Příběh popisuje úsilí dvou bratrů stát rockovými hvězdami, zatímco se jejich spolužáci (U2) stanou jednou z nejslavnějších kapel na světě. Film je natočen podle skutečných událostí. (Ant)

Dreadd

Je na čase oprášit všechny klišé o originálnosti britské komediální produkce, protože ať chcete nebo ne, většina z nich je pravdivá a autobiografický příběh Neila McCormicka, jehož život byl vždy úzce svázaný s U2 to jenom dokazuje. Někomu se nemusí líbit fakt, že nakonec stejně neví co je úplná pravda a co si přibarvil sám autor a později scénáristé a autobiografická hodnota díla tím značně utrpěla, ale pokud si myslíte, že kazeťák nebo vinyly nepatří do šrotu a že sedmdesátkové garážové kapely měly něco do sebe (a nemusíte být zrovna skalní příznivec U2), užijete si vtipně vyprávěný příběh o dvou kapelách, jakých bylo v té době mraky, z nichž to nakonec vyšlo pouze jedné. A soundtrack nazpívaný samotnými hlavními představiteli je prostě... no podobně jako Arnoštek. ()

BuryGol

U2 mě nikdy moc nebrali. Kytarový riffy na jedno brdo, Bonův hlas mi občas vadí a jeho agilita na záchranu Afriky taky. Nicméně zjistit počátky týhle skupiny a k tomu i počátky jiný skupiny skoro o ulici vedle bylo dost zajímavý. Zatímco U2 se ve slávě řáchaj už pěknou řádku let, skupina Shook Up! si prožila 5 minut slávy a skončila v propadlišti dějin. Jak pár blbejch rozhodnutí může podělat kariéru celý partě. Každopádně to odsejpalo, nenudil jsem se, hudba byla víc než dobrá a herec co hrál Bona je snad jeho živá mladší kopie. ()

Hollohlaway

Za hudební téma a několik vtipných situací jsem myslel, že dám tři hvězdy, ale naprosto dementní chování hlavního hrdiny spolu s jeho nesympatičností mě donutilo ubrat. ()

Firebug

Z příběhu o neúspěšných rockerech (nebo to byly popaři?) mohlo a hlavně mělo být vyždímáno daleko více šťávy. Atmosféra sedmdesátek hodně povedená, herci vesměs fajnoví a několik pasáží je skvělých (hlavně finále). Bohužel tomu schází pořádný spád či údernost a vtipných momentů je bohužel poskrovnu. Největším problémem je nejspíš přestřelená stopáž. Nakonec jsou z toho sympatické 3*, ale čekal jsem o dost víc. Fanoušci U2 si v tom třeba najdou nějakou přidanou hodnotu, ale bacha - fakt to není film o Bonovi a jeho partě... ()

Tom:)

Není to špatný film. Není ani špatně natočený. Je to celkem dobrá komedie. A celkem slušný životopisný film. Ale největší problém je, že pořádně není ani jedno - osciluje mezi těmi dvěma žánry a vůbec to tomu neprospívá. Na komedii moc utahané. Na životopisný zas moc tlačí na vtipy. Hezké, ale nezaujalo. ()

klukluka

Celej film mě iritovala ta neskutečná debilita staršího z obou bráchů- Neila, ale nakonec se mi to jako celek tak líbilo, že dávám plnej kotlík. Při titulcích jsem se culil jako Ježíšek, ale jinak to vlastně bylo hrozně smutný, bylo to totiž o totálním neúspěchu konfrontovaným s absolutním, fenomenálním úspěchem. Ten námět (based on true events) byl fantastickej, přitom je skoro neuvěřitelný, že si té marginálie v historii U2 někdo vůbec všimnul. Vznikl z ní ale krásnej, hořkosladkej film, kterej možná přežije i U2. Třeba to má být satisfakce pro členy SHOOT UP za všechna ta příkoří. ()

Hanys_

"Budeme ještě slavnější než U2". Bratři McCormickové a jejich boj s větrnými mlýny (U2) ve velice vtipném ale zároveň smutném příběhu. Zajímalo by mě, jak velká pravda to s tím 5. členem U2 byla...8/10 ()

Marrty3

Hezký příběh, s pár pravdivými prvky. Je to trošku utahané, ale to je díky námětu asi účel. Ben Barnes je podle mě naprosto úděsný a nezáživný herec. Ani minutu filmu mě nebavil a ničím mě nezaujal. Hlavně po celý snímek vypadá jak vágus. Na rozdíl od skvělého Roberta Sheehana, který byl famózní a jako rocker vypadá perfektně. Název filmu by napovídal, že se bude hodně točit kolem U2, což je ovšem velká mýlka. Naštěstí se o něm pouze hovoří a děj se odehrává spíše o dvou bratrech kterou jsem nicotným stínem zmiňovaných U2. Chvíli se film tváří jako rodinné psychologické drama a místy zase jako nepovedená rocková komedie. Dobrá je ovšem hudba po celou dobu stopáže, alespoň ta mě uspokojila, protože jinak je to, až na Sheehana, nic moc. Slabé 3*** ()

Caine

Nevím jak moc je ten film přesný a důsledný ke skutečnosti, ale nemůžu si být jistý. Na to, že při tvorbě podle titulků spolupracovali s většinou zůčastněných, je tam pár zajímavých chyb (které mě jako kdysi fanatického fandu U2 bily do očí). Například od začátku si tady Paul Hewson říká Bono a ne Bono Vox, což používal až nějak do poloviny 80-tých let pokud vím... Nicméně se mi to dost líbilo - jako fanda osmdesátek jsem si to užil. Hlavní hrdina dost pošuk, ale chvílema jsem ho i docela chápal! :-) ()

Saur.us

Zábavné dílo "podle skutečné události" s výbornou hudbou a celkem zdařilými hereckými projevy jednotlivých hlavních hrdinů. Pěkná jednohubka na podzimní večery. ()

PanPes

Představte si sebe - je polovina 80. let a vám připadá, že s trochou snahy vám bude ležet celý svět u nohou. Myslíte si, že máte všechny předpoklady proto stát se jednou z nejslavnějších kapel rockové historie a zároven trpíte představou, že všechno zvládnete lépe bez pomoci druhých ? Gratuluji - pak je vaše jméno Neil McCormick a jste jeden z největších idiotů pod deštivým sluncem v Dublinu. Otázkou ovšem zůstává, kdy vám to dojde a kolik zlomených snů vašich přátel to bude nakonec stát... ()

arthur.22

Irská tvrdohlavost mě moc baví a většina herců v Killing Bono mě bavila taky, proto film hodnotím celkem vysoko, ač mi zabral tři dny, protože pohromadě to moc nedrží, takže se každou chvíli našlo něco zábavnějšího.. ()

hazaba

Dobrá hudba, bratr na zabití, který touží po slávě a kvůli žárlivosti znemožní slávu bratrovi, U2. Zdlouhavé vyprávění, lepší herecké výkony se střídají s horšími. Průměr, který rychle vyšumí. ()

Rockerman

Bratři Mc Cormikové se svou kapelou se chtějí stát slavnými. Jejich kamarádi jsou na stejné startovní čáře a říkají si U2. Zatímco U2 dobývají svět, tak bratrům a jejich Shook up se nedaří prorazit i kvůli sérii špatných rozhodnutí staršího z obou bratrů, Neila. Ano je to zase ta "stokrát" viděná touha mnoha mladých mužů stát se rockovou hvězdou. Mě to ale nevadí, já se docela bavil. Je to spíše na tři hvězdy, ale co by to byl za Rockerman, kdyby hodnotil film o bigbítu jen průměrně ( ikdyž "Jů Tů" nejsou zrovna moje krevní skupina). ()

čmelda5

Velice příjemný filmový zážitek. Chvílemi jsem se sice trošičku nudila, ale ke konci se to opět rozjelo. Když už se na tenhle film nepodívat kvůli jeho obsahu, tak určitě díky té super hudbě (okamžitě si musím stáhnout soundtrack!). A jestli to opravdu nahrál Ben Barnes i Robert Sheehan, tak před nimi smekám!! (PS:Ben má fakt boží hlas!:)) ()