Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Cruchot

***** je patrně poněkud přepálených, ale tenhle film - to je přesně Arnieho parketa. Po klasikách typu Terminátora, Predátora či Total Recall se překvapivě právě Konečná zřejmě natrvalo dostane do mého top žebříčku filmů bývalého kulturisty z rakouského Thalu. Na čestné místo hnedle vedle Commanda. ()

MartX

Akční oddychovka s nějakým tím klišé, ale s tím se dá žít. Arnold je legenda, inu jeho nasraté pohledy jsou pořád cool. ()

dandislav1991

Proč do chlapského filmu nechaj projít takovou zhovadilost Corvettu ve spešl edici s 1000 koni bych ještě možná sežral, ale že tuhle Krevetu dožene sériové Camaro to už fakt neberu, pak další hovadilosti, jako, že má kolt s hlavní 29595metrů a nenabíjí, že neslyší nastartovanou Corvettu v kukuřičném poli, ty vole, dyť ta brumlá jak souložící medvěd na steroidech! Když chcete udělat chlapskej film,tak nedělejte chyby tam, kde je chlap uvidí! Je mi z toho smutno, asi se jdu honit ve felce s panamerou, dyť podle těhle maníků bych jí mohl na čtvrtce dát naprdel :D bííída! ()

Dimo

Zábavné, akční, přesně takové, jako jsem to chtěl dostat. Árný si vychutnává svou hlavní roli, konečně se nejdená o lecjaké sekundování, ale pořádnou porci svalnatého charmismatického dědy. Tedy, jestli budu v šestašedesáti vypadat jako Mr. Černýnegr, budu hodně, hodně, ale opravdu hodně moc spokojenej. Je moc dobře, že film odlehčují vtipné části, jako např. scéna v kukuřičném poli, varování v bufetu a Knoxwille s náckobijcem. A hlášky samotného mistra. Režijně bez výhrad, příběh nemá v rámci žánru chybu, záporňáci jsou skvělí a tak je to přesně na 70%, nu a je celkem jedno, jestli tři, nebo čtyři hvězdy. Kdo má rád Arnolda, bude spokojen, kdo ne, jen stěží ocení film, který stojí jen na svalnatém, charismatickém dědovi. ()

illy.cz

Příjemná oldschool akce na sobotní večer. Osmdesátky jsou zpátky, Arnie hodí do placu sem tam nějakou hlášku, krví se nešetřilo, takže proč ne. Zábavná béčková ptákovina, která určitě neurazí a je vidět, že si to všichni přítomní dokonale užili (Knoxville možná až moc) ()

goni

Pekna spomienka na akcne filmy z 80. rokov, kde nie je dolezity dej ale pocet zabitych. Hrdinovia nepadnu mrtvi hned po prvom zasahu, ale bojuju s velkou presilou az do vitazneho konca. Zlodusi nekonaju logicky, ale nechaju si pekne postupne vystrielat vsetkych kumpanov, aby sa v samom zavere mohli stretnut tvarou v tvar hlavnemu hrdinovi. No a samozrejme policia, ktora ako vzdy pride az ked je po vsetkom a uz len pocita skody.... Bohuzial, casy takychto filmov su uz davno prec a myslim, ze si to uvedomuje aj zubom casu dost vyrazne ohlodany Arnie, ktory nielen ze neukazuje svoje vypracovane svalnate telo (asi ho uz nema :)) ale dokonca si sam zo seba robi srandu. Ako skalny Arnoldov fanusik davam o jednu hviezdicku viac ako by som dal normalne :) [78/2013] ()

Pacek

Jako rozjezd pro herce v důchodu asi dobré, ale trapnost některých scén a dialogů by si zasloužila malinu. Příběh naprosto béčkový, dělící se na vážný příběh v Los Angeles....tady máte pocit že sledujete uplně jiný film, a na příběh v městečku Sommerton, kde naopak sledujete vcelku fajn komedii. Arnie zestárnul, ale pořád s brýlemi na očích působí jako tvrďák. Snad si ten korejský blb režisér mohl více nastudovat styl amerického natáčení a nesrat tam ty svoje korejské pičoviny. Závěr je totiž naprosto debilní. ()

PenaPP

Arnie nám od Conana a Terminátora trochu zestárnul, ale pořád je to ten starý dobrý drsňák. Celkově dobré obsazení, tu a tam nějaký ten nový nápad, pohodová hudba k tomu a spousta akce. ()

