Faktor strachu

• Veľká Británia Fear Factor
všetky plagáty
Reality-TV
Veľká Británia, 2002, 60 min

Máte dost odvahy překonat své fobie? Bojíte se výšek? Sníte za tučnou odměnu cokoli? Soutěžícím v této adrenalinové show odvaha rozhodně nechybí... (oficiálny text distribútora)

hirnlego

Jeden z nemnoha případů, kdy britská verze pořadu/seriálu jasně prohrává s americkou. A proč v tomhle zpravidla vyhrávají megakokoti ještě častěji než v původním FF? (po pár dílech už se to trochu dá, ale na originál se stejně nechytá) ()

viperblade

Britská verze Faktoru strachu. A opravdu mi nepřirostla k srdci. A proč? Tak si to projděme… 1) - moderátor: Aneb Joe Rogan je jen jeden. Zatímco Joe soutěžící povzbuzuje, místy je i vrátí do hry (kdo viděl jako já většinu dílu, tak si určitě vzpomene na díl, kdy to jedna černoška chtěla vzdát a Joe ji doslova dotáhl zpátky a ona ten úkol dokončila), tenhle britský týpek jen suše konstatuje "zbývá ti minuta, měla bys pohnout". Navíc si do soutěžících místy až hnusně rýpne, až jsem se divil, že mu někdo jednu nenatáhne… neříkám, Joe taky uměl říct někomu do očí, že se mu to nepovedlo, ale z něho bylo vidět, že mu to přál nebo že si z něj i dělá srandu, ale ten Brit… nevím, to je takový suchar, až to pěkné není. 2) - soutěžící: Viděl jsem zatím jen pár dílů, ale to byl fakt hnus. 90 % těch bačkor, kteří šli do britské verze soutěžit, by v pohodě převálcoval kterýkoliv z Američanů… opravdu jsem zíral, jak někteří Britové jsou slabí a pomalí. Jak říkám, tohle se Američanům musí nechat, většinou jsem v nich viděl, jak jim o ty prachy jde a jak tam klidně i vypustí duši a Britové k tomu přistupují stylem "teď se potopím, teď si dám dvě minuty pauzu, ať nemám moc dobrý čas…“ 3) - pravidla: Poslední hřebíček do rakve jsou ta zvláštní pravidla - soutěží proti sobě ne jednotlivci, ale týmy, kteří si nakonec… ani nevím, jestli si tu finální částku rozdělí nebo každý dostane tolik, co ten tým vyhraje? Fakt nevím. Zatím hodnotit nebudu, viděl jsem málo dílů, ale pochybuju, že tohle by se u mě stalo stálicí jako právě americká verze. UPDATE: Takže po pár dílech to Prima Cool stáhla a nasadila ten pravý Fear Factor… možná i tohle o něčem vypovídá… tohle je totiž opravdová bída. ()

Jacinda

Totálně mě znechutilo pojídání veprových konečníků (zřejmě syrový i s kusem tlustého střeva) i s chlupatým štětinatým vchodem. Dnes(11.11.2010) jsem to vyprávěla kamarádce u oběda a přísahám, z té vzpomínky se mi zvedl kufr. Navíc opovrhuju těma trpanýma kecama, kterýma se uráží. Asi je to předepsané od seriálu, ale já bych to stejně neudělala ()

HoneyBunny

Zásadně nesouhlasím s tím, o co v koncepci tohoto pořadu jde - ukázat lidi, co pro peníze podnikají nechutné úkoly (a nejde jen o jezení prasečích konečníků). Kam to dojde? Vždycky si vzpomenu na Běžícího muže (Runing Man). Ale jít do tohoto pořadu, to je každého volba. Osobně si nemyslím, že britská verze je horší než americká. Je jiná. Pokud si někdo nevšiml, tak Britové mají jinou kulturu a chování, než Američani - a jejich pořady prostě budou logicky jiné. Na americké verzi mě štvalo, že do ní chodí jen Kenové a Barbíny z posiloven s hubou plnou velkých keců. Tady vidíte i obyčejné lidi, které o něco méně nenávidíte. Ale smát se jejich snaze sníst syrový hovězí mozek se budete stejně. ()

ivishka

Skvělá ukázka, že většina kopií originálu skončí v tratolišti televizní "krve"....Velkou Británii obdivuji za velikou spoustu skvělých umělců, zpěváků, režisérů a vůbec filmové a seriálové produkce, ale kopírovat jim opravdu nejde. Neschopný a trapný moderátor a ještě hloupější soutěžící, kteří místo toho aby mezi sebou soupeřili si díky svému zvyku nechávat si otevřená zadní vrátka svojí zdvořilostí ani nedokážou pořádně zasoupeřit...Nápady na jakési podivné úkoly také nejsou něják valné a jediné co zůstalo neměnné z originálu je : Nesnažte se jakkoliv napodobovat...tyto úkoly zde provádíme za dohledu odborníků bla bla bla... ()

gojackill

O dost slabší než americká verze, ale to už každý asi víte. Je evidentní jak jsou Američané soutěživý oproti britským sračičkám. Navíc je moderátor suchar a nedokáže ani zdaleka nabudit natolik jako Joe. ()

KajusaK

Pořad celý o tom, že jíte všechny možné nechutnosti. Nejsem zastáncem takovéhle blbosti. Občas byly úkoly zajímavé,ale to opravdu jen občas,minimálně. ()

core.2

Občasné akční amatérské kousky,,,,,,, stojí za to 8-) Ale Radši rád kochám, či ušklebuji soutěžícím - jak si s chutí dávají do nosu mořské vlasy, či jiná ustrojí zvířat =) ()

hellequine odpad!

Když šel první díl téhle britské verze, myslela jsem si, že to je nějaký speciální díl a že ten silně nesympatický pán, co to uvádí, se strašně snaží napodobit J.R. (a vůbec mu to nejde) a že to má být hrózná sranda.. Když jsem zjistila, že to myslí vážně, a že je to britská napodobenina, chtělo se mi plakat... ()