Francouzská filmová komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér Jean-Paul Belmondo má před svatbou s krásnou Raquel Welch, jenže jí dojde trpělivost! Navíc se o ni začal ucházet bohatý hrabě a tak získat znovu její lásku nebude vůbec jednoduché... (oficiálny text distribútora)

3 AM Code

Kdyz si to tak prebiram v hlave je to tohle nejlepsi Belmondo. 100% natriskana komedie se spoustou nezapomenutelnych scen ("Jeste sem nevykouril svou posledni cigaretu", "Mejte slitovani socialni pani", "Zenska, no fuj!","Na Monmartre - Aaa k Misu - Ne! Ke me domu!") a mraky dalsich. Tenhle film snad nema jedine hluche misto. Zaslouzenejch 5. :) ()

SG-1

"Vyšplhal jsem po fasádě, okno bylo otevřený, vstoupil jsem a znásilnil jí. Čtyřikrát. Jenže napřed jsem si třikrát spletl pokoj." -Mike Gaucher- ()

LexBarker

Nejlepší komedie s Jean-Paulem.Spousta klasických gagů a perfektních hlášek.Při natáčení se Belmondo mohl dostatečně vyřádit i jako kaskadér(ve filmu bylo přesně 24 kaskadérských čísel),při pádech na schodišti si Bébe zvrtnul kotník a během zápasu s tygrem mu mladá šelma natrhla ucho.A jako třešnička na dortu Bébe coby přiteplalý Bruno Ferrari! ()

dr.jacoby

Zviera patrí do starej dobrej francúzskej komediálnej školy. Belmondo je vo svojej filmovej dvojrole vynikajúci : ako Mike Gaucher je správne bláznivý a odvážny, niekedy až moc, ako Bruno Ferrari je zase neuveritelne bojazlivý, rozmaznaný a poriadne prihriaty. Raquel Welch je samozrejme krásna. Príjemne veselú hudbu skomponoval pre film Vladimir Cosma.Oddychovka, ktorá dokáže pobaviť a pripomenúť aká kvalitná zábava sa kedysi točila v európskej kinematografii. ()

ranp

Z těch zhruba 20 filmů co jsem (zatím) s Belmondem viděl je imho tenhle ten nejlepší. Vtipné, stylové, výborné :-) ()

mohamedsfinger

Určitě jedna z nejlepších komedií francozské (asi i evropské) kinematografie, ve které exceluje jak Belmondo tak i Raquel Welch. A přiznávám se, že nevím, jestli bych si ji v originále vychutnal tak jako s českým dabingem, který je asi opravdu dokonalý. ()

Sdoom

Belmondo je sympaťák, Raquel Welch kočka a jejich jiskření a pošťuchování je docela zábavné. Ale mockrát jsem se během filmu nezasmál, není to asi úplně můj šálek čaje. ()

Maynard.

Být jako kaskadér, být láskou cvok je fér... Nevím, jestli si tohle prozpěvoval Belmondo, když se v týhle poťouchlé komédii několikrát vystavoval životunebezpečným scénám, ale každopádně svoji práci odvedl jako vždy na jedničku. Taky klovouk dolů před jeho "bojem" s tigrem, který ho podle zajímavostí kousnul do ucha. Je vidět, že se tenhle velikán nikdy nebál ničeho. Jeho sexy protějšek Requel je k sežrání, takovej sex symbol své doby. Ale i tak se film točí kolem Belmonda, který svými kousky rozesmívá jednou scénou za druhou. Nápad s dvojníkem je výbornej, i s rolí přitepené filmové hvězdy si poradil na jedničku. Tenhle film je jeden z těch, co nikdy nezestárnou a jeden z těch, které dycky zahřejí a pohladí po duši většinu diváků... ()

BMAJTZ

Hodnotím za 4, ale upřímně hodně z nostalgie dnes by to bylo asi o jednu méně. Komediálně si to stojí hodně vysoko bohužel spíše než ucelený film je to slepeno z jednotlivých gagů. Ty naštěstí fungují bravurně. Rozhodně i po letech perfektní komediální záležitost. ()

klúčik

Ak máme radi komediálne filmy tak tento je jeden z najlepších. J.P.Belmondo je v ňom nezabudnutelný. Vo filme sa strieda jeden geg za druhým, je ich tam tolko, že by vystačili aj na dva filmy. Je to jedna z mojich naj komédií. A opäť pripomínám fantastický český dabing filmu. Aj preto dávam 100%. ()

velkyvezir

Sympatický rošťák, ale má srdce ze zlata.... Jedna z hlášek jednoho z nejlepších Belmondových filmů. Belmondo je ve vrcholné formě a pro mne je tento film spolu s Mužem z Acapulca a Policajtem nebo rošťák to nejlepší, co Belmondo v oblasti komedie natočil. Kdo chce vědět, proč je Belmondo výborný herec, ať se soustředí na Belmondovy oči ve scéně, kdy Bruno Ferrari sedne k "zrcadlu", ale namísto odrazu vidí Mika Gauchera. Hraje očima a to je umění. Klasika francouzské komedie. Závěrem ještě hláška Bruna: "A přesto se najdou takoví lidé, kteří mne pomlouvají, je to nepříjemné..." ()

xaver

Skvělá komedie kde exceluje hlavně Belmondo. Je to jeho film, jeho herecký koncert. Belmondo jako debílek nebo jako teplouš je prostě úžasný. Jeho hláška, "ženská, no fuj" se asi stane nesmrtelnou. Neméně dobře ho doplňovala nádherná Raquel Welch. Jedna z nejlepších komedií vůbec, nejen francouzských. ()

Billie777

Rozhodně jedna z nejlepších francozských komedií všech dob a vlastně komedií obecně. A jednoznačně nejlepší Belmondovka, doslova překypující hláškami. Výborná režie, výborná herecké výkony (Belmondo v roli Bruna Ferrariho je nezapomenutelný!), bezchybný český dabing, skvělá hudba a zábava doslova od začátku do konce. "Filemone, rychle sem nebo se stane neštěstí!" ()

Han22

Naprosto legendární francouzská komedie. Belmondo si zde střihl hned dvojroli - špičkového kaskadéra a totální buznu. A přestože jde "jen" o romantickou komedii, díky kaskadérsko/filmovému prostředí nepřijdeme o skvělé kaskadérské výkony. Ty se zdatně doplňují s perfektní situační komikou a výbornými hláškami ("Já a ženská? No fuj!" "Berete si ho za svého manžela? Hovno!"). A Belmondo zkrátka baví za všech okolností - ať už jako teplouš, nebo když si hraje na retarda, nebo když si hraje kaskadéra co si hraje na teplouše. A přestože hlavní pár spíše baví, než že by romanticky dojímal, finále je krásná romantika. A ještě k tomu hraje výborná ústřední melodie. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo