Francouzská filmová komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér Jean-Paul Belmondo má před svatbou s krásnou Raquel Welch, jenže jí dojde trpělivost! Navíc se o ni začal ucházet bohatý hrabě a tak získat znovu její lásku nebude vůbec jednoduché... (oficiálny text distribútora)

Odpadlik

Naprosto nejlepší film s Belmondem, který asi není třeba nikomu nijak zvlášť představovat. Většina hlášek zlidověla a každý se jim určitě rád zasměje i po několikátém sledování, stejně jako nesmrtelným komickým situacím, kterých je ve filmu požehnaně. ()

Allan

Nádhera, nádhera, nádhera! Nelze být lepší, nelze být vtipnější, nelze být belmondovštější. Toto je KOMEDIE, toto je Olymp. A zkuste najít lepší! HLÁŠKA: "Fuj ženská!" ()

smack

No jestli tohle někoho nezaujme, tak asi není zdráv...prostě belmondovská klasika. Konečně si taky zahrál, toho kdo ve skutečnosti je(byl). .. Jestli mi neřekneš kde je ložnice, rozbiju ti hubu" ()

fandalehy

Pro někoho Belmondův nejlepší film, pro mně druhý nejlepší...:-) Brilantní komedie s Bebelem v komické dvojroli mužného kaskadera Mika Gouchera a zženštilého herce Bruna Ferrariho. Tuny vtipných hlášek, komických situací, akce a reakce. Claude Zidi opět dokázal, že patří k nejlepším režisérům fr. komedií 20. století. A u mne si napravil reputaci zpackanými Les Charlots. Ale to se sem asi psát nemá. No zkrátka je to prvotřídní komedie, která se nikdy neokouká...škoda jen, že tu není více hvězdiček. ()

Bobšule

I pro mě je právě Zvíře nejlepším filmem s Belmondem. Minimálně proto, že ty role policejních komisařů mu sice šly pěkně, ale mně se už kapánek pletou. Prostě, jakmile zblejsknu v obchodě těstoviny Panzani, začnu se pro okolí asi poněkud přihlouple culit. Ale přece nebudu každému na potkání připomínat, že "i naše gorila miluje těstoviny Panzani", že? ;-) ()

kwaicheng

Bruno Ferrari/Michel Gaucher či jak se to píše:) - to je jeden z nejkrásnějších filmů mého dětství. Předpokládám, že se stane i jedním z nejkrásnějších filmů mého dědství. Belmondo je nepopsatelnej ať už jako invalida, teplouš nebo frajer...ta scéna jak se nalejvá kořalkou a pak řádí na tý reklamní akci..:D Nepřekonatelné! No a Raquel Welch imrvére pobíhající na place bez šajsky..takhle má vypadat hezká ženská, ne jako ty ubohý vychrtlý počítačem upravený silikonový chcíplotiny! ()

FireTight

Jejda, to zas jednou byl komediální kopanec do hlavy! Málem jsem u toho spadl ze židle... :D Skvělý film a další důkaz, že Belmondo nepotřeboval (nepotřebuje) točit jenom vážné akční role, ale na míru mu byly i ty komediální. Jen tak namátkou - invalida ("A co vy tady ještě děláte?" "Já jsem doktor ze sociálky..."), Bruno ("Fůůůj, šenská!"), kaskadér (u pádu ze schodů jsem dostal skoro záchvat) a další a další skvělé vtípky a scénky. Málem bych zapomněl, jako bombónek Raquel Welch! ()

Sign

Pan Belmondo je prostě zvíře, skvělí herec kaskaderských a lehce akrobatiských proporcí ukazuje jeho herecký a komický talent jak nejlépe umí, pan herec Francie sedumdesátých let, nevím ani jaký foor zde mám vyzdvihnout :-) hlavně snad perfektní zvládnutí dvojrole pana herce a teplého manekýna Belmondo zvládl snad jak nikdo,Ženská no fůůůj... :-D bombovej film :-) ()

Enterprise

Jean-Paul Belmondovi asi nejvíce vyhovovali dvojrole diametrálně odlišných charakterů, které mu v kombinací s výborným scénářem nabízeli neomezený prostor pro vyblbnutí se před kamerou. Zvíře považuji za vrchol francouzské komediální tvorby 70. let, po které to šlo s francouzskou komedií bohužel už jenom směrem dolů. Spousta zcén je naprosto nezapomenutelná, ať už ukázka savany v ohni, hraní mentálně postiženého, odcházení bez skandálů, opakovaná scénka "ještě jsem nevykouřil svou poslední cigaretu". I když Zvíře je na první pohled jedna velká one man show, Bebelovi výborně sekunduje další osvědčení komediální herci (Julien Guiomar, Aldo Maccione a Charles Gérard) a okouzlující Raquel Welch. Existuje opravdu velmi málo filmu, ze kterých by vyzařovalo tolik pozitivní energie. ()

Cerion

Typický příklad filmu, ve kterém je tolik nepřesností až je vám to úplně fuk a jen se smějete, jak Belmondo nadhazuje jednu hlášku za druhou. Je tu pár nudných (pokud by je vystřihli, vůbec by to nevadilo) momentů, ale jinak vynikající. ()

Sykon

Pohodová francouzská komedie, viděna s výborným českým dabingem. Belmondo je prostě jeden z hereckých velikánů a tady to dokázal s hravostí a nadsázkou. Klasika, na kterou se klidně rád podívám znovu. ()

Inozuka

Jedna hláška za druhou a výborná rozverná hudba. Obé doslova zlidovělo a svého času znal tenhle film každý ... ostatně řada pseudonymů Bruno Ferrari, na které lze dodnes narazit, svědčí, že i dnes je hodně populární. Vedle skvělé dvojice J.P. Belmondo a R. Welch bych ještě vyzdvihl Charlese Gérarda - ten chlap je tak hnusnej, že to snad není možný, ale v každém filmu, kde se objevil je nezapomenutelný. ()

Veronica27

Pro Francouzské filmy nemám zrovna moc slabost, až na některé výjimky.Musím říct, že tady určitě výjimka je, protože to bylo skvělé.Dvojrole naprosto skvělá, bavila jsem se od začátku, až do konce...:-) ()

waska

Vynikající Belmondo, kdy jeho Bruno je neodolatelný. Jako vždy úžasná Raquel Welch v součinnosti s "oběma" Belmondy tvoří neskutečně vtipný "pár". Perfektní komedie. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo