Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

danny79

Reziser dava divakovi prvni polovinu docela zabrat neustalym stridanim casovych linii a tedy pribehu(zvlaste mne delalo problem odhalit jednotlive predstavitele, diky skvelym maskam a mym spatnym rozpoznavanim tvari), od druhe puli je divak uz seznamen s jednotlivymi postavami, takze se prestava ztracet. Pribehy jsou dobre zahrane, kvalitne a atraktivne zpracovane. Spojenim jednotlivych pribehu prichazi autorovo poselstvi. Cloud Atlas je film, u ktereho je jedno shlednuti skoro malo. ()

geilast

Na začátku jsem se lekla. Nečekala jsem to tak krvavý. Ještě ke všemu jednotlivé časové osy se střídaly tak nebezpečně rychle! Nakonec jsem se přece jen dostala do náročného děje a sice pořád trochu zmatená jsem si mohla naplno užít všechny ty, efekty, triky a převleky. Film moc nemá žádný emocionální dopad, ale nějakou tu pointu tam přece jen najdete. Za masky klobouk dolů, opravdu nechápu, proč si alespoň jich nevšimla americká Akademie. Třešničkou na dortu byly závěrečné titulky, kdy se představili všichni herci ve všech svých rolích, což v některých případech bylo docela úsměvné. Škoda jen, že film diváci dostatečně neocenili... ()

Pajker

První shlédnutí filmu proběhlo doma a nemohu říct, že bych se u toho nudil, ale nebylo to ono a ani jsem se nedokázal vžít do příběhu. Na druhý pokus v kině světozor se ale vše změnilo. Připadal jsem si, jako když film vidím poprvé v životě, jak z hlediska scénáře, tak hereckých výkonů se jedná o výborný kousek a nebojím se dát filmu 5. hvězdičku. ()

veronikajel

Uff. Asi ještě půl hodiny po skončení filmu jsem seděla na sedačce a tupě zírala do černé obrazovky a přemýšlela o čem film vlastně byl. Když jsem se koukala po druhý, tak jsem po hodině a půl usnula (vyčerpáním, ne že by mě to nebavilo). Takže zatím za tři, a až film dokoukám celý po druhý, tak bude možná o jednu víc. ()

lik009

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Viděl jsme ho již několikrát a vždycky z něj pochopím něco navíc! Geniální! Myslím si že toto umí málo který film. Mě se stalo něco podobného co si pamatuji jen s Matrixem kde jsem také určitý čas nechápal některé skryté logiky filmu... Ps: Všem fanouškům tohoto filmu doporučuji přečíst si knižní předlohu, pomůže vám pochopit více z filmu. ()

b8nan

Po skončení filmu jsem v kině zůstal s otevřenou pusou a říkal si, co to bylo? Dějové linky se točily jak na běžícím pásu, komedie, horror, drama, sci-fi, detektivka... Ale nebyl jsem zaskočen negativně ani pozitivně, nýbž absolutně jinak, než dokáži popsat. Fascinující Tom Hanks mě opět odrovnal, přičemž všechny herecké výkony podtrhávala skvělá, výstižná hudba s pozadím fantastické výpravy. Film jsem zhlédl ještě dvakrát ( to je podle mě minimální počet, abyste pochopili celý příběh) a ani jednou jsem se nenudil. Délka filmu může být pro někoho odrazující, já si ale nestěžuji. Závěrem: film nabitý humorem, strachem, záhadami a skvělým obrasezením. Tykwer a bratři Wachowští odvedli dobrý kus práce. 85% ()

farinelli77

Mám náročnější filmy moc rád, ovšem čeho je moc, toho je příliš! Když mě autoři i po hodině nechali tápat, a připadalo mi, že sleduji šest různých filmů od prostředka, z čehož se mi už pomalu začalo kouřit z hlavy, musel jsem toto kuriózní dílko bohužel vypnout. Když jsem si tu navíc přečetl, že konec je pro mnohé spíše zklamáním, vůbec toho nelituji. Snad jen kvůli opět skvělému Benovi i Jamesovi, ale co se dá dělat. To ale samozřejmě nevylučuje, že se jedná o skvělý film. Bohužel zřejmě pro diváky v jiných dimenzích... Nebo že bych vypnul moc brzy? Možná jsem měl počkat ještě další hodinu. Na to jsem ale po té nic neříkající první hodině bohužel už fakt neměl sílu. ()

aneeet15

Tak tohle rozhodně není nic pro mě. V průběhu celýho filmu jsem se ztrácela v ději a popravdě nějak tam nevidím žádnej smysl, pokud ten smysl nemá být to, že se převtělujeme, tudíž jsme tím propojení s lidma v minulosti. Film jsem sice dokoukala, ale s vypětím všech sil. ()

quintes

Až s odstupom času si dovolím písať komentár k tomuto filmu, strach mi to skôr nedovolil... Tento film vystihuje jediná veta: až o niekoľko rokov bude tento film ocenený a pochopený... ()

Clareeta

Jak už to tak bývá, člověk vidí trailer v kině a říká si: "Tý jóóó, to bude supr. Na to půjdeme." A pak nemá čas a stejně si to stáhne. A pak velebí Boha, že za takovou pakárnu nedal dvě kila. Tříhodinová nuda, nuda, nuda. Příběh beze smyslu, takový trochu Wachowski Eintopf. Více slovy plýtvat nebudu, protože ten film za to nestojí. ()

SugarVenom

"Our lives are not our own. From womb to tomb, we are bound to others. Past and present. And by each crime and every kindness, we birth our future." Četla jsem knížku a film jsem viděla dvakrát a musím říct, že to asi líp hodit na plátno nešlo. ()

kovanda123

Náročný film pro náročného diváka. Nejsem schopen objektivního posouzení, neboť nejsem zdaleka tak fundovaný odborník jako většina zdejších komentátorů. Shlédnuto, nezanecháno v mém nitru větších emocí. V mém případě film, který nemusím vidět znovu a po časovým odstupu si nepamatuji děj, je pro mě průměr. Za tři . ()

tkald

Hvězdné obsazení jako Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, nebo Susan Sarandon září většinou ve filmech individuálně. Společně nás ale přinutili přemýšlet o existenci člověka. O čem je touha žít? O čem je smysl bytí? Co mám z toho chovat se dobře, slušně, v souladu s etickými pravidly existence samotné? Proč nežít každý den naplno? Proč nežít na úkor ostatních, když se to nabízí. Vzít si prostě jen to, co život dává. Užívat si bez ohledu potřeb druhých, vždyť život je tak krátký! A nebo není? Doporučuji všem co mají rádi mysteriózní filmy. ()

stttanley odpad!

Měl jsem tu smůlu, že jsem na tomto filmu seděl v kině. Více než tři hodiny naprosté bezduchosti spojené s nechutnýmí scénami, které nedávají smysl ani v závěrečném finále. Mnoho scén zdánlivě souvisejících se nikdy nespojí. Asi jsem byl na jiném filmu, ale pro mě to byl skutečně velmi nepříjemný zážitek a nejhorší film všech dob, jaký jsem byl nucen v kině sledovat. Ještě dlouho po skončení filmu jsem cítil obrovskou nechuť a vztek. ()

KT_2011

Velká, výpravná produkce, vizuálně zajímavá, pochybný zvukový mix. Příběh stejně jako knižní předloha předstírá falešnou myšlenkovou hloubku. ()

Espiritu

Někomu se líbí. Jinému ne. Asi takto bych svůj komentář nechal. Jde jen o to jak Vy ten film uchopíte a pochopíte. Za mě plnej počet. ()

neskvik

Pripomina mi to najznamejsiu sci fi knihu - Bibliu. V kazdej rozpravocke je nieco pravdy, ale tomu bratosestrovi odoperovali asi viac ako pohlavny organ. Kludne sa to mohlo odohravat este v roku 3000 4000 5000 na kvalite by to nepridalo. Viac hlav, viac rozumu, tak to tu tiez nevyslo. ()

DavidAAAA

První hodinu jsem v ději plaval a nechápal, proč se na to vlastně dívám a co má co s čím společnýho, ale potom, když si to začalo všechno sedat a zapadat do sebe, mi došlo, že tohle je cíl. Natočit šest naprosto rozdílných ( a to takřka vším ) příběhů, které mají společný základ. A celý ten základ dávkovat postupně.. Povedlo se to skvěle, film baví a s postupem času vtahuje do děje a do souvislostí víc a víc. Nedá se na to koukat při něčem, je třeba soustředit se na vše, ale potom to prostě zaujme. Každopádně, jak píší i ostatní, chce to vidět víckrát. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády