ze současných filmů, které se dnes točí, řadím Gray Mana na roveň mých oblíbených béček z devadesátek, i když je otázka, jestli jednou bude stejně kultovní a získá si v mém srdéčku áčkovou příčku. Trochu mne mrzí, že zlý agent nakonec nebyl po zásluze potrestán, ale možná si jen Gray Man zadělává na pokráčko?? "This is just another Thursday..." ()

Franki69

No tohle se teda fakt nepovedlo. Viděl jsem to před třemi dny. Až teď jsem si sedl k recenzi…a zjišťuju, že si z filmu nic nepamatuju…kromě toho divnýho dojmu, kterej ve mně zanechal a Prahy znásilňovaný cgi mrakodrapama. No a ten Evansův knírek, to je maskérský "rozhodnutí" roku. Netflix hodil prachy do kanálu…bylo to špatný. Dávám 15% ()

tomino28

Hvězdně obsazený akční kousek z dílen Netflixu, který se nerozpakoval a utratil údajně přes 200 milionů dolarů. Je fajn vidět Prahu stokrát jinak, české policejní oktávky létající vzduchem a občas slyšet i češtinu. Ani proti hereckému obsazení se nedá nic namítat, všichni si svou práci odvedli. Ale to je tak vše, snímek od začátku do konce prostě jenom uběhne, nic víc. Nevzbudí žádné emoce, nemá náboj, chybí mu duše. Nemohl jsem se ubránit pocitu, že se dívám jen na další moderní generický "akčňák" upečený podle stokrát opakovaného receptu. ()

bonovox

Je to už na zvážení, že aj zruční tvorcovia strácajú v Netflixe svoje kvality...The Gray man mohol byť skvelým špionážnym filmom, ale...scenár je bez nejakej invencie či prekvapení, akcia je totálne zle natočená a zostrihaná a ani súboje 1 na 1 nie sú ničím výnimočným. Ryan hrá až príliš bez emócii, zato svojho záporáka si Chris dostatočne užíva. Pozitívom je aspoň časť filmu odohrávajúca sa v známom prostredí Prahy. Film na jedno pozretie a zabudnutie, zlatý Bourne či Hunt vo svojich sériach. 50% ()

Pancake

Akční filmy mám prostě rád a tohle nebyl špatný kousek. Nicméně ta samotná akce byla v některých chvílích extrémně překombinovaná a zbytečná. Zápletku asi nebudu ani hluboce komentovat, za mě těžký průměr. Co tomuto snímku zlepšuje hodnocení je většinové zasazení do Čech které je velice povedené. Poté mě také velice příjemně překvapil Chris Evans který zde ztvárnil hlavního záporáka. Nato že jsem u něho zvyklí na zcela kladné role, zde předvedl velice dobrou práci. ()

fafejt001

Pocity  jsou  poněkud  rozpačité . Akce  je  tady  sice  hooodně  , ale  Bourn  je  o  dva  levly  výše . To  se  nedá  nic  dělat . Sice  bylo  fajn .  že  tam  byl  Vítkov  a  centrum  Prahy  ,  ovšem  akce  tam  bylo  zbytečně  hodně . Navíc  záchrana  dívky  nebo  pomalu  slečny  je  už  také  omleté  téma . Ryan  tam  sedl  i  ten  hlavní  zmr..., tedy  protistrana ,  ale  nějak  se  mi  to  zdálo  přehnané  a  možná  i  dlouhé . Souboj  ve  fontáně  dost  dobré  a  jěště  by  se  něco  našlo .  Hlavně  ,  že  dcerka  bývalého  kolegy  byla  zachráněna  a  mnozí  se  již  těší  na  dvojku .  Já  spíše  ne . Za  mne  dobrý  průměrný  akční  film . ()

MiniRecenze

John Wick, Equalizer, James Bond, Kingsman... a Komando .Na tyhle kvality by si Grey man za 200mega dolarů chtěl sáhnout. Ale vůbec se mu to nepodařilo. Nebýt scény v Praze, tak bych hodnotil jako podprůměr. Tak 3* S ODŘENÝMA UŠIMA 5/10 ()

Dabing

Lepší než Vyproštění, ale pořád o něco horší než 6 underground. Všichni herci výborní, akce odsýpá, děj mi nijak nepřekážel. Pro mně zatím druhý nejlepší netflixovský akční film. Praha je zde skvělá, ()

Kovalevka

Všiml jsem si že filmy pod značkou netflix jsou často podhodnocené oproti jiným filmům ( nejspíš z důvodu že do kina si na něj nezajdeme a musíte mít předplatné ) ale to je jen můj názor. Recenze mě sice trochu odrazovaly , ale nakonec jsem se dobře bavil. Film byl jako celek výborný od začátku do konce. Obsazení taktéž výborné a zápletka jak mix Jamese Bourna říznutá johnem Wickem. Samozřejmě to není film pro hluboké přemítání ale těším se na další díl. ()

Crowus

Já to mám za 2* + 1* za tu Prahu. Je fajn vidět ve filmu vybuchovat policejní Škodovky. Ale, kdo proboha řídí tu tramvaj, celou dobu? Nějakej robot nebo co. Jak to napsat, film neurazí ale ani nijak zvlášť nepotěší. Za ty prachy jsou tu letost fakt lepší pecky. ()

SamGee

Po kritickom a finančnom úspechu Avengers: Endgame sa režiséri Anthony a Joe Russo rozhodli produkovať i natáčať vlastné filmy, medzi nimi aj akčný triler The Gray Man. Podarilo sa tejto snímke zaujať divákov alebo ich skôr odplašila?      Dej sa začína v momente, keď Sierra Six (Ryan Gosling), špeciálny agent CIA, odhalí pravdu o nekalých praktikách svojho nadriadeného (Regé-Jean Page). Po odhalení sa stáva hľadanou osobou a uteká pred sadistickým žoldnierom Lyodom Hansenom (Chris Evans).    Režiséri sa mohli pohrať s námetom o agentovi na úteku, ktorý ide po povrchu a chrlí nadbytočné informácie. Najväčším problémom je však nerozhodnosť v žánri. Nevie sa rozhodnúť, či film chce byť špionážnym trilerom alebo bombastickým akčným trhákom.     Hviezdy Ryan Gosling a Chris Evans si podmaňujú divákov po svojom, u Goslinga je to jeho humor a u Evansa stvárnenie narušeného psychopata. Herci vo vedľajších úlohách sú sympatickí, ale ich postavy pôsobia bez života.     Hoci akcia neponúka brutalitu na štýl Johna Wicka, nestráca na dynamike a intenzite. Škoda rýchleho strihu, pri ktorej si divák neužije naplno akčné scény. To isté platí aj pre nadmerné využívanie počítačových trikov a vizuál využívajúci filter. Na rozdiel od CGI a vizuálu, prekvapí hudba a lokácie.       The Gray Man je doslova šedým priemerom. Zápletka ničím neohúri a stráda uveriteľnosť i funkčné postavy. Vykúpením sú Gosling s Evansom, napínavá akcia a pekné kulisy. Ako novinka od úspešných režisérov sklame kritikov, ale ako akčná jednohubka poteší nenáročných divákov.     Príbeh: 4/10,  Postavy: 4/10,  Herci: 6/10,  Hudba, akcia, kamera:  7/10,  Strih, CGI, vizuál: 3/10,  Celkovo: 5/10. ()

Rian_witcher

Film uběhne jako nic a kdo se vyžíval v akčních videofilmech 90 let minulého století, bude spokojený. Není to napínavé, zápletka je jednoduchá a jasná, ale českého diváka pobaví záběry na Prahu. A pobaví i konec otevřený na další pokračování, které ale zřejmě nikdy nevznikne. ()

KritikRik

Nejdříve to zlé, příběh je prostě špatný a plný klišé, ale myslím že to filmaři věděli, poněvadž se nad ním film nikdy nezdržuje, ty dvě hodiny utekli jako voda. A teď to, co se mi líbilo, akce byla pěkně stylová a dobře choreografovaná, a film má dobrou vizuální identitu, každé velké akční scéně dominuje barva, které jsou syté v celém filmu. To je asi vše, popkorňák, který není stahován nějakou hloupou politickou agendou. ()

Saxos

Hergot bacha, v Praze nám střílí agenti. Na film jsem se těšil a byl jsem zvědavý, jak se střih popere s haldou materiálu co po Praze natočilo. Tramvaj se jim moc nepovedla. Skákala z místa na místo, jako stepní koza. Žižka v pohodě, stejně Berlínská věž. Ani policejní personální stav v tej Praze nemůže být tak zoufalý. V každém případě, když si uvědomíme, že je to Netflix, tak se jedná o více průměrnější akčňák, ale zbytečně dlouhý, s trapnou a ohranou zápletkou. Závěr: doporučuji. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)