Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

david666

Čím více naskakovaly minuty, tím větší parodií se tento film stával. Ke konci už jsem fakt nevěděl jestli se smát nebo brečet nad promrhaným potenciálem filmu, kde se poprvé v hlavní roli po politické pauze vrátil Arnie. Vrchol tomu nastavila postava idiota v leteckých brýlích a středověkou helmou (nebo co to bylo) na hlavě. Toho měli fakt odprásknout. ()

Retrostalker

Je pravda že Arnold už nieje to čo býval a už ani nikdy nebude, ale vidieť ho znova hrať v hlavnej úlohe po 10 rokoch bolo fajn. Najviac ma prekvapilo a potešilo, že film ide v štýle akčnej komédie 90-tich rokov aj soundtrack mi pripomínal staré dobré golden 90s. Jedine mi vadil odporný nesympatický Luis Guzmán, ktorý nevie a nikdy nevedel hrať a to aj potvrdzuje jeho príbeh ako sa dostal k filmu.. ()

232

Od Konečné jsem nic moc neočekával. I přes akcí nabytý trailer, to vypadalo jako další akční béčko, kde se Arnie snaží o něco, na co už nemá. Opak je však pravdou. Už od samého začátku mě tento Arnoldův comeback vtáhnul do poutavého příběhu. Konečná je zajímavá hlavně v tom, že to není úplně takový klasický akčňák, hlavní hrdinové jsou více obyčejní, zranitelnější, zažívají víc emocí a to dokonce i IRON ARNOLD. Co se týče akčních scén, jsou přehledné, dobře sestříhané a nechybějí ani brutálnější záběry. Celkově bych řekl, že se Arniemu jeho comeback povedl, snímek měl tempo, samozřejmě se dostalo i na nudnější záběry a hluchá místa, ale to napravila dobrá akce, hlášky a vyjímečná lidskost. ()

kaukola78

Parádní akční jízda Arnolda tak jak ho všichni známe.Černý humor dodává filmu osobitý šmrnc a celou dobu jsem se bavil hláškami Arnolda. ()

Logout

Toto je excelentní návrat Arnieho tam, kde přestal po odchodu do polititky. Jsem rád, že je zpět a doufám, že tímto stylem bude i pokračovat. ()

kouBaMW

Bohužel to nezachránilo ani dobré obsazení, zápletka a děj absolutně přehnané, na daný žánr zbytečně moc krve a brutality, celkově taková nezáživná slátanina, až mě to mrzí.. Nejlepší scéna z celého filmu je, kdy Arny na verandě popíjí pivečko, ta se mi moc líbila :) ()

Trinculo

Tenhle film velmi hezky využívá půdorys westernu s klasickou bitkou o městečko na mexických hranicích. Je zajímavé na tomhle filmu sledovat jak s corvettami zachází jako by to byli další herecké postavy a je jím věnován celý začátek filmu, který se odehrává právě mezi auťáky. Živí herci přijdou na scénu až trochu později. Docela příjemný film. ()

v.indruchova

Stáří je neúprosné pro všechny. Když mi bylo o pátek méně tak jsem celkem "žrala" ty akčňáky a s Arnoldem, Stalonem a s dalšími, kterými už teď zestárly (Expendables), ale obdivuju lidi co to někam dotáhli a neseděli doma na zadnici a nestěžovali jsi jenom jak je život na prt a oni prostě měli jenom smůlu....bla bla. (to mi přípomíná Arnolda Rimmera z Red dwarf) Na mě moc krve, vlasteneckých keců pro efekt jako vystřihlé z klasických amerických filmů. Arný je známý tím, že s ledovou tváří něco vtipného utrousí a na to se můžete také těšit: Děláš nám imigrantům ostudu (Arnold je rakušák) Brala bych to trošku z rezervou, ale nebylo to špatné. Pro mě je to klasický akčňák (jak z 90. let) s prvky humoru. Zápletka je velmi jednoduchá, ale proč ne? Kvůli ní tu přece nejsme :) Hudba fajn. Vzrušující přehlídka různých zbraní..převážně historických a to v akci. ()

kishi_SO

Co sa mlady naucis na stare kolena akoby si nasiel. Tak sa aj guverner vratil dokazat, ze aj vo vysluhovom dochodku dokaze natrhnut "par prdeli". Jednohubkova oddychovka, pri ktorej zabudnete ze Knoxville je piatym kolesom na voze a ze laska sa da zachranit gulkami. ()

Vostok

na první Arnoldovku v hlavní roli od doby co se vrtal v pr... politikum to není špatny , hodně akce hodně střílení a kamenná tvář a drsné hlášky se taky najdou takže pohoda kdo má rád touhle akční ikonu tak ho ten film nezklame:-D Vostook ()

zodiak217

Arnold Schwarzenegger je späť naozaj vo veľkom štýle, dokonca v lepšom šate ako v minulosti. Jeho vek má niečo do seba a treba pôsobí oveľa štýlovejšie a vierohodnejšie ako v minulosti, aspoň v tejto snímke tomu tak bolo. Sála z neho taká istota, možno až prehnaná guráž s tým rozdielom, že pred pár rokmi to pôsobilo ako naučené a umelé frázy bez zažitých skúseností. Snáď sa jeho come back rozbehne dobre a natočí ešte aspoň zopár takých filmov ako práve "LastStand, kde nechýbala skvelá akcia, rýchle autá, dramatická zápletka, dobré herecké obsadenie a skvelý Johny Knoxville, ktorý tomu celému dodal patričný humor. Je v podstate jedno o aký žáner sa jedna, ak film nie je dobre vyvážený, nestojí za nič. V každom filme musí byť aspoň kúsok humoru aby sa divák nenudil, trochu ho to pozdvihlo a opäť vtiahlo do deja. Tento film mal všetko, čo od dobrého akčného filmu očakávam a i keď som sa mu dlho bránil, pretože typické akčné filmy mi prídu všetky o tom istom, nakoniec som rád, že som si našiel čas ho zhliadnuť. Posledná bojová scéna Arnolda Schwarzeneggra rozhodne stála za to a dala rozpamätať divákom na notrasiteľnosť týchto oldschool hrdinov, ktorý zo všetkého vyviaznu ako víťazi, avšak ostatné scény pôsobili veľmi moderne a štýlovo a preto som sa naozaj nenudil. Môžem len doporučiť. Arnold naplnil všetky očakávania a ukázal, že začína nová etapa jeho hereckej kariéry s novým štýlom a v novom šate...a dúfam že nezostane len pri akčných filmoch, ale skúsi opäť aj nejakú komédiu či drámu alebo thriller. Dobrá práca! ()

Delmondo

Tak konečně se Arnie vysral na politiku a plnohodnotně se nám vrátil do filmu. Opět ve formě, přestože mu již svalovina povadá a klouby vržou, narážky na svůj věk nahazuje s absolutním nadhledem, dokáže v pěstňáku zmasit o mnoho let mladšího drogovýho gaunera a nebo jeho bandu přisluhovačů zkosit těžkým kulometem ze školního autobusu. Tyhle role zatraceně drsných týpků mu šli vždy skvěle a pořád i s přibývajícími lety budou lepší než nějaký guvernérování. ()

Mydlivoj

A mě to bavilo. Přišlo mi to trošku Tarantinovské. Spousta až nepřirozeně stříkající krve,i nápad vůči akci to mělo. A jak tvrdím já,každá obec má místního blázna. Arnold mi chvílemi přišel hodně starý,ostatně se o tom ve filmu taky zmínil. Ale nebojím se dát za čtyři. Za tu zábavu. Někdy jsem se i zasmál. PS: čekal jsem kdy při závěrečné honičce v kukuřici začne padat popkorn :) ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)