Len Boh odpúšťa

• Česko Jen Bůh odpouští (viac)

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa – Anděla pomsty, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil. Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka, šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra. (oficiálny text distribútora)

DD odpad!

Asi jsem jen masovej divák, ale Drive je obrovská pecka! Avšak tohle... strašné, naprosto strašné. Takhle jsem v kině nikdy netrpěl. ()

boo-boo

Only God Forgives je film, ktorý sa emocionálnu rovinu ani len nepokúša komunikovať prostredníctvom scenára. Je plný podnetov, podprahových signálov a odzbrojujúco jednoduchý, pritom ale zvláda nebyť prvoplánový. Nehovoriac o hutnej atmosfére, ktorú buduje nielen nervydrásajúca hudba či štylizovanie neónov a lampiónov, ale aj premenlivé tempo, ktoré sa dokonca vo vypätejších momentoch bez okolkov presunie do karaoke intermezza (nalejme si čistého vína - kto si už toto môže dovoliť zakomponovať do filmu?). Refn jednoducho postavil film na troch silných hercoch, ktorí len robia kulisy tomu, čo on považuje za adekvátne vyjadrenie sa. Nie ako filmár, ale ako umelec. Že si to človek užije, to je silne individuálna vec, ale keď jemu je to asi vlastne aj jedno. ()

merlik

Film, se kterým jsem se minula, slušelo by mu a jeho úroveň by se rozhodně zvedla, kdyby se tvůrci nebrali tak smrtelně vážně. Scénář je řídký a vtipy a nadsázka by ho rozumně zahustily. ()

john.h

Nehodnotil jsem hned po shlédnutí a je to dobře. Druhý den totiž ve mně film příjemně doznívá. Akorát to Refn strašně začal přehánět s tím rádoby art stylem, zpomalenými záběry beze slov a téměř noir stylizací. Bylo to někde mezi parodií a WTF, vůbec ne cool nebo stylový. Refn by se měl podívat na své prvotiny Pusher 1-3 a jet podle toho. Plíživá kamera za hrdinou, syrové záběry, reálnost. Takhle mi připadá, že hledá nějakej svůj nezaměnitelnej styl, ale marně. Snaží se vypadat jako Kubrick říznutý Lynchem, ale nedává si to. Přitom na režisérském stylu série Pusher nebylo nic špatného, naopak, byla v tom spousta vlastních nápadů. A toho se, bůhví proč, Refn v Hollywoodu vzdává a pomalu se řítí do průměru. Navíc Gosling tu neměl moc předvádět. Němý antihrdina už tu jednou byl, bylo to fajn, bylo to cool, ale proč je to tu tak nějak podruhé. Ten kluk má daleko větší potenciál a když už role hezounských budižkničemů, tak ve stylu Place Beyond the Pines, kde to má větší hloubku, i když toho taky zrovna moc nenamluví. To mu sedne mnohem víc. ()

Hisnuklusi

Pro mě naprosto mazecovej film. A po Bronsonovi zas jednou Refn udělal něco, co mi vyrazilo dech. To, že Ryan vypadá stejně, když brečí a stejně když se směje, je prostě věc, na kterou se časem filmu dá zvyknout. Ale každá scéna měla svůj smysl a každá ta scéna byla opravdu krásná. Soundtrack byl gradující. Z anděla pomsty šel ten správný respekt, nebo já osobně to teda aspoň pořádně cítil. Všechno bylo lahodně nastíněné a obraz byl jako z pohádky. Nemám co dodat. Po druhém shlédnutí nakonec těch pět musím dát prostě. I karaoke bylo skvělé, jak tam seděli ti poldové s tím, že si prostě ani neuprdnou, no drsné jako. A násilí v tomhle filmu podle mě mělo smysl !! Hodně lidí říká, že tomu nerozumí. Ale vždyť ten film je o nás. O nás o všech. O těch co trestají a o těch, co chtějí být ztrestáni a taky o tom proč. O tom, jak je každý z nás obětí své vlastní mysli. ()

snek49

Gosling si po delší době vybral opravdovou kravinu. Refn si k úspěchu Drive ani nepřičichne, takže doufám, že se v dalším filmu zase postaví na nohy. Tady v tomhle nešlo vlastně o nic... Všichni se snažili tvářit jako těžcí drsňáci, ale nevypotili ze sebe víc než hoodně dlouhou nudu (90 minut - naštěstí)... ()

vozralec

Pan Refn to trochu přehnal s tím Art, které film docela zpomalovalo, někdy až lehce nudilo. Násilí kvalitní. Pansringarm vypadal skoro jako Bolo Yeung. Po pecce Drive není lehké natočit ještě lepší film. Tak snad příště. ()

.killer.

Pokud lze nějaký film označit slovem "sračka", pak je to tento. Refnovi "mlčenlivé pasáže/čumění do blba" působily v Drive "novátorsky", mělo to jakousi hloubku a smysl, ale tady je to akorát znásilněný a použitý v celý stopáži filmu - mohlo by to fungovat, ale to by nesměly být všechny postavy (a hlavně ta hlavní) tak plochý. A věřte, že Gosling, který pronese za celý film dvě věty, není ani zdaleka tím nejhorším, ba naopak, ten je tím nejsvětlejším bodem tohoto "díla". Ostatní přehrávají a jsou prkenní, a to jak slizká a umělá Kristin Scott Thomasová, tak ten hnusnej policejní náčelník. To vše úhledně zabaleno do divácky nepřístupného a umělecky nečtivého obalu, který spíš než k zamyšlení, nebo k pohlcení do děje, nutí člověka film vypnout, zapomenout na něj a zlepšit si náladu nějakým jednoduchým béčkem se Stathamem (nic ve zlém, fandím mu!). Refn si bere psychadelické momenty ze svého Fear X, přidává Lynchovskou temnotu a dovršuje to nekonečnými bezmyšlenkovitými záběry, které z filmu dělají spíše videoart, než něco nového a normálního - Refn umí udělat pěkný obraz a snaží se ho prodat, ale způsob jakým to dělá mě nebaví. Možná by bylo lepší přijít s něčím novým a nebo se na to vykašlat a zkusit starou filmařskou školu, tenhle "film" byl totiž fakt pekelnej. Jedna hvězda za krvavé pasáže - ty Refnovi jdou. ()

TommyDiamond

Jsou věci, které se neodpouští a Change jako anděl smrti musí vykonat spravedlnost ať se děje co se děje. Film Jen bůh odpouští je obyčejný příběh pomsty načančaný éterickou hudbou a hloubavě vedenou režií zasazenou do Bangkokského podsvětí plného drog a zločinu…. Musím ocenit originalitu celého filmu na kterou jsem ale nebyl připraven. Nemění to nic na tom, že mě příběh neoslovil a dlouhé pasáže vyplněné prapodivnou hudbou mě ubíjeli. Herecké výkony R.Goslinga a K.S.Thomas určitě za zmínku stojí..... ()

Colchack

Netuším, nechápem, neviem. Asi takto by sa dal definovať tento film. Všade-prítomné červené osvetlenie, dlhé tmavé chodby, zmasakrované telá, veľa krvi a jeden pekelne nabrúsený meč. Z tohto filmu sa budem veru ešte dlho spamätávať. O hviezdičku navyše pre Ryana, ktorý sa defakto ani nemusel učiť scenár. ()

slavokvasic

Film pri ktorom som sa najčastejšie pozeral na čas, kedy sa to už konečne skončí (alebo aspoň začne niečo diať). Buď si N.W.Refn myslel že presvedči divákov o tom že je toto dielo "veľkolepé", alebo čo je ešte horšie... Sám bol o tom presvedčený. Ja to vidím tak že to bolo iba plytké, hluché, spomalené a dosť otravné natočenie dlhých prázdnych pohľadov bez dobrej hudby (keby aspoň tá hudba bola lepšia). Totižto pozerať sa na slimáka v záhrade ako sa svižne šúcha by bolo menej zdĺhavé a v mnohých ohľadoch dokonca zaujímavejšie. Do tohto projektu sa vôbec nemali púšťať ! A ak aj hej dalo by sa to natočiť formou krátkometrážneho 20minútového filmu s rovnakým obsahom.. Jedna hviezdička za jednu či dve scénky, pri ktorých som nemal chuť to celé vypnúť.. ()

nesli odpad!

Zvládl jsem pouze prvních 30min tohoto pseudofilmu, dále by to byl čistý masochizmus. Epesní srač*a vyblitá na plátno samozvaným režisérem i scénáristou v jedné roli, který se pokouší o něco, na co (dle tohoto "díla") ani náznakem nemá. 0/10. ()

Raagash

Na tento film jsem se po kvalitách Drive nesmírně těšil, bohužel konečný výsledek je jasné zklamání. Stejně jako Drive, je tento snímek podobně explicitní, jen si myslím, že zápletka mohla být lépe vymyšlená a dotáhnutá(ale například scéna mučení byla fakt děsivá). Prostě v Drive mi vadilo pár scén, tady mi toho vadí podstatně víc. Aspoň, že OST je super. ()

KVBahnhof

Základní motivy psychoanalýzy (oidipův komplex- souboj s otcem- kastrace, pudovost aj.) nalepená na "příběh", který je zde tak navíc. Refn zřejmě ukojil svůj fetiš, nicméně pro diváka se zas tak moc zajímavého nestane, kdo chápe motivy, řekne si "ok", kdo nechápe, pravděpodobně usoudí, že je film totální hovadina. Tak či onak je to víceméně exhibice s pár povedenými motivy, hodnocení mezi 2-3, + za pěkný vizuál. ()

J.e.r.e.c

Já apatický Gosling. Ryan sedí a kouká… stojí a kouká… jde a kouká. Při tom se tváří, jako by mu ulítly včeličky. A moc nemluví. 16 Arnoldových vět z T1 asi trumfne, ale jen těsně. Driver, který rezignoval na pokusy o socializaci a s nimi na všechno ostatní, zůstala mu jen afinita k násilí a otrocká láska k mamince. Hypnotické… ppoommaalléé… zíííív… s dlooouhými záběry, které semtam prošpikuje chvilkový záchvat brutality. Film mě ale zaujal, nejen tím, že na každou svižnější akci čekáte jako Somálci na potravinovou pomoc. Už úvodní rozehrávka, která pošle všechny kolem do spirály násilí, je podstatně vynalézavější, než bývá v příbězích o pomstě zvykem. Tady nestojí hodní proti zlým, spíš prohnilí proti… nemilosrdným. Styl je tak přešlechtěný, že si hlasitě říká o parodování, ale evidentně to moc lidí nezaujalo, na youtube je až na Muppety klid videí. Refnovi to může být jedno, i nadále si točí po svém a mně se zatím pokaždé líbil. Dal jsem si to s dabingem a podle očekávání nevadil ani trochu. 71 % ()

crjules odpad!

Refne,Refne, mel by ses vratit na zacatek! To jsi jeste tocil dost slusne filmy. Precenovany Drive , mne o tom presvedcil a tahle donebevolajici slatanina mi to jen potvrdila. Vykradat, sokovat a navonene predvadet neco, co uz jednou a o dost lepe udelali jini...tim chces obluznit koho?! A jeste skrze to sokovani a takove ty "prisnejsi" sceny .... nejsi Scorsese a nikdy nikdy nebudes! ()

Ravenus

Tolik promarněného potenciálu. Být to delší, syrovější, depresivnější, zlejší, artovější a příběhově propracovanější tak pět hvězd. Zde máme od všeho kousek. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)