Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

kverula

Ač řemeslně barvité dílo, film nedokázal udržet mou pozornost po celé 3 hodiny. Spousta řečeného moudra přechází v holé věty, se vším se musí šetřit. Příběh Sonmi mě tolik neohromil, škoda, že jsem nedávno viděla Ostrov. Ale Toma Hankse jsem zase moc ráda viděla (i když jeho vroucné modré oči prostě nedokážou zahrát i toho největšího zmrda pod sluncem - nemluvě o Hugh Grantovi v roli náčelníka Koňů). A Jim Sturgess mi potvrdil svou velikost. Zajímalo by mě, jak tohle všechno dokázal dát David Mitchell do knížky - klobouk dolů. ()

RomanT

Film mě nejprve nutil přemýšlet o souvislostech jednotlivých příběhů. Po nějaké době jsem zjistil, že žádné nejsou ( snad jen takové, že lidé jsou stále stejní a dělají stejné chyby) a tak se přemýšlení nakonec zredukovalo na odhalování toho, kdo koho hraje. Zajímalo by mě, jestli si někdo dá tu práci a sestříhá film po jednotlivých příbězích. Pak se ukáže, že stačí vzít jakkoli banální příběh, namixovat jej s dalšími podobnými a rázem je z toho téma na meditování o reinkarnaci, příčině a následku. ()

pcarogers

Nu dobrá, tenhle film je oříšek. Ihned po svém vydání se stal hitem a mluví se o něm všude v superlativech, žel já bych to zas tak neviděl. Čtyři hvězdičky dávám, protože jsem se určitě nenudil, to nemohu říct. Co bych ale určitě vyčetl je malá čitelnost filmu. Střih je skvělý, příběhy jsou dobré, některé vynikající, herci výborní. Film by mě ale určitě bavil mnohem víc, kdyby herci nebyli tak zamaskovaní, že jsem nemohl sledovat jejich linii v každém příběhu. Vlastně jsem byl ještě v půlce tak zmatený, že jsem měl chuť film vypnout a vykašlat se na to. Prostě mě to nebavilo, protože když jsem rezignoval na to sledovat, kdo je v kterém příběhu kdo, příběhy samy o sobě mě tolik nebavily. Řeknu to tak. Kdyby tvůrci udělali snímek trochu víc polopatický a přístupnější divákovi, vůbec bych se nezlobil a celkový pocit by byl určitě příjemnější. ()

tyzmrde

Pokud chcete znát žánry příběhu tak 1. příběh napínavé drama ,2. příběh drama ,3. příběh detektivka ,4. příběh komedie ,5. příběh akční sci-fi ,6. příběh napínavé fantasy. Čekal jsem trochu víc a bylo to mírné zklamání jen ty příběhy o hudebním skladateli a komedie o důchodci co uprchne z domova důchodcu byli trochu zbytečné. ()

Pjotrik

Na jednu straně se mi líbí, že se Wachowští nesnaží na diváka plivat jakási filozofická poselství a investují je do příběhu pro příběh sámotný. Potom ale těžko můžu mluvit o nějakém zážitku, který mě donutí se někdy znovu podívat. je to prostě pěkná šestice příběhů s pár vtipnými momenty (nejlepší je Tom Hanks v jedné ze svých rolí vyhazující kritika z mrakodrapu:)) a jakousi pointou u které mě úplně nedošla její opravdová hloubka či přesah (protože si myslím, že tam nejsou). Jinak si herci pěkně zablbnuli v maskérně a v deseti lidech zvládli sehrát tři čtvrtiny postav:)) Hugo Weaving alias zlá dozorkyně důchodců ale zvítězil:)) Až ho uvidí Forman, zalituje, že neměl možnost ho ve své době obsadit do role vrchní sestry co šikanuje Jacka Nicholsona:)) 84% ()

metztlimoon

What the hell? Toto ma malo ohúriť? Príbehy a prostredie sú skvelé. Príbehy a dialógy sú viac ako zaujímavé a vôbec nenudia. Spojivá medzi jednotlivými dejovými linkami sú postrehnuteľné. Obsadenie je super, páčia sa mi aj masky (niekde som naozaj dlho rozmýšľala, či to je ten ktorý herec-Hanks ako vrátnik napríklad). Anyway... kde je pointa? Príde mi to neukončené a vôbec to nemá tie gule, o ktorých mi každý vravel. Už som videla aj lepšie zakončené filmy, sorry. Nechám si to ešte uležať v hlave a možno časom niečo dopíšem. 75%. ()

Ace.A.T.L.

Atlas mraků...... Nevím jak to popsat. Je to něco, co se nemůže po prvním shlédnutí rozhodně posuzovat, ale první dojem je úžas. Film uteče jako blesk a zanechá ve vás pocit ohromující husí kůže, jak z filmu, zpraování, rozmanitosti, ale i soundtracku. Nevím, jak moc lidi pochopí, o co tvůrcům šlo, ale pro mě osobně(podle toho, jak to chápu já) to je fakt skvělý. 4* jsem dal po prvním shlédnutí a rozhodně na to musím ještě jednou a věřím, že 5* bude oprávněných. Přechody různých dějových línií jsou dělaný citlivě, takže nemáte moc příležitostí se zamotat nebo si poplést děje příběhů. A myšlenka všech je samoosobě parádní. Rozhodně si nenechte ujít. Za mě ZATÍM 4* a VELICE DOPORUČUJU ()

Mike55

Za začátku se může zdáti, že film ztrácí prakticky celistvost, takové skoky z doby do jiné doby často mohou odradit průměrného diváka, hledajícího odreagování a zábavu v podobě filmu. Jak se však na začátku říká, pokud bude čtenář (divák) pozorný, na konci vše bude dávat smysl. A nejenom to. Po skončení filmu jsem zažil v kině zatím nevídané. Všichni seděli jak přibití do sedaček a dokonce dokoukali titulky. Perfektní soundtrack, výkony herců a také komplexně sepsaný scénář, to vše zabaleno do snůžky vynikajících sourozenců Wachovských. Film ve mě zanechal velmi krásný a přitom zvláštní pocit, z kina jsem odcházel jako jiný člověk. A to jsem na něj šel jen kvůli Toma :) ()

MFA

Atlas mrakůch je pro mně taková bonboňéra filmových žánrů a stylů, které se střídají v poměrně rychlém sledu. Díky tomu si zde myslím každý může najít své a mozek nevynechává. Zajímavé je prohazování herců v jednotlivých příbezích a hledání hlubokých myšlenek nastíněných tvůrci. Od filmu jsem čekal přesně to co jsem dostal. Dorovnávám mufa a dávám tři hvězdy. ()

Digmen

Lana a Andy Wachowští jsou pro většinu filmového publika především tvůrci kultovního Matrixu. Je to částečně pravda, ikdyž Speed Racer v jejich podání byl velmi dobrá podívaná. Nyní se dali dohromady s režisérem Tomem Tykwerem, pro změnu tvůrcem Lola běží o život, se kterým se rozhodli nám znova předložit něco, co bude minimálně stejně revoluční jako kdysi právě zmiňovaný Matrix. Film, který vám nyní přiblížím nese název "ATLAS MRAKŮ". Je to snímek na motivy knihy Davida Mitchella a zobrazuje nám příběhy několika jedinců v různých časových obdobích. Například příběh právníka Ewinga, plavícího se po moři domů, nebo příběh z Neo Soulu v hlavní roli se Sonmi 451 či příběh nakladatele Cavendishe, který se octne v pečovatelském domě pro seniory. Samozřejmě bych mohl pokračovat dalšími časovými osami s reportérkou Reyovou, nebo homosexuálním zapisovačem Frobisherem či domorodcem Zachrym, ale to bych vás připravil o to nejlepší z celého filmu. Ze začátku budete lehce zmateni, jak často se časová pásma mění, ale v průběhu filmu začnete pomalu odhalovat všechny zápletky a pohnutky jednotlivých postav. Film je natočen s dokonalým citem pro vytváření špičkové atmosféry. Jednou se divák směje a v zápětí mu ukápne slza lítosti. Nálada filmu se mění skoro každým novým střihem. Hudební podkres je famózní a to převážně díky Sextetu Atlasu mraků, podle kterého je celý film nazván. Na tom, že je film téměř dokonalý, se podepsaly samotné postavy, které ztvárnili herci Tom Hanks, Halle Berryová, Hugo Weaving, Ben Whishaw, Jim Sturgess či Hugh Grant. Nevím, jaký záměr režiséři s filmem mají, ale dle mého názoru je tohle Oscarový film. Pokud shrnu letošní produkci, tak musím říct, že se drží v mé top trojce společně s Avengers a Temným rytířem. Vám všem tento snímek vřele doporučuji a ikdyž se vám třeba napoprvé nezalíbí, napodruhé a napotřetí stoprocentně ano. Není to sice taková revoluce, jakou byl kdysi Matrix, ale je to poctivá filmařina s na až tak okoukaným dějem. Hodnocení : 90% ()

Juick

Až budete potřebovat zabít 3 hodiny času, tak tenhle film vám s tím pomůže. Nenudil jsem se ani minutku(možná jen na úplném začátku) a originalita filmu působila svěže. ()

halberdier

Čekal jsem to možná ještě trochu více filozofičtější a éteričtější - něco ve stylu Fontány. Ale i tak hodně zajímavé dílo, které bohužel asi nemělo opravdu šanci na větší úspěch u širšího diváka. Je to škoda, protože jde o přehlídku dobrých hereckých výkonů, na "velký" americký film to nepostráda myšlenku. Škoda, že to je pro sourozence Wachowské po Speed Racerovi další komerční fail. ()

MorraEddie

Atlas mraků je přesně ten typ filmu,který by jste si neměli nechat v životě ujít. Film s velkým F nesoucí v sobě plno poselství. Dlouho jsem bádal nad tím jaká je spojitost mezi různými časovými pásy a příběhy různých lidí,že mi málem unikla ta hlavní myšlenka filmu.Skvěle natočené,skvěle zahrané a jediné co vám zbývá je sedět s otevřenou pusou a nevěřícně kroutit hlavou,že sourozenci Wachowští dokázali natočit takový silný film pohrávající s vašimy emocemi. ()

Homer_Jay

V detailech se od knižní předlohy trochu liší (teplej Frobisher mi vadil zato Hugo s kozama vyčaroval široký úsměv). Pár zásadních věcí chybí, ale celkově jsem se skvěle bavil. Pseudo bratři dokázali, že sci-fi umí a snad jen z hudebního doprovodu jsem nebyl úplně na větvi. Vlastně si den po shlédnutí nepamatuju, že by tam něco hrálo. Plné hodnocení, ale Cloud Atlas dostat nemůže, protože tam kde kniha graduje a člověk hltá poslední stránky, tak film jen poklidně dopluje do cíle. ()

veverysiak

Netreba sa nechať odradiť spočiatku nezrozumiteľnými časovými prienikmi s obdivuhodnou frekvenciou striedania, je to výnimočný film, hlavná myšlienka je nesmierne jednoduchá, ale spracovanie je úchvatné, po dvoch hodinách som začal smutnieť z toho, že sa to schyľuje k záveru, takže 90%. ()

Hanz_knife

Mám rád sci-fi. Mám rád dobré soundtracky. Mám rád spletitý děj s poselstvím. Mám rád Huga Weavinga. Miluju Cloud Atlas. Pro mně velké překvapení roku. Těm co tady píší chaotický odpad bych odebral volební právo. ()

collinduff

"Velkolepá" nuda, alebo úplne zbytočný film. Ale tak ok. Pekné zábery, pekná výprava, efektíky. Lenže čo z toho keď je to rozťahané ako vagína Pamely Andersonovej? Nezaujímavé, zmätené sem tam dobrá akcia, sem tam prso, ale to je tak všetko. Herecky ma najviac zaujal Hugo Weaving a dedko čo stále opakoval : I know, I know... Nečudujem sa, že tento film je prepadák. Ešte že ma teta nenahovorila na to ísť do kina. Uf. ()

david666

I přes značnou délku a skákání z jedné epochy do druhé, navíc vždy v trochu jiném stylu nepůsobí film chaoticky a nenudí, z čehož jsem měl původně strach. Tykwer a Wachowští ale mají za sebou solidní kousky, takže i tuto epickou šílenost ustáli se ctí. Jednotlivé příběhy jsou každý svůj a navíc zde cítíte napětí z propojení jednotlivých postav či lépe řečeno jejich činů. K plnému hodnocení mi brání jen to, že jsem se nedočkal uspokojivého rozuzlení. I když myšlenky "jak by to asi mohlo být" mají taky něco do sebe. ()

Evbad

Musím hned předestřít, že mé hodnocení může být ovlivněno tím, že Hanks a Weaving patří mezi mých Top 5 herců. Sice jsem na začátku v některých příbězích plaval a jejich konečné naroubování bylo trochu zašmodrchané, některé příběhy byly slabší, ale byla to parádní podívaná. Nejlepší podle mě útěk ze starobince (haha) a budoucnost jídlonosiček (toho se nechci dožít). ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády