Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

LacoDeLoco

Nic slavného. Barevné akce bez herců. Herci bez charisma. Naivní konflikty jako z B-čkových filmů. Všude mokro a temno jako v Blade Runnerovi. Ach jo, vykradačka, ale huustáá. ()

vofo

Velký letní biják. Nic víc. Nic míň. A za to, jsem vděčný. Del Toro dostal velký prachy, a hraje si, jako malý kluk. Za to mu děkuju. Na ty dvě hodiny jsem byl zase malý kluk, který miloval filmy. Proto plný počet. ()

tchempi

Godzilla 21. století. Tohle není film, který by si člověk pořídil na blučku,co půl roku na něj koukal a analyzoval ho. Tohle je jednohubka. Ale nabušená, špičkově odvedená práce. Stačilo by ubrat pár patetických proslovů a přidat špetku nadsázky a mohlo to být v rámci žánru za plný počet hvězdiček. ()

Edgerton

Čekal sem největší film léta a dostal sem něco, u čeho sem opravdu docela bublal. Nevýrazný obsazení (jedinej husťák tu byl Idris Elba), debilní scénář (třeba Jaegersi měly tolik možností, jak je sejmout a místo toho si s nima dávaly dunivý rány do ksichtu a pak to prokoupily, nebo proč prostě lidi nezabarikádovali města těma pulzníma dělama místo toho, aby je montovali na roboty). Pak je tam pasáž s ubulenou debilní Japonkou, kdy sem se fakt vařil a nechápal sem, proč s tim hlavním hrdinou na pokraji konce světa řešej neustále takový blbosti - měli jí hodit do kouta a neřešit jí. K tomu retardovanej matematik a vyšinutej biolog, co se tam dostal z nějakýho tetovacího salónu pro kašpary - no ty postavy a jejich dialogy byly fakt debilní (co to bylo za pár Rusáků?!, chvílema sem si říkal, že to je nějakej Tekken). Neříkám že to byl úplnej propadák, ale z kina sem odcházel a říkal sem si, že to musel točit fakt někdo, kdo vůbec netušil, která bije (vim že to režíroval Del Toro). ()

Jack_F.

Je to nobrainová popcornová zábava....ale neurazí to. Příšerky vapadají skvěle...holt režisér je Del Toro. Občas je to vtipné a trochu jiné, ale bohužel to nemá hlavu ani patu. ()

petrskuta

Já se v kině neuvěřitelně bavil! Tohle jsem od toho čekal nebo v to alespoň doufal a splnilo se a proto jsem byl naprosto nadšenej. Za mě jasně 5* , prostě super, užasný už se těším až to vyjde na blu-ray , tak hned kupuji! ()

EXwoody

Film dělaný pro kina, ale i tak jsem se místy nudil. Nejvíc na nervy mě asi lézla ta zbraň robota, to se nabíjelo snad půl minuty, nebo nějaké zbytečně zdlouhavé scény. Celkově však dobrá zábava, hlavně za scénu kdy naháněl Kaiju tu Maco přidávám hvězdičku a osobně si myslím, že kdyby se del Toro držel víc své temné atmosféry a nedělal tu "americkou" zábavu, tak to bude úplně jiný film ... ()

MartinReno

Žalostné herecké výkony a tuctová dejová línia,ale zato poriadny náklad efektov a sústavného napatia.Film splnil to,čo mal,i keď mal aj naviac,trafiť lepší scénár,či odfiltrovať patos..Priznajme si...bola to poriadna blbosť,no sakramensky velkolepá a napínavá.Tri plus. ()

pajamacik

Vizuálně celkem dobrý film (třetí hvězdička),ale celkové shrnutí podle mého názoru: nechci urazit tvůrce ani pana režiséra.ale je to "pohádka pro děti". Čekal jsem více "normálního děje". ()

wick

Guillermo natočil zábavné sci-fi, kde hlavní roli hrají digitální efekty, ale skvěle sestříhané. Mně se to v kině líbilo a ve srovnání s Godzillou nebo otravnými Tranformátory to bylo o několik tříd výš. Jen ten tupý scénář s hrozivými dialogy a herci (určitě v zájmu ušetření rozpočtu) připomínal Emmericha, a pod efektní slupkou jen prázdno, i když tentokrát naštěstí bez závěrečného proslovu prezidenta a americké vlajky. ()

RomaS

Mega Transformers vs Monster Godzilla. No, ale pořád je to málo. Těžko s něčím srovnávat, režisérovi totiž nebylo nic dost velké. I ten nejmenší brouk měl velikost labradora. Prostě všechno monstrózní. Perfektně se povedly i souboje mechů velikosti mrakodrapu a ještě větších ještěrek. Ty jsou jednoduše monumentální, obrovské, úžasné a dokonce přehledné. Mechanika droidů je taktéž na vysokém levelu, i slizáci mají reálnou fyziologii. Vše nádherně lahodí oku. Ale pokud tohle měl být koncept filmu, tak nemám námitek a dávám plný počet. Na gigantické souboje oblud bych se dokázal dívat celé dvě hodiny a chrochtat u toho blahem. Dokonce mi nevadilo ani deset nelogičností na deset minut filmu. Problém byl ve zbytečném příběhu, který byl stejně jednoduchý jako večerníček, bezduchých postavách ke kterým si stejně nešlo vypěstovat sympatie, zbytečně dlouhých a nudných dialozích a všudypřítomném patosu. Určitě se podívám znova a znova, ale bez řečí a balastu, takže to vidím tak na půlhodinu. Toto být Mortal MegaMech Kombat, tak je dokonalý. ()

Trinculo

Mělo by to mít podtitul "útok na rozpočet". Propařit tolik peněz za takové bečko se jen tak nevidí. Stějně tak se velmi často ve filmu s takovým rozpočtem nevidí velký robot mlátící velkého ještěra lodí. Příjemně hloupý film. ()

david666

Ač nerad musím přiznat, že del Toro mírně zklamal. Ne tím, že by příšerky byly špatně udělané ani tím, že by akční scény byly odfláknuté ale tím, že toho amerikanismu a různého tleskání a poplácávání se po ramenou bylo příliš. ()

Bobby18

Dějově je to sice jedno obrovské klišé, ale prostě se kvůli tomu na ten film nemůžu zlobit. Klasickou dějovou šablonu to dodržuje důsledně a i když jsou všechny zvraty jasné cca. po 27 sekundách filmu, tak mě to ani chvilku nenudilo. To, o čem ten film je především, totiž ultimátní rvačky mezi Kaiju a Jeagery, jsou ještě o level dál než jsem čekal a to jsem toho čekal poměrně dost. Transformers v tomhle u mě našli přemožitele, přestože mám Bayovo dílko hodně rád. PS: Doufám, že v pokračování zachovájí výborný soundtrack. ()

Ernedar

Z kina jsem odcházel s trochu rozpačitým rozpoložením. Na jednu stranu velmi luxusní a vymazlená podávaná (Ano, chci tu hračku k vánocům), dobře doladěná hudba a proti námětů z komixů alespoň trochu originální. Na druhou stranu se jedná o čistě tunelový film. Ovšem, když jsem pochopil a dal si vše dohromady, myslím, že to má dobře vymyšlené. Režisér nám naservíroval něco, z čeho se dá dál tvořit. Dají se rozvést postavy, postapokaliptický svět, historie útoků monster, dokonce by se z tohohle dala udělat docela zajímavá strategická hra. Potenciál pro komixy a další blbůstky je tu taky. To, že svět Jeagerů bude založený hlavně na začínající fan company dal Guillermo del Toro znát už tím, že fanoušky krmil od začátku věcmi z filmu, technologiemi a dokonce utilitkou, kde jste si mohli vlastního Lovce vytvořit k obrazu svému. Výborná podívaná k popcornu, ale slabá vypovídající hodnota. Prostě nemůžete do 131 minut obsáhnout tak velký potenciál, jako má tento posapokaliptický svět. Na druhou stranu, myslím, že ode dneška má sousloví "Přetáhnu tě něčím přes hlavu" trochu jiný rozměr, než obyčenou asociaci s tyčí v ruce. ()

HONZACEK

Kdysi dávno jsem viděl filmy o robotech! V jednom vylézaly roboti z takové koule (škoda ten si moc nevybavuji a název neznám) a ve druhém bojovaly roboti ovládané lidmi proti sobě! To je ono! Guillermo del Toro mě tedy parádně překvapil. Nejen, že natočil opět skvělý film a ještě k tomu o robotech, ale zároveň s pěknými efekty a příběhem! Samozřejmě hudba se ke snímku velice hodí. Přirovnám to ke dvěma filmům (Robot Jox versus Godzila). Kdo viděl v 90 letech Robot Jox ví o čem tady mluvím! Myslím, že k tomuto kousku nemám co dodat jen jediné. Jednu z vedlejších rolí zde hraje Ron Perlman ten mě totálně roštíp! ()

MiniRecenze

Znáte ten pocit,kdy Vám po těle přejede ten příjemný pocit zakončený husí kůži?Já ho zažil u tohodle filmu minimálně 3x .Už od prvních vteřin si Vás snímek omotá kolem sebe a nepustí než u titulků.Vše má své nějaké vysvětlení a i když je scénař trochu klišé,tak to budete akceptovat.Herecké obsazení nese taky svuj podíl práce a působí až překvapivě působivě.Hudební doprovod je skvěle načasován ke každé bojové scéně a už samotný soundtrack působí pro mé uši magicky.A konečně se dostávám k tomu co dělá tenhle film tak zajímavým.Efekty jsou MONSTROZNÍ a výborně zvládnuté a nejednou Vám vyrazí dech.Trochu mě zarazil 3D efekt,který je takový průměrný.Nelituji času a ani peněz,řeknu to na rovinu,pokud by film promítali hned poté,šel bych znovu. HIT LÉTA!!! ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)