Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

mucho3

nepřipadá mi to jako film Olivera Stona,spíš jako dílo mladého ,dravého režiséra,příjemné překvapení,herecké obsazení výborné, Del Toro opět kouzelný.........Stone zpátky ve hře,pán režisér. ()

tucnakova

Pánové Nic osobního a Sračky jako kaviár se mi taky líbili (vivat takovýmu zrovnoprávnění), jen jejich slečna mi nějak iracionálně připomínala Agátu Hanychovou a tak jsem k ní ani přes všechnu svou úpornou celominutážní snahu prostě nepřilnula (nebožebyjenom závist ?). Chvílema to bylo ale hlavně takový jako nevkusně nevěrohodný (hlavně Salma - ale i chudák Travolta tu vypadá jak hranatější vydání Ivana Mládka, čili ho těžko někdo chce brát vážně...) - a to je moje asi hlavní výhrada (mimo třeba ty obě stejně blbý varianty víte kde) ! Kouká se na to ale celkem dobře, takže mé tři hvězdy jsou rovny slabým čtyřem. ()

belmonďák

Pár dní před tímto filmem jsem zhlédl podobné dílo od druhého režisérského velikána Ridleyho Scotta - KONSULTANT. Oba filmy mají jedno společné a to je vynikající práce mexických dělníků pracující na poloviční úvazek pro drogovou mafii. Zatímco v Konzultantovy není ani jeden hrdina kterému bychom mohli a chtěli fandit (kromě epizodní role Penelopé Cruz), tak v tomto snímku jsou sympatičtí i postavy z druhé strany, včetně krysy ve vynikajícím podání Johna Travolty, nebo "familiérního" Benicia Del Tora. Všechny role jsou obsazeny dokonale, tedy kromě nevýrazné bloncky Blake Lively. Oliver Stone chytil "druhý" dech a mladší generace režisérů mohou jen tiše sedět na svých plátěných židlích a kajícně koukat do země a přemýšlet jestli mají vůbec právo mít na opěrkách název "REŽISÉR". ()

Sympy

Zajímavě vymyšlený příběh,dobrá průprava i parádí herecké výkony.Pan "Kaviár" měl parádní přístup a Del Toro zahrál kvalitního bastarda což prostě dovede na výtečnou. Takže film určitě pěkný,ale stačí vidět jednou. ()

jjjerry

Blake Lively mám rád, ale mám spojenou se Super drbnou, to mně trošku kazilo dojem. Ostatní herci uplně super a do příběhu mně zapadali daleko víc. Zajímavý thriller místy, ale celkově spíš vztahové drama. Ke konci jsem evěděl komu fandím a bylo mně jedno kdo přežije a kdo ne=) "Královna" mně taky do příběhu uplně nezapadala, přišlo mně to že to musí být za každou cenu trošku "postmoderna". Přišel mně to trošku styl ala Tarantino. Jinak určitě doporučuji =) ()

esmoke

Pan režisér Oliver Stone mne v poslední době nijak nepotěšil a ani divoši to výrezným způsobem nezmění. Ano je to jedne zjho poslední m peti posledních filmů, ale i tak to je prostě podprůměr s dlouhými nudnými místy, které ani director's cut nezachránil. (2D dabing) Rozpočet: $45 miliónů, Tržby: $82,966 miliónů ()

Polter1

Pohľad sfarbený nihilizmom na odvrátenú stranu slnečnej Kalifornie. Pohľad, ktorý mi miestami pripomínal famózneho Iňarittu. Malo to šťavu, malo to akciu malo to happy end. A nie hocijaký happy end, ale happy end v Indonézii. Beniciovi Del Torovi sakramensky pasuje rola zločinca (21 gramov) naopak Travolta sa vo filme veľmi nejagal. Tak či onak som bol po celú dobu pripútaný v kresle. ()

Zlty_Dodo

Príbeh plný zápletiek a vcelku to šlape od začiatku do konca. Ak by divák očakával aspoň jednu poziívnu postavu, nedočká sa. Dvojica zhýralých mladých feťákov s jednou pridruženou kurvičkou si užívajú svoj biznis s pestovaním marihuany a do toho sa zapletie drogový kartel. Človek nevie, komu má vlastne fandiť a ja som do konca filmu na to neprišiel. Snáď jediná postava, ktorá je čistá, je umierajúca žena skorumpovaného policajta... :) ()

LencaN

Nějak mě to nevzalo za srdce. Dva kámoši, kterým se daří v byznysu s trávou a navíc se dělí o jednu holku. Vytáčelo mě, jak slečna úžasná říkala "moji dva kluci". A celkově mě vytáčela její postava, i když ne že by jiná postava mě uchvátila. Takhle brutální srandička šla mimo mě velkým obloukem. Konečná "dvojitá" akce mě iritovala snad nejvíc. Celý film se tam nic podobného nestalo a najednou jako kdyby chtěli z lidí na poslední chvíli udělat kret*ny. Někdy až moc brutální, schválně na efekt a jindy jak film pro středoškoláky. Tenhle mix už znova vidět nepotřebuju. ()

Merenre odpad!

WTF? Který vyhulený mozek tuhle pozéřinu splodil? Něco tak myšlenkově opuštěného je i na dnešní zdegenerovanou dobu dost silné kafe. ()

kolly13

Obchoduju s drogama ve velkém a najednou mi jde o život, no kdo by to čekal. Váhám, zda je to akční pitomina s prostoj a la cool život nebo drogová jízda s příměsí granátů. Nechci to odsoudit jako slabotu, přece jen se herci snaží (leč srovnejme Del Tora s Hayek) a režisér drží průměr. Ale proč ta nesoustředěnost na akci, zaměření se na Travoltu pouze s prodejních důvodů a hlavně konec, který vás rozmrzele zamrzí? ()

lubostar

*** Spoiler Alert! *** Film a vsetky jeho sucasti ako herecke vykony, dej, kamera atd, boli celkom ok, t.j. na 3 hviezdicky. Teda, az do momentu "takto som si predstavovala, ze to skonci... ale v skutocnosti to skoncilo takto:" Wtf, koho zaujima co si ona predstavuje? To bolo uplne zabitych 10 minut a automaticke znizenie hodnotenia o jednu hviezdicku. V tom momente, ako Lada rozpraval Dominicovi o tom, ze Elena je na uzemi USA, som si povedal: "Co ti brani zvolat kamosov z DEA, nasadnut do vrtulnikoch a celu bandu hned dat do chladku?", takze som rad, ze Dominic to nakonec videl rovnako. ()

Martynes

Jako kdyby se senilní Stone snažil napodobit styl moderních videoklipových filmů a tento nepříliš kvalitní subžánr chtěl shodit ještě na nižší úroveň. Dutch anglů to má více než Battlefiled Earth, směšné scénáristické kličky přípomínají Shyamalana a v barevné stylizaci (čti infantilní vizuální peklo) trumfuje snad i Snydera. Navíc je práce s postavami i práce jejich hereckých představitelů naprosto tristní. Ústřední dvojici přeje divák maximálně tak kulku mezi oči, Travoltovi stroj času do doby pulpfictionové a sám sobě pořádnou dávku aspirinu. Absolutní katastrofu tak naštěstí z posledních sil odvrací Del Toro, jehož přepálený záporák chvílema připomíná, jaké to je dívat se na skutečný film. 3,5/10 ()

Saxos

Klasický drogový poloakčňák, ale komplet vším povýšen nadruhou. Klady: herecké obsazení; ač nestandardní stopáž, tak nic zbytečného a nudného. Závěr: doporučuji. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)