Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

Oudee33

V životě se mi nepodařilo shlédnout více snímků najednou, které nejsou příliš komplikované na to aby mi celou projekci znechutili. Snaží se přinést ve své podobnosti různé a přeci podobné pohledy na životní slasti či strasti.. Za originalitu, za to že se podařilo sladit jednotlivé story do sebe tak jak když míchá dj své extra kousky téměř bez chybičky, za vystupňování jednotlivých příběhů, za vychytané masky a prostředí, za to že tenhle film v sobě nese něco víc nemůžu jinak než za 5*. Mínus za komplikovaný začátek, ten ale naštěstí vykrystalizoval ve fantastickou podívanou kde stopáž hraje pouze roli strašáka.. Nevim na co jsem čekal, když jsem nechal tenhle počin ve filmotéce čekat takovou dobu. Asi obava z neznáma, která ovšem stála za to! 90% ()

dj_kure

Přesně rok mi trvalo než jsem se dostal přes úvodních 15min. Na rovinu musim uznat, že zásadní věc která mě odrazovala byla příšerná stopáž. Nicméně po dokoukání jsem z toho celej nějakej vyfluslej, protože mi hlava šrotovala furt... Takže 4* a všem co neviděli Cloud Atlas jen kvůli délce doporučuju: Nebát se o ztrátu času, ten film za to vážně stojí :-) ()

Martin1979

Velmi dobré, přímo snad bych řekl vynikající. Měl jsem strach se na to dívat, už kvůli té stopáži, ale sebral jsem odvahu a vyplatilo se. ()

Gromit

Atlas mraků není z těch filmů, které shlédnete, udělíte jim libovolný počet hvězdiček a nazdar. Je to film, k jehož pochopení je třeba více než jedno shlédnutí. Teprve potom oceníte jeho hloubku a nadčasovost. Sourozenci Wachowští a Tom Tykwer vypráví šestici příběhů odehrávajících se v různých dobách a na různých místech. A tyto příběhy spolu nějakým způsobem souvisí. Dlouho jsem přemýšlel o tom, co všechny příběhy spojuje, a dospěl jsem k závěru, že je to motiv lásky. Ale nepochybuji o tom, že spousta lidí to bude vidět jinak. Co se herců týče, tak ti jsou mnohdy obsazeni proti svému typu (Hugh Grant jako kanibal, Hugo Weaving jako brutální sestra), ale všichni hrají skvěle (zejména Tom Hanks). Atlas mraků je prostě NÁDHERNÝ FILM! Hitem se možná nestal, ale nepochybuji o tom, že za nějakých dvacet let se o něm bude psát jako o skutečném milníku světové kinematografie. Je to film, který už může pouze zrát. ()

sosi

Bratia Wachowski priniesli po Matrixe ďalšie majstrovské dielo. Chvíľu som sa strácal v prelínaní dejov, ale potom ma režiséri opäť priviedli na správnu vlnu, vďaka ktorej som si tento úžasný (vizionársky) film vychutnal. Vyvolal vo mne veľa otázok, ktoré si zodpovedám s odstupom času a zisťujem že všetko do seba zapadá. ()

TaNya_

Nejspíšez nepochopení, ale nijak mě to neuchvátilo. Důvodem možná bude i to, že knížku jsem tak po šedesáti stránkách odložila s tím, že tohlem ě fakt nebaví. Oceňuji některé linky a velmi zdařilý konec, ale když se v něčem první hodinu ztrácím, tak to asi nebude ono. ()

Leksland

Tak konečně se dostal již o tolik zmiňovaném Atlase mraků... Shlédl jsem ho již včera, ale tak nějak jsem nevěděl co si myslet.. A přiznávám se, přemýšlel jsem nad tím ještě dnes.. A až dnes mi došlo o jak významný film se jedná.. Člověk si přemítal a trochu skládal plno stop a střepů co byly hozeny.. Tohle není určitě film pro každého a trochu podezírám, že se zde jedná přesně o druh filmu kde je hodnocen vysoko proto, protože se tak hodnotit začal a prostě už mu všichni flákají tolik hvězd aniž by ho docenili..Ale třeba se pletu.. Knihu jsem bohužel nečetl a toto číst musí být opravdu šíleně na bednu :-) A jak nastínit a neprozradit pro ty z Vás co neviděli... Každé kroky našeho života, každé rozhodnutí, sebemenší uposlechnutí či neuposlechnutí srdce, mysli, každičký náš krok má v našem světě význam a buď se ubírá k dobrému, nebo naopak zlému..Příjemnou 3h podívanou, která uteče jako voda... A, že film třeba nezapůsobí hned na začátek...Neodsuzujte ho...Třeba se jen člověk nad tím zkrátka musí zamyslet.. 8 z 10.. ()

M4rkl4r

Po dlouhé době musím napsat komentář, protože mám v sobě dosti rozporuplné pocity. Opravdu zde nebudu kritizovat neoriginalitu šesti příběhů – to kritizují lidé, kteří nepochopili myšlenku. Myšlenku, že příběhy jsou pořád stejné – podobně jako naše osudy na pomyslných křivkách života, kde se znovu setkáváme s podobnými situacemi (charaktery), které se jen liší místem, časem, okolnostmi atd – avšak podstata zůstává stejná; a proto také jsou zde příběhy, které evokují jiné a podobné filmy. To není chyba, ale velmi nápaditý účel. Vadí mi ovšem do očí bijící levicová propaganda. Stále se poeticky hovoří o zlém přirozeném řádu, kapitalisté jsou proradní neřádi, co vraždí pro peníze. Bílý člověk je zlý tyran – lidojed, rasista, homofób atd. Je příznačné, jak se tu skoro každý dopředu omlouvá, že není homofób, když začne kritizovat homosexuální dějovou linii, která je umělá a v předloze ani není. A zase je to příběh o Romeu a Romeu, který je tak kýčovitý, že z toho na Severním pólu tají ledovce. A protože je to levicový jak řemen, tak nám to jemně poukazuje, že víra tkví jen v nepochopení primitivní společnosti. A typicky se jde proti předsudkům s předsudky, bez toho aniž by o tom autoři věděli. To je u levičáků věčný téma. Tolik k obsahu. Dávám 3 hvězdy za výborné herecké výkony, sofistikovaně uspořádanou naraci a atmosféru. ()

Knor

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale co to sakra bylo ? Asi je to na mě až moc chytrý nebo co, ale šlo to úplně mimo mojí osobu. Já vlastně ani pořádně nevím na co jsem ty necelé tři hodiny koukal. Mrzí mě to protože jsem očekával mimořádné dílo s pointou, která by do mě provrtala díru, ale......no prostě nic. Nehlo to se mnou a ať se snažím jak chci nevím pořádně o co tu šlo. Pro mě velká nicneříkající nuda. ()

viky13

Neskutečně propletený a komplikovaný příběh už jen ho vidět na plátně ,natožtak ho číst. Obdiv a má úcta patří tvůrcům i všem hercům za tento skvělý počin. ()

VvV14

I když sem to viděl nemocný a z téměř 3 hodin jsem si to protáhl asi na 6, je nutné abych řekl, že sem si to i tak parádně užil. Perfektní perfektní perfektní. Scénář brilantní, herci, prostě vše. Nečetl jsem sice předlohu, takže neznám odchylky přesto BOMBA! Vážně je to jeden z filmů, na které se rád podívám znova. ()

rottik-cb

Vizuálně úchvatná (až kýčovitá) forma válcuje obsah. Líbila se mi žánrová různorodost, méně nadšená jsem byla z hypu, který se kolem filmu vytvořil. Početní obdivovatelé, kteří evidentně nikdy neviděli jiný složitější, propracovanější film, vyzdvihovali především dvě věci: moudrost filmu, jež je ale ve skutečnosti slepencem banálních instantních „velkých životních pravd“ jako z Coehla (v čele s otravnou plakátovou mantrou „všechno souvisí se vším“), a komplexnost a propletenost dějových linií, která ale byla vyhnaná do absurdna a kryla tak nelogičnosti v ději. Nechápejte mě ale špatně, film se mi líbil (hlavně sci-fi části) a klidně bych se na něj podívala znovu, jen mi přišly mimo výkřiky „nejlepší film všech dob!“ apod. Atlas mraků podle mě nepřináší nic nového, ale kouká se na něj hezky, sourozenci Wachowští a Tom Tykwer odvedli dobrou práci. PS Knihu jsem nečetla. ()

darthhokro

Mbasa Bob kroutit nevěřícně hlava. Od doba kdy pan Lary si nechat uříznout svůj klobás a půl mozek, jit to z jejich tvorba do zadní díra. Nudná slátanina transvestitických nesmyslů, hrající si na umělecké dílo. Půl hvězdičky za jednu vtipnou scénu s přimhouřeným okem. ()

Zeno

Film byl pro mě velkým zklamáním. Možná jsem po oslavných recenzích očekával příliš, ale přeze všechnu snahu jsem se u jeho sledování velmi nudil. Je pravda, že někeré části (hlavně ta linie budoucnosti) jsou zajímavé, ale to je jen takové chvilkové vytržení z celkové nudy. Toto všechno jsem byl ochoten přijmout v očekávání nějaké bombastické a převratné pointy, která se ovšem nekoná a vše končí v duchu, který je jasný asi od poloviny snímku a není nikterak zásadní. ()

Cooller

film který vás určitě donutí se zamyslet není to jen tak nějáké bezduché dílo, z prvu vás odrazuje délka ale jak už jsme u toma hankse zvykli tak o rozhodně stojí za to, můžete čekat jak ve vás bouří emoce a občas se nachytáte že v příběhu tápete ale nebojte během chvile se zase zorientujete. ()

crashy

Očarujúci 3 hodinový snímok, ktorý ma ani minútku nenudil! Áno takto sa to dá zhodnotiť jednou vetou. Príbeh má v sebe myšlienku reinkarnácie.To čo hovoríš a aké skutky vykonáš sa zobrazí na tvojej budúcnosti. Snažila som sa hľadať v tom filmu prepojenie a usporiadať ich v poradí ako by mali ísť za sebou. Ako pozitívum beriem aj to, že celý film prestriedal rôzne žánre - futuristickú sci fi, triler, komédiu, drámu a podobne. Aj keď príbeh ma ani chvíľu nenudil som nedokázala prísť ku koreňu veci, čo ma aj dosť štve. Toma Hanksa som sa tiež presýtila. ()

Kinpr

Obrovské zklamání. Už dlouho jsem neviděl film, který by ve mně zanechal tolik negativních pocitů. Kde je ten vizionářský pohled Wachowských, se kterým započali filmovou revoluci? Bohužel, sestupná tendence kvalit jejich snímků je zřejmá. Atlas mraků je toho příkladem. A už teď se bojím, jak dopadne Jupiter Ascending. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády