Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

ejay

Arnold se vrátil. To, na co čekala generace hltačů osmdesátkovejch akčních filmů, se od Terminátora3 konečně dostavilo a nezbývá jen doufat, že mu nedojdou síly a ještě pár, přesně takových filmů (zábavných a akčních) natočí. Film příjemně plynne, nejsou v něm hluchá místa. Jen Whitaker mi v něm moc nesedí. ()

PamelaJJK

Wow! Starý (v kladném slova smyslu) dobrý Arnie! Akční krimi thriller přesně ve stylu staré školy 80. let s přídavkem vtipu a nadhledu. Famózní podívaná díky skvělé kameře i muzice, která perfektně umocňuje hustou atmosféru. Arnie si různými hláškami umí udělat legraci i sám ze sebe a všechno ultrarychle odsýpá a nemáte čas ani vydechnout. Klidně bych v tomhle tempu zvládnul i delší stopáž. Akce střídá akci a po skončení filmu máte pocit, že v obýváku či kinosále cítíte střelný prach a máte nutkání zamést ty tuny prázdných nábojnic a střepin a vytřít kaluže krve... Schwarzeneggerovi skvěle sekundují i pánové Whitaker a Guzmán. Pro mě je to bez debaty top film a myslím, že by se z Konečné mohl stát kultovní snímek. Z mého pohledu je to bezchybné dílo a plný počet. Škoda, že se nedá dát vyšší počet hvězd :-) ()

wallax

Veľmi príjemný návrat seniora Arnieho na strieborné plátno...čistá akčná rezba pri ktorej som sa ale celkom slušne zabavil. Normálne by som dal 3* ale dám 4. Štvrtá hviezda je za účinkovanie šibnutého Knoxvillea (ktorý ako vždy keď hrá nejakú postavu tak je to pako! - ani teraz nesklamal) a samozrejme za drobné pripomenutie Barbara Conana (akoby si ten meč požičali z Conanových rekvizít). ()

Zoidbeeland

Povedená akční "derniéra" mr. Arnieho (tedy alespoň doufám). Chvílemi to na mě působilo komicky ( to hlavně, když se na scéně objevil Johnny Knoxville), chvílemi nostalgicky (chvíle ticha a nástup Arnieho na akční scénu) a chvílemi to byla akční záležitost jako stehno. Celkově to působí jako příjemný americký mix, který je poměrně dobře stravitelný. Za mě 7,5/10=75%. ()

Mart2n

Mnozí si to stále nechtějí připustit, ale Arnold už je opravdu starej chlap, který působí mnohem unavenějším dojmem než třeba starší kolega Clint Eastwood. Vyložený trapas to není, pár scén a hlášek stále stojí za to, ale výsledek vždy sráží naprosto stupidní scénář, který patří do ranku těch, kdy taťka hledal inspiraci ve slohové práci svého desetiletého syna. {5,5} ()

lobo87

Kvalitná béčková zábava, ktorej hlavným kladom je sympatické obsadenie a návrat Arnieho, nedostatkom v niektorých pasážach vyslovene hlúpy scenár. Príjemná jednohubka... 55% ()

srolyma

Říkal, že se vrátí a opravdu se vrátil. Už tomu nikdo nevěřil a nejspíš o to ani nikdo nestál, ale velký Arnie je zpět. A není to zrovna pěkný pohled. Ale co má chudák dělat, když ho z politiky vyrazili? Navíc, když vidí, jak Sylvester sklízí i po sedmdesátce úspěchy s expandables a Clint je drsný i v devadesáti, tak do toho šel logicky taky. Bohužel si neuvědomil, že jeho bájná muskulatura už je dávno v kulturistickém nebi a jeho výrazový rejstřík se ani po dlouholeté politické průpravě nikterak nezměnil ani nerozšířil. Nicméně film jako takový vůbec špatný není. Klasická béčková akční podívaná se vším všudy. Jen ten Arnold tam působí dost nepatřičně... ()

elanista1

Hlavne v prvej polovici to ma este smrnc, pekne akcne napady a originalitu, zaver v meste uz bohuzial straca na sarme a ponuka len priemernu akcnu zabavu. Sympaticke obsadenie, velmi prijemny styl humoru, zbrane, zeny, vznikol z toho vcelku originalny maly akcnak, ktory keby si udrzal nastolene tempo mal by trocha vyssie hodnotenie. ()

Bilky

Slušná jednohubka a poctivý akčák ala '80-90. Arnie sice hrdzavie ale tato poloha je pre neho ako Mobilex na bolave krize :) ()

Crybaby

Veľmi očakávaný film na ktorý som sa dlho tešil. Nie len kvôli tomu že som vedel že to bude nadpriemerná záležitosť ale aj preto aby som videl ako sa s tou rolou popasuje už mierne prestarnutý Arnold . Všetko dopadlo tak ako malo a bola to celkom slušná zábava. ()

Vasyl

Náhodou to bylo parádní. Arnie je sice starej, zašlej, ochablej a furt stejně špatnej herec s hnusným přízvukem, ale kecat si do toho nenechá. Zbytek party včetně záporáků byl taky super. Střílelo se, jezdilo se, zase se střílelo, no co víc čekat od podobnýho filmu? Ok, slečna Rodriguez nemusela mít všechny záběry jen od krku nahoru když ten její zbytek je taky krásnej. Ale to už by smrdělo 5 hvězdama a to si "šerif z nějaké prdele u mexických hranic" nezaslouží. ()

markus57

Pecka ! Film jsem viděl v kině a už dlouho jsem se takhle nebavil :) Arnold hraje prostě skvěle a akčním scénám není co vytknout , vždy přesně sedly ! Pár vtipných hlášek také není k zahození....lidé by se u těchto filmů měli oprostit od nějakých kritérií a prostě si to užít a zbytečně nekritizovat , film má vše co správný akčnák má mít , nic mu nechybí, tak nač se vztekat :) ! 95% ()

blondboss

Konečne som sa dočkal....Schwarzenegger po dlhom čase za guľometom kláti nepriateľov :) to je proste akčná klasika, ktorá sa asi nikdy neokuká a aj keď v tom bolo množstvo klišé, Arnie je proste Arnie.....pohodová akčná jednohubka, ktorá ničím neurazí. 60 % ()

Max Q.

Začíná se pozvolna a v polovině se pracně nabyté tempo opět hroutí. Ovšem poslední půlhodina vše napraví. Navíc atmosféra malého města na západě je opravdu kouzelná. ()

Stanmi

Nemůžu si pomoci, ale Konečná se mi s každým dalším shlédnutím líbí víc a víc. Tedy ne, že by příběh o šerifovi Rayi Owensovi (Arnold Schwarzenegger), který s hrstkou svých zástupců chce zastavit drogového bosse na jeho útěku zpátky do Mexika, byl špatný, naopak se mi líbil hned napoprvé, ale přece jenom to byl především film, kde se Arnold opravdu vrátil na filmová plátna. Když však ono nadšení opadlo, tak se ukázalo, že Konečná je naprosto plnohodnotný moderní western, který pravda má nějakou tu chybku, ale jinak se může pochlubit kvalitním obsazením (Forest Whitaker, Jaimie Alexander, Luis Guzmán, Peter Stormare, Eduardo Noriega, Rodrigo Santoro, Harry Dean Stanton, byť v malé roličce a i ten Johnny Knoxville nakonec celkem pobavil), zajímavými nápady (Corvette ZR1 vs. Chevrolet Camaro v kukuřičném poli), stylovou hudbou a především Arnoldem, který si vyloženě vychutnává každou minutu na plátně a i když jsou na něm roky znát, tak stejně je tím samým frajerem jako před letyi. Konečná tak splnila hned dva cíle, důstojně vrátila Arnolda do kinosálů (byť tržby nebyly moc vysoké) a nabídnout poutavý westernový příběh o jednom starnoucím šerifovi z malého města, který ještě jednou vytasí svůj kolt. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)