Arizona 1880: při pronásledování zloděje dobytka přichází šerif Griff Bonnell (Barry Sullivan) se svými bratry Wesem (Gene Baqrry) a Chicem (Robert Dix) do Cochise County. Celé okolí je ovládáno mocnou statkářkou Jessicou Drummond (Barbara Stanwyck), která se nechává chránit čtyřiceti ozbrojenými muži... (Pohrobek)

Han22

Nemůžu si pomoc, ale absolutně mě to nechytlo. Černobílý western, kde hrdina se dvěma bratry přijíždí do malého městečka, které ovládá mocná rančerka se 40 jezdci. Člověk by čekal vzhledem k počtu nepřátel i k délce svižný akční 0western a ona to byla nuda, že jsem v poledne málem usnul. Scénář by byl rád zamotaný, ale šustí papírem a ty "zvraty" jsou nesmyslné. SPOILERY! Je to zkorumpovaný šerif, vraždící bratr rančerky, která ač získala obrovskou politickou moc je vlastně asi hodná, hrdina se do ni zamiluje, ale nakonec ji neváhá postřelit, aby dostal jejího bratra a odjíždí bez ní. KONEC SPOILERů. Je tu sice pár překvapivých scén (tornádo), ale málo akce, postavy nedávají smysl a navíc je hrají víceméně bezejmenní herci. ()

Mikino00

Pokus natočit western jinak přidáním prvků jiných žánrů a zároveň polidštěním hlavních postav (dělají chyby, mají svá slabá místa atd.) se nepovedl. Není to prostě ono, je to naivní a nezajímavé. ()

hazaba

Pokud chcete vidět typického představitele klasického westernu, vřele vám doporučuji tento film. Má příběh, kladného hrdinu, záporáka, krásné ženy, koně, pušky, skvělou hudbu... Navíc má i poťouchlé dvojsmyslné narážky, které jej posouvají někam dál. A taky je v něm tornádo :-) ()

aslavey

Příjemný a vtipný western. Není zcela tradiční, není ani příliš zvláštní, a z Barryho pohledu mi fakt naskočila husina :) ()

MickeyStuma

Černobílý westernový snímek svým klidným vyprávěním poukazuje na klady a zápory této doby přesně tak, jak jsme od tohoto žánru zvyklí. Nějaké divoké přestřelky se tu nekonají a ani se nevynášejí jakákoliv ostrá slova. Dokonce je příběh občas doprovázen jednou písničkou, kterou zpívá jedna z postav. Celkově vyprávění příběhu vyznívá melodramaticky a tak dnes už zřejmě moc pocty nedostane. Jedná se tedy o klasiku, která mnohé nenadchne svojí malou akčností. Scénář je typický na svou dobu a tak tedy jako klasika potěší jen ty opravdové filmové nadšence. ()

kkarx

Fuller by mohl dostat nelichotivý westernový odznak odvahy za uvedení feministky do jedné z hlavních rolí. Ta hrozná ženská mi pěkně pila krev. Triviální děj ve mně vzbuzoval akorát nudu, ani těch podvratně ironických sexuálních narážek jsem si nevšiml. Film je přesto obecně velmi pozitivně přijímán, ale já jako fanoušek žánru jsem zklamán. Fuj, tohle už nikdy. ()

Mata

tak nevim, asi jsem beznadejne staresina. Tohle je proste skvele, skvele, skvele...drive postrelena na vuz naskakuje, tornado prerusi pulku vety, a jeden by chtel protahnout puskare... Ale hlavne první scéna, takovou expozici, bez jediného slova a pritom se predstaví všichni podstatní, i jejich charaktery. Uz kvuli tomuhle prvnimu zaberu to stoji za to, a to neni zdaleka posledni... ()

Adiemus

Až na závěrečné minuty dost nuda. Navíc mi v této roli neseděla Barbara Stanwyck a Barryho Sullivana jsem si pletla s Genem Barrym (žádné hitchcockovské pravidlo o odlišných typech). Ale hudba byla fajn. ()

Baldrick

Dlouhé jízdy kamery, netradiční záběry (hygiena kovbojů, předávání zprávy u stolu) a pohledy (rozostřený svět slabozrakého), přímočarost s trochu nevyváženou psychologizací (zkorumpovaný šerif versus rozmazlený mladší bratr farmářky). Tři bratři na straně zákona, 40 pistolníků (ale jen několik z nich padouši) na straně statkářky - dominy a jeden maník s krásným hlasem zpívající o ní baladu. Ale jinak vše, jak má být (zlo potrestáno, i když dobro prořídlo). ()