Sestra tvojí sestry

• USA Your Sister's Sister (viac)

Je to už rok od smrti Jackova bratra a smíření stále nepřichází. Iris cítí, že je její zodpovědností postavit svého nejlepšího kamaráda zpátky na nohy, a tak ho donutí sbalit to nejnutnější a vyšle jej na opuštěnou rodinnou chatku, aby zde v osamění hledal katarzi. Není však jediný, kdo také vyhledal útočiště na mlhavém ostrůvku. Irisina sestra Hannah má za sebou nepříjemný konec sedmiletého vztahu a s Jackem se v chatce potkávají. Prázdné lahve od alkoholu a rozvrzaná postel není však to jediné, s čím se musí dvojice další ráno potýkat. Do chatky totiž navíc přijíždí Iris. Zamotanější trojúhleník byste pohledali. (Brousitch)

studo

Film má dokopy asi tak 10 scén, tie sú však tak brilantne natočené a zahrané, že máte pocit, že namiesto hodiny ubehlo len pár minút. Po dlhom čase som mal pocit, že sledujem naozaj život, nie nejaký film. Nálož 5 hviezdičiek však ušla kvôli tým posledným 10 minútam. Skôr sa rozmýšľalo osamote, neviem či by sa tak dalo niečo vyriešiť a potom prísť k super rozuzleniu pred tým finále-nefinále ( samozrejme narážam na ten test ). Tak či onak sa jednalo a veľmi podarený film, ktorý by nemal minúť nikto, komu sa páčia vzťahovky :) ()

Fanita

Je to taký kúsok zo života, ktorý pohladí dušu a nechá nás nazrieť do myšlienok hlavných postáv. Napriek tomu, že dej filmu je zdĺhavý, film je umeleckým dielom, výpoveďou režisérky o každodenných problémoch priateľov i súrodencov. Každý pocit, ktorý nám film servíruje, som cítila tiež. Krásne komplikované vzťahy. ()

LiborGondek odpad!

Katastrofa. Komedie ani náhodou. Spíš nuda bez děje s neustálými keci okolo, truchlení na nesprávném hrobě a nekonečným vyléváním citů, které na mě působí jako typická labilní teenagerovská slátanina, tak říkajíc klasický oplodňovák. Sprosté nadávky, krize střídající krizi, jen proto, že nikdo neřekne nic, leč v zápětí všichni řeknou vše. A přestože je to, co všichni chtějí, raději o tom půl filmu popřemýšlí... ()

Johnny.ARN

Nízko rozpočtová romantická dráma, s troma hercami, ktorý si hrajú svoje. Funguje to medzi nimi, je to taký pekný príbeh o ľuďoch a vzťahoch, ale nejak ma to nechytilo. Bolo by viac, ale zato, jak rozbil ten bike, tým si to u mňa pokazil. Čo sa týka výpravy, dalo sa viac vyťažiť. A zaujímavý záver. 2 z 5 ()

Tomyfrok

Milostné trojúhelníky jsou převelice oblíbeným námětem mnoha tvůrců. Když jej navíc sestavíte z dvou nejlepších přátel a lezbické sestry oné kamarádky, vznikne vám něco vskutku originálního, leč zároveň se nevšedním obsazením pouštíte na velmi tenký led věrohodnosti příběhu. Ne, že by se něco takového nemohlo nikdy udít, ale beztak se na konci neubráníte prostého zamyšlení "proč vlastně?". Film je založený na emocích, otevřených dialozích a banální lidskosti. Ta je nejspíš také to jediné, vůči čemu bych neměl žádné výhrady, protože po této stránce jsou všechny tři hrany trojúhelníku vybroušené pečlivě. Ostatně vzájemné rozhovory mezi postavami působily také vesměs povedeně, odrážely jistý cit pro realitu, ale už tolik nefascinovaly a takovým drobným oblázkem úrazu pro mě byly nedotažené emoce v některých fázích příběhu. Možná, že už chci prostě moc, ale ze všech nejpřirozenější mi přišla postava lezbické sestry ztvárněná Rosemarie DeWitt, naopak postava Emily Blunt se mi po emotivní stránce jevila mírně nedotažená, byť je to moje hrdinka a užíval jsem si ji v každém záběru celých 90 minut. Uvidím, až někdy uvidím podruhé, prozatím ale zůstanu mírně kritický. (55 %) ()

• Film byl natočen během 12 dní. Velká část filmování pak probíhala v duchu improvizace. (..Lucas..)
  • Mark Duplass původně chtěl, aby jeho postava v chatce narazila na matku své nejlepší kamarádky. (Brousitch)