Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

DajmeTomu

Milá hravá napínavá komédia nabitá sarkazmom a skrytými prvkami humoru, ktoré sú častokrát k zaplakaniu. Perfektné retro poňatie s nádychom modermy. Presne čosi pre milovníkov starej doby. Hoci sa nesie film v rokoch pre naše ľudstvo ťažkých, film zvládol uniesť to, čo na neho Ritchie naložil. Kostýmy, hudba, kamera, scénár a hlavná trojka filmu úplne vyhovovali. Celý čas som uvažovala či viac sympatizujem s Američanom alebo Rusom. A moja slovanská duša sa nezaprela. Sola, vyrovnaného sukničkárskeho kliďasa perfektne dopĺňa minulosťou zasiahnutý (a teda labilnejší) no predsa len mužný, silný a príťažlivý Kuryakin. Gabi je len ďalšou čerešničkou, ktorá filmu neslúži len pre krásu a kochanie. Scéna, kde Gabi tancuje a následne sa bije s Kuryakinom je nezabudnuteľná. (o to viac pre ženy) Taktiež scéna kde Solo sleduje ako jeho (ne)priateľa/spoločníka naháňajú v bazéne nemá chybu. Rozhodne jeden z tých filmov pri ktorom sa ku koncu modlíte aby pokračoval ešte pár dlhých minút, pretože sa ho nemôžete vzdať. Škoda že sa dá udeliť max. 5 hviezd, zaslúžil by si totiž viac. ()

Bajerys

80% Letní akční retro. Oceňuji práci tvůrců, kteří si dali velmi záležet na samotnou vizuální stránkou, která je velmi příjemná, opět skvělá práce Guye Riutchiiho. Opravdu jsem nečekal, že se mi tento film bude tolik líbit. I děj není tolik přeplácaný ani vyloženě debilní. Zkrátká působivé retro. ()

CampaHD

Seriál na konci 70 rokov si asi nik nepripomenie, no ja som sa zabával, a to asi najviac pri sedení v dodávke a degustácii vína. Príjemne natočené a všetko retro spracovanie okolia je na 1*. Guy šiel na jednotku a hercom to seklo. Naozaj som sa nechal príjemne prekvapiť. 85% Cinemax Bory ()

borboleta

Osvěžující akční retro v letních barvičkách se sympatickým a atraktivním ústředním triem, které je doplněno stylovým soundtrackem a hlavně přesně tou správnou dávkou nadhledu a (sebe)ironie. Pro mě je tento film velice vítaným příjemným překvapením. ()

viewer

Nikdo snad nemůže popřít fakt, že během filmu se páni kameramani, střihači, ale i ti, co si hráli s hudbou, vytahovali tak, jak by to ve vší parádě svedli sedmiletí kluci na pískovišti s tím, kdo doplivne dál. S.t.r.ý.č.k.o.v.a. banda nabídla opravdu pozoruhodné záběry a to především ve chvíli, kdy se na plátně točila zablácená kola, řval motor a kapky slaného deště splývaly s kapkami potu. Fanouškem čistých přestřelek rozhodně nejsem, a proto bych rád ocenil také velice taktní a originální výcuc scén, ve kterých se hlavní internacionální dvojka prostřílela ke zdroji. Ani vydatný vizuální retro požitek s komiksovým nádechem mě však neodradí od toho, abych nesloupnul jednu hvězdu a nechal si ty nevyšperkované scény a poněkud zmrzlé dialogy sám pro sebe. Možná to bylo způsobeno herci, jejichž splynutí bylo bez sebemenší jiskry, ačkoliv jim bylo naordinováno celé plato, nebo za to můžou scénáristé, kteří nikdy nehráli kopanou, protože jinak by věděli, že jen dobrá střela výhru prostě nezajistí. A o co tam vlastně šlo? No přece o to, o co jde v každém druhém, možná i prvním snímku říkajícím si akční. I když tady to bylo vlažnější a nemuseli jste se bát, že se třeba ztratíte. Agent Armie Hammer se svým KGB dřevorubeckým přízvukem měl asi tak tři a půl krát vetší styl než stylově načesaný, v padnoucím obleku uhlazený ocelový muž a Napoleon, který se marně pokoušel o šarm Jamese Bonda. Henry Cavill mi nesedí, ale třeba se to změní, až ho Ben Affleck donutí krvácet. Málem bych zapomněl na ten úvod, ten byl secsakramensky cool **** ()

karmenka

Vtipne, stylove, zabavne, retro, s kvapkou vkusnej romantiky. Mimoriadne sympaticki herci. Vyborny soundtrack. Po dlhom case film, ktory ,a natolkop zaujal a pobavil, ze som kino navstivila dvakrat. A kludne by som sla znovu. Skvele! ()

Lemralina

Audio-vizuálně krásný film. Krásné kostýmy, prostředí, historická auta, krásní herci a herečky, výborná hudba. A to ostatní? Já se nenudila :-) Vtipy byly nenucené-humor mi přišel více evropský, což se mi líbilo, jelikož většina toho, co američané prezentují jako komedie, mi humorem nesedí (takový instantní, většinou hloupý humor, založení na použití jednoho či dvou sprostých slov ve větě). Tady to místy byl i trošku černý humor. Líbilo se mi, že některé odlehčené, vtipné scény, se během okamžiku změnily tak, že mi zmrznul úsměv a já napětím skoro nedýchala. Akční scény byly promyšlené a ač jich nebylo tolik, vůbec mi to nevadilo. Jistě, film má svoje mouchy, některé věci nejsou úplně dotažené, ale všechny mouchy odpouštím, jelikož jsem z kina odcházela s pocitem, že tohle chci vidět znova :-) ()

Lubess.Knopp

Za dlouho dobu konečně povedený kvalitní akční film . Co dodat....kvalitní herci, efekty, kostýmy . Nechyběla akce, ženy , špionážské gentleman vychytávky. Henry Cavill odvedl výbornou práci i co se týče režiséra . Za mě nejlepší film měsíce 90% . Doufám, že se dočkáme druhého dílu !!!! ()

domco61

celkom zaujímavý scenár, škoda len že žiadny herecký výkon - nie že by bolo treba pretože to zbytočne naťahovali, kludne to mohlo byť o pol hodinu kratšie, prešpekulované - zase zbytočne, málo dobrých vtipných dialogov ()

Hurikan_mdx

Film to rozhodně špatný není, ale já jsem od něj očekával trochu víc. Obdivuji výpravu za skvělou retro atmosféru i když ne vše odpovídalo době, což mi osobně lehce kazilo dojem. Kamera si také zaslouží poplácat po rameni. Obdobnou pochvalu si ale nezaslouží scénáristé, kteří mohli z tohoto děje vytřískat více. Ve výsledku byl docela plochý a strnulý. Tyto nedostatky stáhly, v mých očích jasně pětihvězdičkovému filmu, jednu hvězdu dolů. I tak jde ale stále o skvělou podívanou, kterou rozhodně doporučuji. ()

Leinka

Zábavný špionský film jako stvořený na rande. Krásně se na něj kouká (v ústřední trojici si alespoň jednu eye candy najde asi každý) a pěkně to odsípá. Film je plný vtipných dialogů, ze kterých mě pár překvapilo svojí originalitou, a děj vlastně není nijak důležitý, za což jsem byla v kině ráda, protože celé téma 'zabráníme nukleární válce' je poslední dobou už pěkně ohrané. Z kina jsme odcházeli velmi spokojení já i partner. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)