Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

sskrblik

Ježkovi voči! Co to do toho Guillerma vjelo? Kolik otřepaných frází a 100 + 1 viděných scén se napěchovalo do jednoho filmu je až neuvěřitelné. Ve scénáři se promítla řada prolitých nocí scénáristy s režisérem. Za názvem robotů Jaegers stojí ve skutečnosti nespočet prázdných lahví Jägermeisteru. Chtěli udělat Godzillu s Transformers a místo toho vyšel tenhle hrůzný blockbuster, který můžu s radostí zařadit do kolonky bezmozkovitých Avengers nebo Muže z Oceli. ()

Lukyn007

No tak jo no. Del Toro si splnil dětskej sen, to je tak ale všechno. Je to zhruba na úrovni prvních Transformers. Nejlepší byla mezititulková scéna. Ta se vážně povedla :) 65% ()

Eoin

Pacifiku by sa dalo vyčítať veľa vecí, ale načo to keď tu máme vymetač mozgov za 130 Kč. Megalomatický blockbuster naservírovaný mega akčními scénami a zhltnutý na prvý krát. Z kina som išiel s čistou hlavou. 75% (11.7.2013 Kino Radotín) ()

ghatos

Vizuálně podmanivá kinetika pohybu v přehledných akčních scénách nabízí letní blockbuster, jenž se nemá za co stydět. Dlouhé spektakulární scény, normální příběh, nadprůměrný Luther (Idris Elba)...nevidím žádný problém. Není to ani otravné nebo infantilní jako u Baye. 74% (Kino Krnov). ()

Vironey

Nebýt na tom v kině a vidět nějakej cam rip v shit kvalitě, tak tomu dám možná i odpad. Takhle jsem se trochu nechala unést všemi těmi mechadroidy, ošklivými dinosaury a úderným hudebním podkresem a velkoryse jsem přehlížela tu neskutečnou (neskutečnou!) scénáristickou demenci. I tak to ovšem byla taková nálož, až jsem si chvílemi říkala, že poprvý uprostřed filmu snad odejdu z kina. ()

MI-380

Věděl jsem do čeho jdu (stroze technologická akční šablonovitá 3D sci-fi), takže dobrovolně a s uspokojením jsem si tohle dílko vychutnal: 75% (72% je dosavadní průměr 1185 hodnotících přede mnou, po cca 4 letech /19.4.2017/ 21.366 hodnotících kleslo s průměrem na 63%). ()

R1CH1E

Dítěti ve mě se splnil vlhký sen a já za to děkuju. Transformers jsou oproti tomuto sračka. Pro mě jednoznačně nejlepší guilty plasure tohoto léta. ()

Ichabod

Největší film za poslední dva roky. Rozhodně zábavnější a s lepší akcí jak celej Stark Trek a Superman dohromady a první co mne opravdu pozitivně překvapil. Dolby Atmos a 3D z toho dělají nejlepší filmový zážitek za poslední rok. Kam se hrabe Bay s posledníma dvěma díly Transformers. ()

blackJag

Obří roboti a gigantická monstra ve fajnové postprodukci (pěkné triky), všechno co jí předcházelo, je ovšem zajímavé jen velmi málo nebo vůbec (obsazení je na draka skoro celé). 60% ()

Roseinka

No, upřímně mě to moc celkově nenadchlo. Hodně jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale z kina i na 4 hvězdičky musím odcházet aspoň trochu nadšená. Samozřejmě se mi pár věcí líbilo. Určitě je fér ohodnotit skvělou vizuální stránku filmu a především soubojů. Nejvíc mě asi bavila scéna utíkající malé holčičky. A nesmím zapomenout na skvělý herecký výkon "Luthera" Idrise a Martiniho. Ale tady asi končím..... Za to dávám ty tři hvězdy. Kikuči byla totálně nudná, nevýrazná a prostě mi tam nepasovala. Příběh filmu mě nezaujal a určitě by se to dalo pojmout trošku lépe. Nehledě na spoustu nedomyšlených nesrovnalostí, které vyloženě byly do očí. Už hodně dlouho nepamatuju film, kdy bych nebyla dojatá. Teď jsem nebyla. Vnitřní napětí se nekonalo. Mrzí mě, že jsem spíš nešla na Vzajetí démonů nebo White house down. ()

Jacob23

Luxusne zrobeny akcnak kam narvali tolik klise ze by to vystacilo na 5 filmu.Nastesti to jako vzdy aspon castecne zachranuje Idris Elba ()