Pekisan

Toto nie. Akcnaky 80 rokov nie len s Arnoldom som mal rad, lebo som ich pozeral ako cerstvo nastrocny, Arnie este nepoberal dochodok a proste take filmy sa vtedy robili. Lenze od vtedy sa svet par krat otocil. Schwarzo, hoci na svoj vek stale vo forme, predsa len vyzera viac ako Santa, nez terminator. A nie je ani dobry herec. Jedna vec je povedat Ill be back a druha zahrat mileho charizmatickeho vtipne drsneho obstarozneho ex top polisa cakajuceho na dochodok niekde v dedinke v udoli. Teda v pusti. A zbytok kastingu tiez neaspiruje prave na oskara. A filmy sa tiez zmenili. Uz nemozu byt uplne blbe, ako sa obcas zdal the Last stand. Napriklad (spoiler) najprv prebieha 10 minutova scena, kde sa vsetci divoko ozbrojuju (gulomety, samopal a tak), nasleduje strih a typek sa postavi sam prichadazjucim gangstrom s jednou pistolkou. Schova sa za auto, ktore je odpalene protitankovkou, z ktoreho vylieza so zazracne najdenym tomikom alebo co to bolo. A bolo tam toho viac. Takze naozaj nie. Celkovo pocit bol, ze pozeram nieco velmi lacne, miestami trapne, bez stipky napadu a zbytocne dlhe. Proste nie. ()

papaguy

Je to až dojemné. Skvost od první vteřiny.;-) Producentská perla roku. "1 200 Mexičanů přechází hranici každý den. Nemělo by vám vadit, když jeden chce zpět. Co vy na to?" "Že jsi ostuda imigrantů!" ()

Ivo

Arnolda mám rád, ale proč se při jeho návratu nezmohli na něco víc než tohle ochotnické céčko s trapnými, patetickými a rádoby rozjuchanými lacinými dialogy a výkřiky, s cool stařenkami a přebuzenými čišnicemi ? "Jste více než jen obyčejný šerif". "Ano, toto je moje město. Tady jsem doma". Jo, měl jsi, Arnolde, zůstat raději doma ... ()

SFalconJ

Ano, tenhle film má nápad i klišé, má vtip, špetku napětí, vážné, smutné i dojemné scény. Zkrátka se budete smát, ale ani nepříjemným momentům narušujícím pozitivní idylku se nevyhnete. Navíc i atmosféra malého příhraničního městečka byla skutečně typická, vtipná, roztomilá... Tenhle film je ale dobře odvedená řemeslná práce bez velkých digitálních efektů, s dobrými výkony herců a jejich pěkně napsaných postav k tomu. Arnold Schwarzenegger stál možná, jako guvernér Kalifornie za houby, ale na filmovém plátně mu to pořád jde a to víc, než dobře. Starý pán, dokázal nejen, že i v tomto filmu, že má dostatek nadhledu a sebeironie, ale že stále skutečně umí. Většinu akčních scén natočil skutečně sám a i když už není nejmladší, pořád má páru. O jeho hláškách v průběhu filmu netřeba mluvit. Za normálních okolností bych se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdičkami, ovšem Arnold mi zkrátka nedal na výběr jinou možnost, než dát 4. Tento film doporučuji a určitě si jej zase rád někdy pustím. ()

PedroPo

Nechápu, proč jste Arnolda šoupali do starého železa, protože v tomhle filmu se mi celkem líbil. Vlastně mi to připomnělo některé jeho filmu z 80. let (takové ty "druhořadé"), jen mu je prostě už o 30 let víc. Mělo to dostatečnou délku, dost se tam vtipkovalo a akce byla umně natočená. Doufám, že toto neměla být Arnieho labutí píseň, protože po tom, co se dostal z politiky, zasloužil by si ještě jeden (nebo dva) pořádné trháky. Konečná nebyla špatná a bavila mě, jen by to chtělo ještě něco málo navíc. ps - ta rakouská němčina mě nikdy nepřestane bavit. ()

mogul01

Někde jsem četl konečná pro Arnolda? Naopak Arnie se vrací v povedeném akčním filmu, který má všechno co jsem od něj očekával a já se těším na to, co předvede příště! ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)