Po stopách veľkých skladateľov

• Slovensko Po stopách slávnych skladateľov (viac)

Dokumentárny seriál križuje celou Európou po stopách najväčších svetových skladateľov klasickej hudby.
Jednotlivé časti:
1.-Verdi
2.-Chopin
3.-Čajkovskij
4.-Beethoven
5.-Vivaldi
6.-Bizet
7.-Puccini
8.-Berlioz (oficiálny text distribútora)

bohemia_regent

Nechápu, proč v případě tohoto seriálu není možné hodnotit každý jednotlivý díl, když se jedná o samostatné filmy bez návaznosti na ostatní části. Přístup k výčtu režisérů je tradičně odfláknutý: z celkového počtu devíti jsou tu jen tři jména. -------- Díly: 1) Fryderyk Chopin (režie Valérie Exposito, 2007) ****, 2) Giuseppe Verdi (Stéphane Ghez, 2007) ****, 3) Petr Iljič Čajkovskij (Raynald Mérienne, 2007) ***, 4) Antonio Vivaldi (Laurence Thiriat, 2008) ***, 5) Ludwig van Beethoven (Stéphane Ghez, 2008) ****, 6) Georges Bizet (Stéphane Ghez, 2009) ****, 7) Giacomo Puccini (Mathilde Deschamps-Lotthé, 2009) ****, 8) Hector Berlioz (Philippe Allante, 2009) ***, 9) Gustav Mahler (Stéphane Ghez, 2010) ****, 10) Jacques Offenbach (Christine Lamotte, 2010) ****, 11) Ferencz Liszt (Laure Delalex, 2011) ****, 12) Jules Massenet (Franck Chaudemanche, 2012) ***, 13) Wolfgang Amadeus Mozart (Mathilde Deschamps-Lotthé, 2012) ****, 14) Gioacchino Rossini (Franck Chaudemanche, 2013) ***. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu dále uvedeno: rok výroby 2007-2013. ()

majo25

Videný iba Verdi a pravdou je, že nudnejšie to už ani nemohlo byt spracované. Jeho diela sú iba mimochodom spomenuté, naopak sa tu rozoberajú skôr bulvárne záležitosti. 45% ()

Marze

Viděl jsem díl o Lisztovi. Jako člověk, který se na klavír učil sedm let před jeho talentem smekám. Kromě ukázek jeho hudby o lásce jsem se dozvěděl také něco o jeho soukromém životě. V archivu České televize jsem pak ještě shlédl jedine zde dostupne díly o Bethovenovi a Chopinovi, ktery mel polskou matku a francouzskeho otce. ()

joehot

Hodnoceno po shlédnutí dvou částí - Čajkovskij a Beethoven (pravda je, že ty ostatní mě zase tolik nezajímaly). Čajkovskij za 4*, Beethoven za plný počet... Ačkoliv pořad neobjevuje nějaké extra žhavé nové informace (alespoň pro člověka, který se o autory zajímá), rozhodně stojí kombinace dokumentu s živými ukázkami skladeb za to. ()

Arsenal83

Včera dávali Čajkovského a ja som si s chuťou vypočul príbeh jeho života, tvorby i záhadnej smrti. A to operu ani balet nemám rád. Ale prepáčil som to, pretože dokument je ladený dosť pútavo a prináša aj veci zo zákulisia, žiadnu oficiálnu vatu. Niekto to nazve aj bulvár, ale čo je lepšie než pikošky o osobnostiach na pozadí ich reálnych životov? Potom som sa zháčil, pretože čo ak je pozeranie dokumentu o Čajkovskom znakom ruskej propagandy a mňa zabásnu? Našťastie, Čajkovskij bol aj homosexuál a tak mám talón v rukáve. Keby niečo, pozeral som to len pre jeho orientáciu, nie pre národnú príslušnosť. ()