Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

kramatos

Velmi neotřelý nápad, ale neuvěřitelně mi vadilo, že jednotliví herci nehráli stejné "duše" a hlavně díky tomu se film stává poněkud nepřehledný. ()

Skutik

Tak já nevím, přes všechny kritiky mě to posadilo na zadek. Knihu jsem jsem ještě nečetl, ale už douho jsem neviděl opravdovej film. Co jiného by to mělo být než velké vyprávění? Ale v dnešní době holt na dlouhé příběhy nemá spousta lidí trpělivost. Každopádně bych řekl, že je to jejich škoda... ()

xylobrno

Pokud si ten film připustíte k tělu, připustíte k sobě, necháte se jím unášet stejně jako onou symfonií, která v něm zaznívá a necháte jej k sobě promlouvat, dostaví se k vám nebývalý zážitek. ()

Ironhead

Tak nevim.... silena stopaz, prvni pulka tak nezazivna a zmatena, ze jsem pri jejim sledovani malem usnul a regulerne se u toho nudil (cti chtel jit delat neco uzitecnejsiho :_)... Druha pulka uz o neco lepsi, ale misto mirne ocekavaneho velklepeho rozuzleni a propojeni vsech pribehu a casovyjch rovin se dostavilo neco jako upachtena levicacko-proletarska agitka promichana povrchni filozofii nad nesmrtelnosti lasky (bruoka :_)... Jedno velke WTF... tenhle film si ukousl prilis velike sousto a chce si hrat na neco cim ani zdaleka bohuzel neni. A ty masky? Obcas (casto :_) nechtene komicke... :) Napodruhe snizuji hodnoceni na jednu, protoze sem to uz nedal a musel to vypnout. To, ze jsem pri prvnim shlednuti tech 165 minut vydrzel a neusnul, byl takovy maly zazrak. ()

blekekeke

Tenhle film je jak rozpadlá kniha, sebraná, neposkládaná v pořadí stránek. Chaos v ději, lidi v reji, kdo komu, a s čím k čemu. Herci a triky, to jsou dvě hvězdy ... ()

Eldrazi

Hodně dlouho sem ten film odkládal, odrazovala mi jeho délka a složitost děje. Když si nějak přetrpíte první hodinku a budete pořádně dávat pozor, tak ten film pochopíte a zalíbí se vám. Rozhodně se nenechte odradit tím, že z počátku film nebudete chápat. ()

Destiny65

Výborný film, skvělá myšlenka, skvělé zpracování. I když délka mě ze začátku dost odrazovala nakonec jsem vydržela a jedním dechem zhltla naprostou dokonalost. ()

kacer4

Toto je jeden z tých filmov, pri ktorých bola povinná druhá projekcia. A po nej už to bol ten zážitok, ktorý chceli autori dosiahnuť. Po prvom videní toho bolo na mňa asi moc a niekedy sa mi trochu ťažko hľadali súvislosti medzi scénami a ťažko sa mi pamätal predchádzajúci dej. No na druhý krát som bol na to už pripravený a nestratil som sa ani na sekundu. Wachowski opäť pekne trafili potenciálnu budúcnosť, ktorá nieje až taká nereálna. Túto postapokalypsu strieda humor a ten zase dráma. Výborné spojenie nespojitelného. ()

Desmi

Tenhle film mě nasral. Tři hodiny trvající blábol bez jakéhokoliv smyslu, kde se chaoticky střídají osudy x postav napříč časem. Masky herců jsou udělány tak "skvostně", že jsem až čtvrt hodiny před koncem kromě Halle Berry a Hankse poznal i některé další... Nehodlám tomu věnovat další 3 hodiny svýho času, jako mnozí jiní, jen abych na tom našel něco dobrýho. Něco co tam prostě není ! Nesmysl tenhle film , fakt.. ()

KastorPollux

Film se mi docela líbil, akorát mám pocit, že jsem ho tak úplně nepochopil. Jako podívaná to bylo super, mohl jsem na dvě hoďky vypnout hlavu a jen sledovat a nechat se unášet celkem originálními obrazy, scenériemi a dialogy, ovšem na zadek mě to neposadilo... Když si tak čtu ostatní komentáře, nejspíš mi u toho sledování a unášení něco uniklo...možná bych to měl zkouknout ještě jednou a pak možná hodnocení vylepším. Popravdě zase tak dobrý, abych na to koukal dvakrát či vícekrát se mi to však nezdá. ()

unclejack

Najprv by som sa rád zmienil o chlapíkovi menom Hugo Weaving. Jeho talent doslova kričí aj z Atlasu a spolu s Jimom Broadbentom a Tomom High Standart Hanksom boli jednoznačne najlepší herci filmu. A teraz k filmu. Nedá sa hodnotiť úplne komplexne, pretože jednotlivé príbehy sú veľmi odlišné a niektoré sú vyššej, iné nižšej kvality. Wachowskí nakrútili Právnika a otroka, Neo-Soul a Príbeh o pastierovi. Prvý z nich má chabú zápletku ale prekvapivé a nejednoznačné rozuzlenie. Tom Hanks konečne ako zloduch. Neo-Soul je zaujímavý, ale rozuzlenie má tuctové, alias presný opak prvého Wachowskích počinu. Najlepšie teda dopadol Príbeh pastiera a prvý rozkošný herecký koncert Huga Weavinga. Tom Tykwer nakrútil Klavíristu, Literárneho kritika a Reportérku. Klavírista je podľa mňa najoriginálnejšia časť súboru so skutočne pútavou atmosférou. Značnú úlohu tu hrá aj Jim Broadbent tentokrát ako zločinec. Naopak Kritik je najslabší, hoci miestami vtipný príbeh. jediné čo ho drží nad vodou je drsný Tom Hanks, zmätený Broadbent a Hugína Weavingová. Inak zápletka stojí na hlinených nohách. A nakoniec Reportérka - tá nie je zlá, ale príbeh postupne zapadne za ostatné, hoci Halle Berry a samozrejme Hugo Weaving predviedli výborné herecké výkony. Spôsob akým boli jednotlivé časti poprepájané je určite zaujímavý a istým spôsobom revolučný a práve to je dôvod prečo by mal byť film Atlas mrakov obdivovaný. Nejednotnosť toho, čo chceli režiséri povedať mohol byť aj zámer, ale ktovie. Nad týmto filmom visí otáznik, či sa na hlbkovú viactémovú sondu iba hrá, alebo či to myslí vážne. ()

Stelletta

Wachowští jsou prostě boží a ve spojení s Tykwerem ještě více. Ten film je tak složitý, že ani po druhém shlédnutí a přečtení knižní předlohy jsem nebyla schopna pochopit úplně všechno. Ale přesto ho řadím velice vysoko. Tohle dílo jednou vstoupí do dějin, tak jako to udělal Matrix. Plus, nezávislý film za 100 mil. USD, to je prostě úlet už sám o sobě, a to se mi na nich líbí, že jdou do extrémů, nebojí se riskovat skoro vše. A to dělá jejich filmy jedinečné. Navíc tradičně výborný výběr herců, kteří hrají ne na 100, ale na 200%. A to nemluvím o technické stránce věci, takovou výpravu, kostýmy a masky jsem neviděla již hodně dlouho a akademici jsou tupá zakomplexovaná banda, protože to nedokáží ocenit. Kam se na ně hrabe celý Avatar, jen samotný poslední příběh ho v maskách strčí hravě do kapsy. Celkově technicky jsou jejich filmy vždy top of the top. Takže tleskám, klaním se a těším se na další jejich výtvor. Děkuji Andy a Lano, že žijete!!! ()

Humphrey

Pro mě rozhodně nejlepší film roku 2012, a to z mnoha důvodů (obsazením počínaje, scénářem konče). I když se to nenosí, mám rád filmy s poselstvím. A tenhle ho má. Nezasažen a nedotčen knižní předlohou, nemám, co bych vytkl. ()

BoKo_CzT

Tak Atlas mrakov som prvýkrát videl po polnoci, s titulkami a v náročný pracovný deň, takže som v polovici zaspal, netušiac, kto je kto. No tento rest som si dávno zaradil do mojich predsavzatí a môžem s radosťou povedať, že toto predsavzatie som si k mojej veľkej radosti aj splnil. Pútavý a najmä počas celého filmu gradujúci dej, ktorý vás nenechá ani na chvíľu vydýchnuť. A ako sa film blížil k svojmu vrcholu, to isté sa dialo aj so mnou :-) . Môžem smelo prehlásiť, že ide o jeden z najlepších mainstreamových filmov posledných rokov. Apropo, Hale Berry napriek relatívne vyššiemu veku stále vo vynikajúcej vizuálnej forme. ()

Misir

Dlouho jsem přemýšlel a hledal, který film je můj nejoblíbenější, jelikož se těžce posuzuje něco, co dokáže být tak odlišné. Po 5. shlédnutí jsem si uvědomil, že to je ono. :) za mě 10 hvězd. ()

GAZ789

Celý film vo mne vyvolával taký *wow* efekt ale nejako ma to nedostalo, až na druhý deň keď sa mi to uležalo v hlave som si uvedomil aký dobrý film som pozeral. ()

mandella

Ten čas za to stojí. Ať si mozkové závity trošku užijou sofistikovanějších příběhových nitek a (někdy) šílených masek. Měla jsem problém trošku s nevyrovnaností jednotlivých povídek, některé tam byly vysloveně navíc (ta s Jimem Broadbentem ze současnosti např.). Wachowští mají po Matrixu strašně těžkou pozici a tímhle dokázali, že to od nich nebyla "haluz", ale že fakt umějí točit. Ať už jako bratři, nebo jako sourozenci. Herecky mě překvapil nejvíc Jim Sturgess, který dokázal všem svým charakterům vtisknout podobnost a zároveň jinakost. ()

kolodej1

film, který je opravdu výjimečný, pověst, která ho předcházela, nelhala. Nevadily mi někdy i ostré střihy mezi jednotlivými příběhy, ne všechny byly ovšem stejně silné, ten ze 70.let byl dost nudný. Jinak je třeba ocenit velkorysý způsob vyprávění, výbornou kameru, postupně a pečlivě budující atmosféru, řadu opravdu silných a originálních scén. Problematickým pro mě ale byl samotný závěr. Očekával jsem velkou emocionální katarzi, zásadní pointu, která celý film podtrhne a vykopne k pěti hvězdám. Místo toho přišly závěrečné titulky, film je v podstatě bez konce ()

Stuart6

Neuvěřitelné, dechberoucí, nádherné, omračující..... Ještě pořád nemohu uvěřit, že v dnešní době je někdo schopen vytvořit něco tak krásného. Bravo ! ! ! ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády