Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

Whysogreen

Posthipisacka trojjedinost bez charizmy na cele so slecnou Lively od zaciatku nevestila nic dobre. Nezmyselne motivacie, nezaujimave/nesympaticke postavy a celkovo "zaujimava zapletka" tomuto vakuu len nasadili korunu. A ani ten Benicio nehral svoju extraligu. ()

waska

Po takové nemastném neslaném začátku, to Stone rozjel neskutečným způsobem. Výborná režie, skvělá hudba, charismatičtí herci, jen nechápu co na té Lively vidíte :-) Nedokážu si představit lepšího zabijáka než je Benicio Del Toro. Taylor-Johnson mě mile překvapil a doufám, že o něm ještě uslyšíme a na Kitsche už jsem si taky zvykl, tyhle role mu padnou dokonale. ()

Hunadarik

Jednoznačne film ktorý ma niečo do seba.Nepotrebuje hviezdy do hl.úloh ani megan fox či lietajuce guľky a autá. Tak dobrým ho robí nápaditosť a originálnosť.Nepredvídatelný chod udalosti , scenar a dej .Dostal som viac ako som čakal .. 4* ()

Shaleman

Byl by to výborný film, skvělí scénář, dobrá akce a podmanivá zamotání... nebýt otravných scén s Ophelií a jejích ještě otravnějších monologů, které nám během filmu mají napovědět to, co za chvíli uvidíme (tam jakoby se všechno to dobrý a vydařený vytratilo - špatný film a hloupý scénář, hlavně se scénami se Salmou Hayek, která mi přišla absolutně navíc a lenivá jakkoli prokázat trochu herectví) a stupidního konce, o jehož důvodu, proč nám takový vůbec Stone ukazoval (zřejmě potřeboval doutratit zbytek rozpočtu a film mu přišel málo akční), budu přemýšlet nad sloupem dýmu z luxusní marjánky ještě hodně, hodně dlouho - i když nevím, jestli to je právě to, co by nám měl film, jakožto zážitek, dát. Travolta potěší, Del Toro nadchne, nic víc, nic míň. ()

Acrobat

„Ach jo, tá Kalifornie!“ vzdychne si John McClane pri výstupe z lietadla. (potom ide k mrakodrapu). Ešte som nerozplakal smrť umeleckého vizážistu akčných filmov (Tony), a už tu niekto berie ČB a filtre do rúk. Výčitka? Nie, Stone môže, a je mu to aj ospravedlnením. Po predošlých neautorských, grcajúcich, nadiktovaných a nepríčetných troch nepozerateľných „W“ filmov, sa vracia s osobitosťou jemu danou. Vzťahová avantgarda v mojom okolí neexistujúca, výstava Méchika ako zaslúženú riť sveta (kto si dokáže „booknúť“ letenky do tej všivavej krajiny?), nenaplnené westernové túžobné zakončenie a krutá realita sladkého UnHollywoodu. Všetko v jednom: Farby, únosy, krysy, ostreľovači, hlavy, motorové píly, sex, láska...Kto je vlastne dobrí? Nie je senilné fandiť trojici, keď žije z drogových prachov? Manifest oslavy výlučne pozitívnych účinkov marišky je od Stonea prekvapivým a mnou nepochopeným počinom. Všetko (streľba, pobehovanie so zbraňami, ostreľovanie, kšefty) tu ide veľmi hladko a nezachráni to ako vysvetlenie ani Pomádový John. Iste, z filmového hľadiska je všetko originálne a oku pôsobiace (prepad, popravy...). Dobrý pocit počas filmu kazí presne ten titulkový záver, kde premýšľam prečo je skóre Kalifornia : Mexiko = 1:0. Výčitka: Prečo im nedopraješ? Tým trom bahniacim sa drogárom? Cením si ich za to, že používajú zásadu neposer za z nepriateľa prv. Ale opakujem. Že by to šlo tak ľahko? Len pre to, že sú divosi? (videné 17.02.2013, BDrip) ()

Matt007

Jak to vidím já? Ze záčátku je to fakt super a film baví, potom tomu dochází tak nějak dech, líbili se mi herci, scenérie a tak ale čekal sem o něco víc. Sice 4* ale slabé. ()

k4m1k4z33

Po dočtení knihy jsem byl celkem zvědavý, jak se Oliver Stone s Divochy vypořádal.Celou dobu filmu jsem měl tradičně jiné představy o většině postav které jsem si udělal při čtení knihy. Trošku mě zklamalo, že ve filmu bylo méně akčních scén než v knize ale i přes stopáž mi film zdlouhavý nepřišel. Vytknul bych jen happy end, který podle mě vůbec nutný nebyl... ()

Respex

Vím, že dát Divochům 5* je na hraně, ale film si to prostě zaslouží. Oliver Stone umí a ukázal to opět a s tak neuvěřitelným drivem, který by mu záviděl i Michael Schumacher v nejlepších letech. Taylor-Johnson a Kitsch se pro své role narodili a ostatní hvězdy jsou třešničkami na perfektně dochuceném dortu... Za mě 5* a velké doporučení. ()

Alexandre

Už velmi dlouho jsem neviděl tak natahovaný film. No, očekával jsem od toho příliš a tak to dopadlo. Ale velmi chválím obsazení, zejména Salma Hayek mě potěšila, a zakončení - to bylo opravdu skvělé! 6/10 ()

Joža

No myslel jsem že dám plný počet hvězdiček,protože se mi to opravdu líbilo,ale co sakra měl znamenat ten konec! ku..a proč!!!! ()

007.

Kdyby to režíroval někdo jinej, tak by byl film poloviční. A jak je u Stonea zvykem, alespoň to malý rýpnutí do USA nesmělo ke konci chybět. 82% ()

ER

Svět není jednoduchý a pohybují se v něm "švédská trojka", milující matka,která jako šéfka drogového kartelu likviduje lidi a další zoufalci, vlastně divoši. Dát to všechno dohromady není ani v rámci běžného života jednoduché,natož pak v rámci filmového políčka. Částečně se to povedlo,částečně ne,ale hodně tomu pomáhá realistické vyznění děje,byť se spoustou krve ( a mrtvol).ale taky ztvárnění jednotlivých hlavních postav a rozbor jejich vzorců chování. Ale občas dochází k určitým zadrhnutím v logice děje,působící rušivě,tak trochu jako kočkopes,kdy nevíte,zda se díváte na tragikomedii či psychothriller či něco jiného. Jinak OK. ()

lakart

Celkově jsem spokojen, typický Stoneovský styl plný skvělé hudby, střihových efektů a originálního vizuálu. Problém pro mě spočíval ve scénáři a samotném příběhu. Čekal jsem rafinovanější a zábavnější příběh, který se bude lišit od jiných filmů vzhledem k tomu, jak netradiční režisér to natáčí. Filmu by prospěla lepší motivace postav, dějové zvraty a trochu svižnosti. I tak se jedná oproti nedávným Stoneovým filmům (Světové obchodní centrum) o návrat ke kořenům, který by ale potřeboval ještě prohloubit. 75% ()

danny_21

Olivere, Olivere, no vidíš, že by se blýskalo na lepší časy ? Divoši rozhodně lepší než poslední 3 tápající pokusy, má to směr, pobaví, má to Benicia a Travoltu a lehký tarantinovský podtón a režie zase trochu vypadá jakože to byl opravdu starý dobrý Oliver, kousínek pod stupínkem čtvrté hvězdy - 70 % ()

bakeero

Stone si nejspíš chtěl vyzkoušet ryze akční žánr, ale v průběhu natáčení mu to sjelo k jeho vlastní psychedelické jízdě a nesympatické agitce. Nejhorší je, že za více jak 2 hodiny děje se vlastně nic nestane. Více na Filmfanazic.cz. ()

ZnalecH

No jelikož ten film měl dva konce, tak budu mít i já dva komentáře. Ale začnu tím, co měli oba filmy společné. Líbilo se mi, že v amerických filmech už je možné i láska mezi 3 lidmi v tom měřítku, že se mají stejně rádi. Na druhou stranu proč ne? I když... No jinak docela pohodový film. K prvnímu konci - Tady jsem si říkal, jestli je vůbec možný. A musel jsem se smát. To, co se stalo a tokovýto konec. A k druhému konci - Tak zase páni režiséři udělali typickou americkou věc. 70% ()

zbyndaxd

Těch 141 minut šlo zcela mimo mě. Hlavní herci byli nezajímaví, záporáci byli spíše k smíchu. Jednu hvězdu za krásné prostředí, druhou za skělého Travoltu. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)