Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

Resko

No, možno som proste len príliš primitívny na tento i tak unikátny film ale medzi to najlepšie čo som videl ho určite radiť nebudem. Prvá hodinka únavná, ale tak tým sa treba prekusať, logické ak vás film chce vtiahnuť do deja, dlhšie ak rovno do šiestich. Po začiatku sa však divák zorientuje a dej graduje avšak ja osobne som až do konca čakal nejakú výraznejšiu pointu. Celé je to viac menej dobre spravené, avšak pre mňa s neskutočne nijakým koncom. Keď som čakal, že sa všetko otočí a film vyvrcholí proste prišiel koniec a nechal ma sklamaného. Skoro všetky hodnotenia sú vysoko pozitívne ja ho hodnotím tak troma hviezdičkami pre originálnosť a dobré nápady a jednotlivé príbehy, ale film ako taký, ako celok ma sklamal. Čakal som väčšie prepojenie, výraznejšiu pointu, vyvrcholenie. Emocionálne ma takmer vôbec nechytil, ani búrku myšlienok nevyvolal, hlbšia myšlienka filmu mi vlastne príde dosť primitívna. ()

tulen odpad!

Po hodině jsem to musel vypnout pro pocit naprosté nudy a narůstajícího odporu tu slátaninu sledovat ... Wachowsti dělají filmy pro snoby. Já jim jejich pseudointelektuálství a falešný mysticismus spolknout odmítám ... Efektní, ale prázdná slupka stejně jako Matrix, Fontána a podobné hovadiny ... *** Po pár letech jsem tomu dal šanci a zkusil znova, dokoukal jsem to do konce, ale názor jsem nezměnil. Je to nuda, klišé a vykrádačka. (Hanks uz hraje snad jenom v samych slabych filmech a i jeho herecky projev je porad na jedno brdo). ()

ssarka

viděla jsem film,četla knihu a zjistila jsem,že to byla totální ztráta času..po neuvěřitelně nudných 3 HODINÁCH filmu a dvou dnů strávených u knihy jsem absolutně nepobrala,co chtěl autor světu říct tímto příběhem.. ()

(fun)tomas

Bratia Wachowski si opäť vybrali tému na sfilmovanie hodnú ich talentu. Nápad s rovnakými hercami v rôznych príbehoch je svojím spôsobom prelomový. Ten istý herec sa nám ukazuje vo viacerých filmových žánroch (historický film, dráma, komédia, detektívka, sci-fi, post-apoklaptický film) a môžeme ho vidieť v rôznych podobách i polohách (Hugo Weaving hrá ženu, Halle Berry belošku, Tom Hanks si strihne kladného hrdinu i záporáka…). Toto viacvrstvové herectvo dokonale odráža hlavnú myšlienku príbehov o reinkarnácii duše človeka a pomáha sa nám s touto ideou ľahšie zžiť. Jediné, čo ma na filme mierne zarazilo je, že konce jednotlivých príbehov sa mierne odlišujú od tých v knihe. Nebudem porovnávať film s knihou, ktorá sa svojho času považovala za nesfilmovateľné dielo, čiže podobné nezrovnalosti neberiem ako neduh filmu. Moje záverečné zhrnutie po dočítaní knihy / dopozeraní filmu: nadčasové dielo plné zaujímavých filozofických myšlienok / veľkolepé dielo s nádhernou hudbou. ()

AdamDudas

Audio: 90% Vizuál: 90% Scenár: 90% Veľmi vydarená adaptácia románu, rozprávaná zaujímavým spôsobom. Celou trojhodinovkou sa nesie krásna téma od (pre mňa) nie veľmi známych autorov. Jednoznačne som necítil dĺžku tohto filmu a momentálne ho radím medzi mojich 5 naj. Celkové hodnotenie Atlasu Mrakov: 95% ()

sir23

o tomto filme som vedel dosť dlho ale nikdy som si nenašiel čas pozrieť si ho, jedného dna som si čas našiel a ostal som veľmi prekvapený keďže toto je naozaj neskutočne dobrý film, páči sa mi myšlienka spojiť 6 príbehov dokopy, bolo veľmi ťažké všetko zachytiť na prvý kráť, takže som si pozrel film viac krát. zaujímavá myšlienka nakrútiť film týmto spôsobom mne osobne sa tento film veľmi páčil a určite ho odporúčam. ()

Kamil111

Úlet, jemuž se nedá věřit vůbec nic. Něco úplně jiného než kniha, bohužel v tom nejhorším slova smyslu. Až jsem se musel u některých scén nechtěně smát, přitom celá produkce včetně castingu byla spíše k pláči. ()

Sidenius

Hezké. Epické, místy utahané, ale pěkně se vše nakonec spojí. Dlouho jsem tápal v ději, ale pak to začalo krásně zapadat. Zase tolik bych to neglorifikoval. Ale slečna po shlédnutí plakala. Takže míru citu to mělo :) ()

90125

Prišlo mi to celé ako trojhodinový trailer k filmu, ktorý ešte len má byť natočený. Čakal som hlboké myšlienky v silnom príbehu a možno tam aj boli, ale ja som ich neposkladal. Chcelo to byť metafyzicky nadpozemské a možno aj bolo, ale pre mňa bol tento zlepenec príbehov príliš neuchopiteľný. Chcelo to byť veľmi filozofické a úplne to zabudlo byť strhujúce. V každom prípade je záverečná katarzia veľmi neuspokojujúca. Pocit veľkej zlátaniny prevažuje nad hlbokými filozofickými myšlienkami. Menej býva častokrat viac. Toto je únavne dlhá, pekelne prekombinovaná a neštastne štrukturovaná konštrukcia s piatimi hercami, ktori hrajú spolu 40 postáv. To bolo možno jediné, čo stálo za to. Vidieť hromádku skvelých hercov "zmalovaných" k nepoznaniu. Celkom srandovné by bolo, keby to Tom Hanks hral úplne všetko sám. 54 % ()

flouny8 odpad!

Utahaná a šíleně dlouhá zhovadilost, která dokáže znudit jako nic před tím, ale u které nejeden intouš zažije několik orgazmů nevídané síly. Stačí si přečíst některé komenty... ()

vabambule

Výborné, parádní... Od začátku do konce jste nuceni sledovat bedlivě dění každého příběhu. Moc hezký střih, skvělé nápady, skvělé kostýmy, kamera, herci. Je vidět investice, kterou filmaři do snímku vrazili v každém záběru. ()

LoArmistead

Nabubřelá anarchistická agitka o zlém konzumní systému. Wachovští si opět jedou svoje nosné (a pravděpodobně jediné) téma. Knižní předloha přetočená tak doleva že v určitých pasážích vypadá jako Matrix v lehce jiných kulisách (i ten agent Smith tu je). Film je jeden velkej pseudofilozofickej přemoudřelej kýč. Je určenej přesně pro tu povrchní, konzumní společnost kterou jakoby kritizuje, aby se její členové mohli 3 hodiny v kině tvářit jak objevují smysl bytí. A korunu všemu nasadí tvůrci tim jak do diváků doslova tlačí co si mají myslet, v tu chvíli film dokonale popře sám sebe. Forma tu opravdu drtivě zvítězila nad obsahem, protože koukat se na to dá, herci jsou dobří, natočeno je to pěkně. Ale ta trapně křečovitá "moudrá" poloha film totálně pohřbívá. Kdyby byl celej film natočenej v tak nadneseně absurdní poloze jako je pasáž Timothyho Cavendishe byl by výbornej. Místo toho bohužel tvůrci zvolili poučování a "otevírání očí". Jejich chyba. ()

Peddro

Velmi povedený film s hlubokou myšlenkou, který ovšem ne každý pochopí...V kině jsem byl svědkem nadšení i nepochopení. Mě film vysloveně nadchl a dávám plný počet.... Diváka, který si libuje ve Slunce seno nebo v teenagerovských komediích film nenadchne, protože by musel přemýšlet o jeho zdánlivě neuspořádaném sledu. Jsem toho názoru, že průměrně inteligentní člověk musel podstatu filmu pochopit... ()

dinzbir

Tento film je takzvaným "food for thought" (jídlo pro mysl). Podle mého je to masterpiece 21. století, který bravurně znázorňuje myšlenku kruhu života a smrti spolu s šesti časovými ději. Opravdu tento film doporučuji, protože patří do skupiny takzvaných "must see" filmů. Dávám maximum bodů. ()

Gyllllis

Narozdíl od knihy se příběhy střídají různě, nejsou uspořádané postupně, a proto jsem se v tom ze začátku dost ztrácela, hlavně tedy v postavách a velkém počtu příběhů. Trvalo mi než jsem si to v hlavě srovnala, ale když se mi to povedlo, už jsem si film jen užívala. Skvěle vybraní herci, spolu s promyšleností a hloubkou děje vytváří úžasný film. Nejlepší pro mě bylo, když jsem film viděla podruhé, protože jsem to už měla srovnané a věděla jsem o co jde. ()

Martin96

Ne tolik myšlenkově hluboké, jak se tváří. Ne natolik propojené, jak jsem si od toho sliboval. A přesto pohlcující, skvěle zahraný atmosferický film. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády