Příběh o Magellanově plavbě s cílem objevení nové cesty do Tichého oceánu začíná v Seville v roce 1519. Magellan (L. Frej) sám ví, že to bude velmi nebezpečná cesta, protože mapa, kterou vlastní, je založena pouze na hypotézách. S tímto faktem však neseznámí velitele ostatních lodí. Jeho situace je ztížena i tím, že on sám, Portugalec, velí španělským důstojníkům. V průběhu času mezi nimi narůstají tragické rozpory. Důstojníci brzy pochopí, že plují do neznáma a chystají vzpouru. Konfrontace sil pro Magellana skončí vítězstvím, ale samotná vzpoura je potlačena s nebývalou krutostí. Magellanova touha objevit novou cestu se po nevýslovných útrapách podaří, obeplul celý svět a podal empirický důkaz, že země je kulatá, ale cena byla vysoká… (Česká televize)

sator

Povedený kousek o mořských objevech, aniž bychom spatřili moře...😁(přidal:Hudba: Ladislav Štaidl, Gustav Opočenský, Pavel Marek, Jan Krafka, Karel Bělohradský ) Podle filmu byl vysazen na opuštěný ostrov Juan de Cartagena sám, ale podle lodního deníku byly dva. Octnul se tam s knězem Pedrem Sánchezem de la Reinou, stalo se 11. srpna 1520. ()

Willy Kufalt

Zcela nedobrodružné pojetí dobrodružného příběhu strhující plavby kolem světa určitě vychází více z problému s nízkým rozpočtem a nemožností vycestovat, než z jakýchkoliv osobitých tvůrčích záměrů. Přesto to minimálně pro mě osobitý zážitek byl a Flotila mě dokázala úplně pohltit a vtáhnout do dramatické atmosféry oné plavby. Z ryze psychologického dramatu admirála a jeho neustálých konfliktů se samým sebou a především s kapitány a zbytkem posádky tvůrci vytěžili skutečně hodně. Výborný Zikmundův scénář a krásně vytvářené napětí na velmi malém, temném a stísněném prostoru starobylých lodních kajut vytvořilo dobré pozadí pro velmi působivý herecký výkon Ladislava Freje. Ten si ukradl celý film pro sebe, nicméně učinil dobře, protože zbytek ansámblu splýval dohromady v jeden nevýrazný celek... Celkově u mě i právě díky Frejovi převažují pozitivní dojmy. Jinak zajímavé je, že od režiséra Kavčiaka jsem už v minulosti viděl jiný snímek Popel a hvězdy a stejně jako zde se tam objevilo úplně stejné kovové „počítadlo“ pro předpověď dle hvězd (nevím, jak ho nazvat, viz. první foto v galerii) a s ním také jakoby úplně stejný hvězdař s dlouhými vysutými vousy. [75%] ()

Crocuta

Jak lze z mála vytěžit maximum a na malém prostoru a se skromnými prostředky vytvořit dramatickou a poutavou rekonstrukci jedné z nejslavnějších námořních výprav - to je Kavčiakova a především Frejova "Flotila". ()

• Podle filmu byl vysazen na opuštěný ostrov Juan de Cartagena sám, ale podle lodního deníku byly dva. Octnul se tam s knězem Pedrem Sánchezem de la Reinou, stalo se 11. srpna 1520. (sator)