Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Edwin44

Parádní příklad toho, že i když máte hromadu peněz, nezaručí vám to úspěch. Na to, že rozpočet byl bezmála 200mil dolarů to není na soubojích Kaiju a Jaegers moc vidět. Všechny souboje ve tmě a některé navíc v děšti, takže i když jsem koukal na blueray těžko jsem se v těch bitkách orientoval. No dalším úskalím pro mě byli herci. Idris Elba byl fajn, ale zbytek?! To byla skupinka naprosto nesympatickej a tupejch lidí kteří se tak akorát navzájem srali. Další bod je, proč sakra ty Jaegeři neměli nějaký ty meče nebo podobny zbraně už od začátku, když se na konci ukázalo jaká je to efektní zbraň??! Nevadí. V neposlední řadě jsem teda vůbec nepoznal v čem se lišili Kaiju 1,2,3,4 a 5 kategorie? Všichni vypadali stejně a nic extra navíc moc neukazovali. A nakonec proč sakra, když potřebovali DNA Kaiju aby se dostali do tý trhliny, jak to že ty záchraný moduly z Gipsyho nebo jak se ten Jaeger jmenoval to nazpátek pustilo jakoby nic?..... No prostě za hodně peněz málo muziky. ()

Pohorelda

Každý má asi jiný vkus! Od filmu jsem čekal kravinu, typu: Ještě přerostlejší Transformers, ale nejhorší očekávání se nenaplnilo. Kdo má rád sci-fi, tak se mu bude určitě film líbit, kdo od toho čeká víc než ukázku nejlepších počítačových triků + zajímavý příběh, který vás někdy vtáhne do akce, ať se na to radši nekouká. ()

Von Kempelen

Nechápu proč se u takových filmů plejtvá snahou o příběh neřkuli scénář. Stejně nestojí za nic, jako v tomhle případě, tak ať si tvůrci šetří čas i kapsu, udělaj hodinovej film s bitkou Gapa vs. Transformer a výsledek bude identickej. ()

pekos

Filmy, v ktorých bojujú monštrá, vyžadujú pre lepší efekt na DVD ohlušujúci zvuk. V tomto prípade si štúdio dalo záležať a po nastavení vyššej hlasitosti na domácom kine Vás pohltí ohromujúci rev strojov a príšer. Tento film neovplýva veľkým dejom a pre jeho priebeh sú práve súboje rozhodujúce, dostatočne zaujímavé a filmu zvyšujú jeho hodnotenie. Rozhodne je to sci-fi, ku ktorému sa určite raz vrátim. ()

Pan_Filuto

Ano je to něco mezi Godzillou a Transformers, ale je to naprosto boží. Obrovští kaijunové bojující s lidskými roboty, co víc si přát. Efekty jsou perfekní, souboje uchvacující. Herecký výkon Idrise Elby 5 hvězd. ()

beckham888

Guiller del Tor vytvořil naprosto originální snímek, tedy pokud do toho nepočítáme Transformers, Ultramana, Strážce vesmíru, Godzilu, Ocelovou pěst a jakýkoliv tehdy natočený animák. Veškeré naděje lidstva se upínají k obřím robotům, kteří mají otravně pomalé plazmové kanony a které můžou řídit (bezdůvodně) jen propojení lidé. Abych řekl pravdu, je to absolutní stupidita u které člověk celou dobu kroutí hlavou, ale ve finále to stejně dokouká do konce protože jeho devítiletému já se to ohromě líbí ! Obří roboti, obří monstra, obří roboti mlátící obří monstra, používání nákladní lodi jako basebolové pálky.. a další cool věci. ()

Sandai

Film je plný perfektních triků a efektních scén. Bohužel ho hodně dolů sráží absence nějaké logiky. Tvůrci filmu se nám snaží namluvit, že zabít jednu potvoru trvalo celé USA armádě tři měsíce, ale velký robot to zvládně pěstí za pár vteřin. A to mě dost mrzí. Kdyby se stvůrci filmu trochu snažili, mohla to být pecka roku. tři hvězdičky jsou jenom za triky a efektní scény, jinak je film odpad. Pokud vám vadí do oči bijící nelogičnost, tak se filmu vyhněte. Pokud vám jde o efektní scény a logiku promíjíte můžu jenom doporučit. ()

Aresko123

A zase velke ocakavanie a to vacsie sklamanie. Zase jeden sobecky trulo co sa zmeni na obetaveho dobrodeja. Cakal som super 3D film a nebolo to nic len trapny film naplneny efektami bez rozumu. Povie mi niekto preco cele tyzdne stavali val (rozumej mur) proti monstram ktore za hodinu monstra prerazili? ()

LEFTFLANK

keby som mal 12 rokov tak by som bol cely film ako na ihlach a aj tie sproste dialogy by som zhltol aj s navijakom... ale nemam. Taku hlupost zosekanu zo vsetkych moznych bijakov prezentovat ako blockbuster je sialene alebo je za tym neskutocna snaha zarobit na vyplachu. i samotny pribeh je neskutocna skakacka - najviac ma dostalo ako hlavny hrdina zroneny skonom svojho brata ktoreho zabili v jaegrovi a pride chlapik s hviezdickami na pleciach, ktory mu povie - synu potrebujeme ta, a ten vzapati zabudne na vsetko a prijme pracu, o ktorej sa zaprisahal ze uz nebude robit co by kaiju aj z oblohy padali. Film nebol neznesitelny nudou ale neskutocnym klise a vykradanim. Jedine plus su prehladne akcne sceny velkych priser(napr. oproti Transformers) inak herci neprekvapili aj ked vsadit na nezname tvare (aspon pre mna) bol tiez lepsi tah alebo nezohnali lepsich. Scenar by im aj tak hadzal polena pod nohy a to riadne velke. Vazne je to skor zabava pre nast-rocnych ()

ja1986

Mám rád takovéto filmy a mít okolo 5let, tak bych u toho nadšeně slintal.Přesto doufám že druhý díl nebude.Nevidím nic zábavného na tom že robot bije ještěrky v mixu Ocelové pěsti, Godzilly a kdoví kolika filmů ještě.Málokdy se stane že bych u něčeho usnul a toto mě uspalo 3x... ()

torn666

Takto nizke hodnotenie si ten film absolutne nezasluzi. Je to vlastne Kaiju film(Kaiju su Japonske monster filmy - najznamejsia je seria Godzilla alias Gojira) v kombinaci so zanrom Mecha ktory je jednym najpopularnejsich zanrov Japonskeho anime avsak natoceny v USA s vybornymi efektami. Tvorcovia sa trochu inspirovali vramci dizajnu minimalne jedneho z Jaegerov u anime Neon Genesis Evangelion, dalsi mi pripomenul starsiu no vybornu mecha hru Terra Nova: Strike Force Centauri atd. Vedlajsie postavy strelenych vedcov a mafiana boli tiez super, presne take mi do tohoto filmu pasuju a ani nemohli byt lepsie. Celkovo je to vyborne spraveny film svojho zanru(a tym nemyslim iba blockbuster ale Kaiju+Mecha made in USA), objektivne by si film zasluzil tak 4,5* ale davam mu 5* pretoze je tu prilis podhodnoteny. Asi hodnotilo privela ludi co nema tieto zanre rad, pripadne nepochopily ze to take ma byt. ()

ArchAngel_

Parádní efekty ... a tím klady filmu skončily. Nedává totiž absolutně žádný smysl, z vojenského a strategického hlediska je celá bojová strategie v tomto filmu zcela nereálná. Pokud by se strategie ujal někdo z mozkem, film by nevznikl, protože by se ta monstra nedostala dál než metr od toho svého portálu. Film za 190 milionů dolarů by měl dávat trochu smysl. Tenhle nedává. Efektově a technologicky pěkné, ale za ty peníze ?! ()

PanX

Blokbuster ako sa patrí! Poznáte ten pocit keď idete do kina za účelom vypnúť, oddýchnuť si a hlavne pobaviť sa? Pacific rim je práve o tom , žiaden zložitý príbeh , boj Jeagerov proti Kaiju obalený v 190 miliónovom rozpočte rovná sa akčná paráda. Jednorázová záležitsť ktorá do bodky splní svoj účel. ()

Coolie

Od pána Tora som čakala niečo na úrovni, ale tomuto chýba akákoľvek logika, vzťahy medzi hlavnými postavami sú vybudované na vzduchu a takisto im chýba čo i len minimum chémie....napriek tomu som sa v podstate bavila a špeciálne efekty sú vyšperkované, takže za to tie 3 hviezdičky. ()

sam15

Na to že to vyšlo z hlavy tvůrce Hell Boye a Bladea a dalších filmů, bylo mi do pláče že vymyslel něco takového, už jsem se těšil na "nečekaný" happy end abych mohl dát ty dvě hvězdičky za počítačové triky a jakž takž dobrý nápad s roboty kterým ubíralo na nápadu ovládání pomocí dvěma piloty a driftování. Prostě si to měl lépe promyslet aby měl na víc než podprůměrných 65%. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)