Myrreczech

Páni zemi napadli obří Gotzille podobné věci, co budem dělat? Rozstřílíme je na maděru? Ne. Hodíme na ně atomovku? Ne. Budeme s nima boxovat a možná zkusíme i trochu karate. Takhle nějak na mě zapůsobil základní nápad, který je celkově velmi stupidní. Zbytek je naštěstí o kilometry vychytanější a všechny ty věci s alternativní realitou, kolektivním vědomím a všemi ostatními spoilery, které nikdo nechce slyšet, docela líbily. Z výtvarné stránky bych vytknul nestabilní soundtrack, přecházející z rozmáchlé orchestrálky přes western až do rocku. A když už jsme u toho westernu, dokážu si představit atmosférické zabarvení ála Firefly a übercool scifi western, to by bylo úplně jiný kafe. Minimálně je to velmi impozantní podívaná. Za mě slabé čtyři. ()

Dreadd

Pacific Rim je i přes relativně nízké hodnocení příjemným překvapením, neboť se mu částečně podařilo vyvléknout z podezření, že se pouze veze na úspěchu konkurenčních Transformers a jejich spojením s dinosaury vytvoří divácky nesmírně lákavé spojení (a samozřejmě nějaké diváky naláká i zmínka o Kaiju). Jistě, film skutečně v mnohém připomíná konkurenční počiny, ale inspirace spíše své zdroje ctí než že by je urážela. Nelze ale scénáři odpustit odbyté dialogy i postavy, jež jsou navíc z velké části stereotypní (proč musí vědecký tým působit jako estrádní duo?) a především tuny patosu, se kterými operuje (skoro jako kdyby del Toro utrpěl stejnou megalomanskou horečku jako Michael Bay a zatímco se mazlil s roboty, úplně zapomněl věnovat se lidem). Choreografie soubojů je velmi dobře zvládnutá, snad až na tupé nalétávání stíhaček přímo do Kaiju (byť existuje malá šance, že to měl být odkaz na stejně nelogické monster filmy minulého století), rovněž si cením na dnešní poměry velmi intenzivní snahy přinést alespoň základní vysvětlení situace (jak fungují roboti, odkud se vzali a kdo jsou Kaiju). // Gypsy Danger přece jen vypadala až příliš jako Optimus Prime (aspoň mi to tak přišlo). ()

Zagi20

No tak teda jo, ty čtyři hvězdy tomu vlepím. I přes to, že je to hloupé, příběhově neoriginální a předvídatelné. Na druhou stranu je to neskutečná pastva pro oči, stejný vizuální opus jako Avatar, akorát že del Toro potenciál digitálních triků využil převážně na destrukci a na monstra z obou světů, kdežto Cameron hlavně na přírodu a eko-agitku. Opravdu moc krásně se na to kouká, jak na výtvory del torovi fantazie tak i na to jak se to všechno mlátí mezi mrakodrapama, ve vesmíru i na dně mořském. Jen je potřeba trochu vypnout mozek. Já si to užil, jasně, šlo to natočit i lépe, ale jako zábava to slouží perfektně. 75%. ()

Herzeleid

Velkolepá sci-fi podívaná. Výborná akce pro oko, skvělé efekty a především monstróznost - obrovští vetřelci demolující naši planetu. Konečně jsem se dočkal takového filmu - čekal jsem na něj snad již od Emmerichovy Godzilly. Možno rozebírat herecké výkony, hlubší smysly dialogů apod, ale o to přeci v tomto filmu vůbec nejde. Kdo toto očekává, ať se raději na film nedívá aby nebyl zklamán. V opačném případě si film užijete. ()

drackula

Tento film sa na nič nehral. Bol presne taký, aký sa čakalo že bude. Veľký roboti, veľké príšery, veľké bitky, časom zásadne vo veľkomestách a finále s ešte väčšími príšerami a takzvaným momentom poslednej šance. V tomto filme bolo asi všetko od transformerov, godzilly, dňa nezávislosti až po Iron mana, ale vôbec mi to nevadilo. Keď si k tomu všetkému pridám aj skvelý soundtrack, vychádza mi z toho veľká spokojnosť a skvele zvládnutá oddychovka. Vidieť toto pred 20timi rokmi, ústa mám otvorené asi ešte aj teraz. 75% ()

Scar

Je to grafické a dizajnové šialenstvo, ktoré dokáže potešiť väčšinu fanúšikov robotických plechovíc z 80. rokov. Áno, dej je plochý ako hruď Mily Jovovich, ale tá je krásna. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)