Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

Stuart6

Neuvěřitelné, dechberoucí, nádherné, omračující..... Ještě pořád nemohu uvěřit, že v dnešní době je někdo schopen vytvořit něco tak krásného. Bravo ! ! ! ()

esmoke

Jak běloši zotročují ostatní rasy a bohatí, mocní ošklivci utiskují chudé a krásné :-). Knihu jsem nečetl a ani nebudu, film je značně nevyrovnaný a nůžky u střihače si mohly zapracovat více. first seen (CZ dubing) Budget: $102 millions Tržby: $130 millions ()

Adhol

Po druhém shlédnutí už si troufám hodnotit. Atlas mraků je velice nevšední film a nedoceněné vizionářské dílo, které možná předběhlo dobu. Místo 4 hvězd dávám nakonec 5 s odřenýma ušima, jediné co filmu chybí k aboslutoriu je opravdu dechberoucí konec a silnější emoční dopad. 90% ()

marekspanel

Opravdu dobrej film, který není ovšem pro každého, ale není to film vyloženě pro náročného diváka. Musíte se ale rozhodně více soustředit na děj a kumulace střídání příběhů v různých časech. Jasný wachovský rukopis je ve sci-fi fázích s asijskou "servírkou", tento příběh byl asi nejpovedenější i dost šokující (mýdlo..) a sám by jistě úspěšně zastal samostatný film. Na první shlédnutí působí snímek poněkud přeplácaně, za to má ale citelnou duši (ne jako třeba u Počátku). Obsazení je výborné a je zábavné zpětně sledovat závěrečné titulky, kdo všechno v jakých rolích hrál, jelikož některé postavy mají v jednotlivých příbězích upravený obličej či dokonce pohlaví. Finální myšlenka je zřejmá a úplně jednoduchá a to je láska a spojení lidských duší, které se spolu opět setkávají napříč časem zřejmě až do nekonečna. Bohužel k dokonalosti značně chybí vlastně komplexnost žánru a příjemnější styl režie, která občas dost přeskakuje, zjednodušeně jsou to minimálně tři filmy v jednom. Nápad samotný je dobrý, a jistě to mohlo být horší, ale málokdo si myslím by dokázal něco takového ukočírovat. Předem doporučuji minimálně dvě shlédnutí, rozhodně ale stojí za to! ()

Kozlowski8

Divák sleduje šest životních příběhů, každý z jiného prostředí a ze zcela jiného období a po celou dobu přemýšlí a hledá vzájemnou spojitost mezi nimi. A protože ji nenachází, těší se, že na závěr přijde pointa, která vše rozuzlí. Ta se však nekoná, nic se nerozuzlí a to je jediným důvodem, proč nedám 5*. Zároveň však nutno uznat, že ani skutečnost, že mi zůstala skryta myšlenka a hlavní smysl celého díla, nesrazila můj pohled na něj natolik, že bych ho poslal do propadliště mých filmových zážitků. Naopak jsem přesvědčen, že film v brzké době shlédnu znovu a objevím něco nového, co mé pocity ještě obohatí či změní. Nestalo se mnohokrát, aby mi tři hodiny koukání na film tak krásně uplynuly. 75%. ()

Fericious

Film so skvelou výpravou a fascinujúcou vizuálnou stránkou, aká tu nebola už naozaj dlho. Je to akoby sa najlepšie videohry a rozprávky vašej mysle pretavili do filmu. Film so super hudbou a spájaním poetiky a brutality. Film dostatočne dlhý na to, aby ste už v polovici vedeli ako skončia príbehy hlavných postáv. Príbehy, ktoré sú v podstate z polovice značne nudné aj vo finálnom spojení. Film bez jediného nepredvídateľného zvratu. Takmer trojhodinový film bez posolstva. Všetko sme videli, počuli a čítali už mnohokrát. Film so skvelými postavami, z ktorých si ani jednu nezamilujete, nestotožníte sa s ňou, nezasmejete sa ani nevyroníte slzu. Až tu som pochopil, čo to je plochá postava. Vizuál a audio úžasné, obsah úbohý. V tomto type filmov omnoho lepšie než Piaty element. ()

lopja

Nechapem preco ma tento film tolko hviezdiciek. Ja osobne mu davam 2 mozno 3. Ale mozno som tento film nepochopil. Viac pribehov z roznych casoch s tym istym hercom , ktore spolu vobec nesuvisia ma nezaujalo. Navyse strasne dlhe cakanie na koniec ktory neprekvapy nicim zvlastnym. Nejaky podobny styl bol Pulp Fiction: Historky z podsvětí ale to bolo 3 krat lepsie a malo to aj pointu. Takze sklamanie ale mozno u niekoho tento napad zaziaril co mu neberiem. ()

EddieIron

Historická, romantická, psychologická akční sci-fi fantasy, zkrátka All In One. Zpočátku jsem se v tom ztrácel a vlastně ani teď pořádně nevím, o čem to bylo, ale bylo skvělé. ()

SuzieS

Zajimavy napad, dobre provedeni, opravdu kvalitni herci. Bohuzel se film trochu tvari, ze je lepsi, nez je. Pribehy jsou spise spatne..Hodne casu se ale clovek zabavi jenom tim, ze poznava ruzne namaskovane herce. I tak tomu dam 4* za vskutkuu originalni napad. ()

BarkaS

Jak by to napsal New York Times: Strhující. Překvapivé. Konečně něco jiného. Jen ty masky byly někdy až komické. A tři hodiny??? ()

Hvězdář

Kdyby to byl film s obyčejným příběhem, klasickou stokrát omletou zápletkou v jednom prostředí, asi by to nebylo nic extra. Je z toho totiž trochu cítit taková ta lacinost amerických velkofilmů, a lecos by se dalo dotáhnout daleko více a lépe. Ale protože má film tak originální příběh, skvěle propletené časové linky, které vytváří po celou dobu souvislou gradaci tak, že už v půlce filmu má člověk pocit, že už se blíží konec a ono pořád nic (a je za to rád), tak to ten film zachraňuje. Celkově jsem tedy spokojen, příjemně překvapen a pravděpodobně si to dám ještě jednou, protože pochopit to všechno na poprvé není úplně snadné. ()

Amalberga

Viděla jsem film a následně přečetla předlohu, která je daleko lepší. Přijde mi, že ve filmu vynechali dost důležitých dovysvětlujících věcí, které podstatně ovlivnily můj pohled na děj a postavy. Film je podle mého názoru zbytečně dlouhý a po první polovině začne nudit. Nejvíc se mi líbil příběh odehrávající se v budoucnosti v Korei. ()

J.Bakhita

Za začátku jsem měla docela strach, o čem to vlastně bude. Ale nakonec se ukázalo, že je to velice podařený kus. Jedná se o směs příběhu, z nichž každý by byl docela dobrým filmem, ale dohromady jsou naprostým skvostem. Herci jsou skvěle vybráni a příběhy spolu nějak zvláštně souvisí. Ani jednou jsem nenudila. Vynikající film. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády