Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

predators

Typická strojová záležitost aneb amíci si myslí, že jsou lidi totální idioti a stačí jim ke spokojenosti dva-tři souboje robot vs. Kaiju (čti Godzila)! Bezduchá, nudná, "hype" záležitost. 30% ()

Zodd

Kostra námětu jak z Neon Genesis Evangelionu a první polovina je zábavná. Potom jen ultrahlučný epileptický mišmaš, ze kterého se hlavně po jízdě autobusem pěkně zatočí hlava. ()

nash.

Godzilla a její kámoši si dávají držkovou s Transformery. Takže ano, velké to je. Ale současně je to takové malé klasické béčko, které si nedělá hlavu se scénářem, s logikou ani hereckými výkony. Kluk ve mně si to užíval, ti ostatní moc ne. Nečekal jsem žádné hluboké poselství ani odpovědi na otázky kdo jsme a kam jdeme, takže jednoduchou zápletku jsem překousl hravě, zástupy použitých klišé mě dokonce bavily a v duchu jsem si do filmu doplňoval ty, na které se nedostalo. Hůře už se vyrovnávám s otázkou, proč si lidé nejprve nechali vybít celou robotí jednotku a hodinu nás mořili poněkud jednotvárnou pěstní držkovkou, než vytáhli meč a nadělali z Godzilly sekanou? A nejhorší je, že mi nesedla akce. Nudně jednotvárná, se souboji, které neměly to správné tempo, byly chaotické a nepřehledné natolik, že téměř nebylo poznat kdo koho a kam vlastně mydlí. A tak to nakonec celé zachraňovala hlavně Rinko Kikuči jako Mako. Její postava byla jediná zajímavá a Rinko to navíc opravdu slušelo. ()

PetrPan

Pacific Rim mi nejen svým názvem evokuje jednu orální sexuální praktiku, která není pro každého. Očekával jsem velkolepou podívanou, bortící se města, apokalyptické souboje, trikovou smršť a samosebou i velkou dávku patosu a kromě toho posledního se mi všeho ostatního dostalo tak málo, že to nestojí ani za řeč. Navíc onen patos byl natolik řitolezný, že má volná asociace s výše zmíněnou důvěrností opravdu není způsobena jen mým asi trošku nevybouřeným podvědomím, které by si něco podobného dokázalo najít i v natolik asexuálním filmu jakým Pacific Rim jinak je. Jinými slovy tohle Pacifické Lízání Rekta láká na monstrózní zážitek, ale ve finále zjistíte, že vás to jen polechtalo.... příště to chce trošku přitlačit pane Toro. ()

cukorek

Pacific Rim je ďalším "jabĺčkom" v poradí, ktoré spadlo z úrodného blockbustrovského stromu - o tom niet pochýb. Osobne mám pre tieto jabĺčka slabosť a s výraznou podporou domáceho kina si ich vychutnávam. Vracajú ma o pár rokov späť, do sveta chlapčenskej fantázie, ktorá sa nevie nasýtiť strhujúcou akciou a nadprirodzenými bytosťami. G. Del Toro po filme Faunov Labyrint sa znovu ukázal ako ideálny stvoriteľ netypických stvorení, ktoré svojím vzhľadom vyvolajú cenné zážitky. Síce v trochu inom žánri, ale aj tak obhájil farby víťaznej trikolóry. Veľmi dobrá orientácia vo fantasy priestore, nesmierna sila dobrodružstva a vzrušujúca akcia ma na chvíľu dostali mimo realitu. Najviac ma potešili obrovskí Kaijovia pripomínajúci existenciu dinosaurov, ktorých prítomnosť v každej scéne fungovala ako švajčiarske hodinky. Trochu druhorado však pôsobili Jaegerovia, ktorí sa stali akoby vylepšenou kópiu robotov z filmu Oceľová päsť. Týmto boli moje ambície trochu nenaplnené a ak k tomu prirátam klaunovské vystupovanie dôležitých vedcov, ktorý mali svojou činnosťou pomôcť zachrániť svet, chce sa mi zaplakať. Týmto film stratil na originalite a aj na vážnosti, ale predsa len súboje gigantických postáv, ktorým putuje v žilách krv a gigantických automatizovaných strojov predstavovali pre mňa úplný vrchol a tak dávam 90%. ()

silentname

Nakoľko sa tento víkend konečne dostane do kín pokračovanie filmu, tak len dáva zmysel, aby som si konečne pozrel prvý film - "Pacific Rim". Toto sci-fi dobrodružstvo na mňa pôsobilo ako transformeri, ktorí sa netransformujú a nedelia sa na rasy autobotov a decepticonov. Takže nejako moc ma tento akčný film nelákal. Ale po zhliadnutí trailera na nový film som sa nakoniec rozhodol tomu predsa len dať šancu. A osobne poviem, že ma tento film celkom príjemne navnadil na sequel. Nemôžem povedať, že by išlo o vynikajúci film, ale rozhodne má v sebe niečo, čo ma pri ňom držalo. Akcia je svižná, herci sú dobrí, nápad ohľadom funkcie robotov je skvelý a je super, že sa aj niečo dozvieme. Plus tu máme Rona Perlmana, ktorý je opäť skvelý ako skoro vždy, keď ho vidím. Celkovo mám pocit, že film má dobré tempo, má dobré postavy a chcel som vidieť, kam sa to nakoniec celé posunie a ako dokáže ľudstvo nakoniec zlikvidovať týchto Kaiju raz a navždy. A vždy keď chcem vidieť film až do konca, tak to znamená, že ma niečím oslovil. Plus sú tu aj nápady ako vyriešiť celkový problém záchrany ľudstva, ktorý je dobre spracovaný a podľa mňa funguje. Samozrejme, že sú tu aj nejaké tie barličky, ktoré filmu pomáhajú, aby príbeh nebol komplexnejší a aby sme mali veci, ktoré už poznáme, no to je aj dôvod, pre ktorý mu nedávam plný počet. Efekty sú super, no niektoré veci ma trošku dráždili. Najmä, keď mám pocit, že sú už staré. Napríklad dizajny monstier nie sú úplne najlepšie a zase to pôsobí trošku ako keby sme tu mali útok veľkého množstva Godzíl, ktoré len vyzerajú trošku inak. A úvodná časť, kde hlavný hrdina príde o svojho brata, a zlomí to jeho silu je staré. Love story je okey, ale trošku nezaujímavá a osobne mám pocit, že celá časť, kde sa rieši budovanie steny je absolútne ale absolútne zbytočná vsuvka. Pre však nad proti vyhrávajú a osobne si myslím, že ide o dobre spracovaný sci-fi akčný film boja s monstrami. A ak je to všetko, čo od filmu čakáte, tak sa toho aj dočkáte a budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

eLeR

Ale tak priznávam, film som si pozrela kvôli Hunnamovi, ináč by som do toho vôbec nešla ... ja tieto akčné sci-fi extra nemusím, ale fandila som im o život. ()

jarous

Hm, je to opravdu jen na ty tři hvězdy a to ještě s oběma očima přivřenýma. Hop sem hop tam a kde nic tu nic, všechno nakousnuté a nedodělané. Ani ten vizuál nic moc. Jednou a dost. ()

Claw

Člověk od takového filmu nečeká převratnou logiku ani nějak originální scénář a snaží se nevnímat lehčí logické nepřesnosti a hlouposti, ale tady to nejde, tady to na každém rohu bije přímo do očí. A když už to nejsou logické nepřesnosti (i když nepřesnost je hodně mírné slovo vzhledem k tomu co tenhle film předvádí), tak jsou to snad všechna možná klišé a patos co se dá do jednoho snímku napasovat. Jediné dobré scény jsou známy už z traileru (bojová scéna s lodí a ucházející proslov Idrise Elby) a film dál už nepřináší nic zajímavého. Herci nevýrazní, vedlejší postavy jsou otravné, na akci se čeká strašně dlouho přes jedny z nejhorších dialogů za dlouhou dobu a stejně ta akce zaostává třeba oproti takovému Man of Steel. Jediná hvězda za Idrise Elbu, kterého se scénář snaží potopit jako kohokoliv jiného, ale jeho aspoň částečně zachraňuje charisma. Na takhle vysoký rozpočet to dopadlo hodně špatně. /25%/ ()

Rocky62

Zdá se, že současným trendem filmových tvůrců tohoto žánru je zdemolovat, co se dá. Viz Transformers 3, Man of Steel. Z tohoto hlediska Pacific Rim celkem funguje. Destruktivní souboje jsou efektní a nápadité. Chybí ovšem hlubší myšlenka, která by posunula film o stupeň výš. Postrádal jsem původ monster Kaiju a bližší seznámení s Jeagery. Charaktery postav zdaleka nevykreslené, tak jak bych si přál. Film tedy u mě nabudil dojem spíše průměrného zábavného blockbusteru, než ambiciózního snímku, kde je cítit nějaká inovace. ()

Chrustyn

Guillermo del Toro se rozhodl přesedlat do křesla po Emmerichovi a Bayovi a přichází s "největším" filmem roku. Ve své podstatě to je i pravda, ale slovo největší zde má trochu jiný význam, než se původně čekalo. "Pacific Rim" byl dlouho očekávaný snímek o souboji obřích robotů s ještě většími monstry z hlubin a těšil se na něj snad každý, kdo do kina chodí kvůli nefalšované, velkolepé zábavě. Režisér se s ničím nezdržuje a během několika minutového úvodu nás se vším seznámí a poté už jen nechává pracovat příběh o tom, jak ty bestie definitivně porazit. Jedná se přesně o ten typ filmu, kde se nepřemýšlí (ačkoliv je film a celé fungování příběhu docela inteligentní) a člověk se pouze kochá krásami, které si pro něj tvůrci připravili. A těch je tady více než dost a triková stránka filmu je to nejlepší co nyní v kině uvidíte, ale má to i své proti a to ve dvou jednoduchých a zároveň pro diváka smutných faktech. Za prvé se veškerá akce odehrává v noci a převážně ve vodě a za druhé mi každá další bitka přišla jednotvárná a prakticky se v ničem nelišila od té předchozí. Ne, že by se divák díky tomu nudil to rozhodně ne, ale neustále jsem čekal, kdy Guill přijde s něčím novým, fantastickým, neokoukaným a ono nic. Roboti, voda, monstrum, bitka, mrtvé monstrum, rozbitý robot a občas se porveme i ve městě (což byly absolutně nejlepší scény filmu). Guill nasliboval mnoho a ne vše splnil. Opravdu přinesl největší film, protože, jak roboti, tak i monstra jsou skutečně obří, ale tím veškerá velikost filmu končí. Jelikož jsem čekal něco nevídaného, jedná se o zklamání, ale pořád to je dobrý a zábavný film, jako dělaný, pro kvalitní kino. ()

MiiRA

Začátek bez příprav hned vybafnou Alieni křížení Godzillou, na které mají nalíčeno Transformeři, které si lidstvo vyrobí, jako záchranu! Pár vyvolených si hezky oblečou štramácké obleky a hurá ovládat roboty a jde se bojovat. Vizuálně vše vypadá hezky, ale některé dialogy a hlavní herci mi moc nesedělo. Bojové scény to alespoň trochu napravují. Žádná sláva = slabší 3* ()

klerik

Zbytočne dlhé, zbytočne obyčajné. Pár dobre obsadených vedľajších postáv nezachráni tento brutal chladný blokbaster. TRANSFORMERS 2 bola tiež miestami haluz, ale aspoň to Bay nebral tak smrteľne vážne ako del Toro. Režisér má oveľa väčší cit pre živé príšery než pre droidy, ale tu na bio záležitosti nie je čas. "Ak máš možnosť strieľať, tak strieľaj." A tu sa na obludy takmer nevystrelí, čo vyznieva pekne dementne - chápem potrebu osloviť ázijský "Godzilla friendly" trh, ale postaviť obranu ľudstva takmer len na pästných súbojoch je dosť málo uveriteľné. Keď už to mala byť nelogická trubkovina, mohla byť aspoň vtipná v štýle BATTLESHIP... Dá sa to prežiť, ale tretia hviezda je s prižmúrenými očami... ()

Jirka_Šč

Nejdřív jsem chtěl jít na premiéru, pak mě odrazovaly první, spíše negativnější, komentáře (a fakt, že žena po shlédnutí trailerů nechtěla jít), o týden později rozhodlo, že dcera chtěla jít a že v tom hraje Rinko Kikuchi (jít na americký film proto, že v něm hraje japonská herečka je trochu uletěné, ale je to tak). Nakonec jsem příjemně překvapen. Nechodím do kina často na blockbastery, takže nejsem "zahlcován" stále "stejnými" zápletkami. Neviděl jsem Muže z oceli, Světovou válku Z a ani nechci vidět. Takže jsem neměl při sledování pocit, že se jedná o x-krát převařený příběh. Ano, je standardní. Ano, je předvídatelný (cestou z kina jsme se s dcerou bavili nad úvahami, jak by to dopadlo/kdo by zemřel, kdyby se jednalo o japonský nebo korejský film ... navrhl jsem verzi, že by hlavní hrdinové zemřeli a na konci byla krátká snová scéna, ve které by ve své mysli kráčeli po pláži, držíce se za ruce). Ano, jsou zde drobné nelogičnosti. A ano, není zde prostor na psychologický rozvoj nebo profil postav (dcera označila za neporovnatelné s japonským anime Evangelion). Ale. Je to natočeno lehce, dynamicky, realisticky, zábavně (paraziti), hravě, atraktivně a s nadhledem. Čtyři hvězdy zasloužené. ■ "Where is my goddam shoe!" ■ Osmiletá Mana Ashida, která ztvárnila malou Mako Mori, měla za sebou v době natáčení již více než dvacet rolí ve filmech a seriálech. Aktuálně se jedná o možná nejlepší dětskou herečku Japonska (vyloženě mě nadchla v Usagi Drop). Pacific Rim byl jejím holywoodským debutem. ()

korbitch22

Godzilla meet Cloverfield, meet Transformers, meet Top Gun fuck by Guillermo del Hovno.Zajímalo by mě, jaký imbecilní kretén dá 200 míčů tomuhle vypatlanýmu patlalovi, kterej natočil všeho všudy jeden opravdu špičkový film (Blade 2), jeden solidní (první Hellboy) a zbytek kariéry už jen dokazoval jací zoufalci dnes mají možnost točit v Hollywoodu své stupidní představy.Pacific Rim je jenom poskládaný scénu od scény z jiných filmů a to doslova přes kopírák.Podobnost s Godzillou je jasná, té se ani vyhnout snad nešlo, ale že zbytek těch akčních scén poslepuje del Hovno z Top Guna, to sem nečekal, co scéna, to sem se plácal do čela a viděl Kilmera s Cruisem.Scénář je ve finále úplně sračkovitá křeč, kdy se podíváte na mužíčky a buuum sladkej happy gay end.Největší mrdkovitost scénáře dokazuje fuckt, že ti velcí ještercí zničí celou planetu a až pak přijde team ichteligentů na to, že je potřeba vlízt do díry a udělat finíto bum pššíímo tám.Když do prdele věděli, kde ty ještěrky vylejzaj, proč neposlali flotilu jako prase, která by měla 24 hodin deně hlídku u tý jámy a parta Jeagerů by tam čekala hned s pořádnou salvou a zlikvidovala by Kaiju hned u zdroje, né voni nejdřív musej zařvat bacha vole ještěrka a nechat jí zničit půl planety....eh no prostě sračka kterou by napsalo šestileté děcko a oni na to tomuhle honibrkovi kterej šoustal snad jen svojí mámu dají 200 miliónů dolarů, kdybyste je dali raději dětem do afriky a útulkům pro opuštěný zvířata.Asi nejvíc iritující na celým filmu byly trapné a zbytečné scény s dvojící vědců a stupidní scény s Perlmanem, jelikož si ten nadutej blbeček nezahraje pořádně jinde, než ve filmech tohodle otylýho tacožrouta kterýho pravidelně dvojitě penetruje.Když přestanu mohutně píčovat zmůžu se na 45% za dobrej vizuál a skvělý bitky ve měste a sympatickýho hlavního hrdinu.To je všechno...za dvěstě míčů dost málo hošku. ()

mcb

Klišé, patos, heroismus a zápletka jako z každého druhého velkofilmu. Guillermo del Toro ve velkém představuje západnímu divákovi typický japonský žánr kaiju eiga říznutý mecha anime, ale bohužel musí sklouzávat k těmto jednoduchým banalitám, protože v rámci amerického blockbusteru za 200 milionů by to jinak nešlo. Kromě této (ne)škodné roviny však těžko Pacific Rim něco vytknout, protože na rozdíl od jiných letošních blockbusterů nepřidává žádné hlubší vrstvy či přesahy, ale je čistým high-concept filmem, který naplňuje svůj potenciál letní podívané na sto procent. Nehraje si na nic víc, než čím doopravdy je, a to epickou řežbou mezi obří roboty a monstry. Ta je typicky „deltorovsky“ ošetřená k dokonalosti, takže nechybí brilantní triky a perfekcionistický vizuální design (odlesky neo-Tokia vládnou). Souboje sice nejsou moc dynamické, ale za to stoprocentně přizpůsobené poetice kaijů filmů, kdy se mezi sebou bijí dva obří kolosy, které horko těžko vydají nějaký rychlý pohyb. Co odlišuje Pacific Rim od tupého konzumerismu Transformers je hlavně fakt, že nespoléhá jen na fetišizaci strojů a samotných soubojů, ale také míří na osudy lidských hrdinů, jimž věnuje hodně prostoru. Ty jsou sice víceméně nalajnovány podle šablony, ale zato procházejí velmi smysluplným vývojem, kterému navíc přidávají chytře zvolené flashbacky (těch ale mohlo být víc). Del Toro tak možná pod tímhle trikovým nánosem ztratil trochu na osobitosti, stále však jde o precizně strukturovaný hollywoodský počin, ovšem poetikou nepatřící do doby plné kinetických Star Treků nebo Mužů z oceli, nýbrž někam hodně dříve. Retro blockbuster. ()

Scalpelexis

Těšil jsem se na megalománii v té největší možné míře a dočkal jsem se! Bitky titánů proti alienům jsou skvělé, vše je podpořeno masivním rozpočtem na počítačové triky, nicméně aspoň trochu příběhu tam mohlo zůstat. Žádné postavě se nedá moc fandit, logiky tam je pomálu, role vědce + Perlmana jsem nepochopil. Průměr, který by byl pro takového Emmericha pochvalou, nikoliv pro del Tora. ()

Marze

Akční sci-fi Pacific Rim má bitev dost; taky katastrofických výjevů, záblesků, výbuchů, rachocení, řinčení, příšerek a úprků. Na jedné straně války o přežití lidstva stojí vetřelci z hlubin Země, obrovité ještěrovité godzilly s modře světélkující tlamou. A na druhé straně se tyčí neméně mohutná "živá brnění", kříženci robotů, golema a Ironmanových obleků, v jejichž útrobách sedí nejméně dva lidští piloti s propojenou myslí. Mydlí se to náramně, hlava nehlava, až padají šrouby i matice, hlavy i vnitřnosti; klukovské hračky jsou zkrátka pořád stejné, jen větší a dražší, a soumrak civilizace stále stejně korektní, neboť o spásu světa se kromě ústředních postav podělí týmy Číňanů či Rusů. ()

Stanislaus

Ať si každý říká, co chce, ale Pacific Rim je prostě slušná a akcí nadupaná nářezovina s dechberoucími audiovizuálními efekty a se skvělou a drsňáckou hudbou. Co na tom, že mnohé scény jsou šablonovité a prošpikované všelijakými druhy klišé. Já jsem šel do kina s tím, že se podívám, jak to vypadá, když se mezi sebou mydlí parta osmdesátimetrových robotů a parta gigantických "Godzill". No, ve výsledku se na to kouká opravdu dobře, akce je tu požehnaně, souboje jsou promyšlené a epické, nechybí zde také nějaký ten vtípek a náznak silnější emoční scény. Cameo Rona Perlmana mě vyloženě potěšilo a pobavilo. Rovněž vzhled monster mi v nějakých případech silně připomínal monstra z Hellboye a Faunova labyrintu. Příběhově nejde o tak silný a hluboce procítěný film, jak tomu bylo u Labyrintu, ale já jsem ani nic takového neočekával. Zkrátka pro mě je tento film totální "guilty pleasure", a to se vším všudy - při sledování jsem se bavil, bál i "rochnil" blahem nad vizuálem. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)