Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

aR3Zz

Úchvatná podívaná! Prostě starý dobrý top gun, jen ve zcela novém kabátu. Cítíte tu nostalgii, máte pocit, že postavy a jejich motivace znáte. Příběh jednoduchý a předvidatelný, přesto nenudí. Líbilo se mi, že se netlačí na pilu, nic se zbytečně nenatahuje, ale ani u téhle primitivní zápletky vlastně nechybí. Tomovi tahle role náramně sedí. Natočeno je to výtečně, vzdušné souboje jsou realistické. Zcela jsem prominul, že samotná "mise" je tuctová a nezajímavá, o tu zde totiž vůbec nejde... Dlouho jsem neviděl tak dobrý film. Film, který je prostě dobrý sám o sobě. Díky! 95% ()

kondor77

Film roku? Přinejmenším se Cruise a ostatní o to pokoušejí. Nostalgie, akce, bratrství, všechno funguje. Jen ta zápletka ve stylu "Iráčané mají atomové bomby a tak rozvrátíme celý Blízký východ(George W. Bush)" mohla být trochu rafinovanější. ()

bararich8

No jo, no jo. Tom Cruise zase řádí, aspoň si zkrátíme čekání na další MI. Dostanete to, co asi očekáváte - hodně testosteronu, hlášky, solidní audiovizuální hody a nějakou tu akci. Jasně, příběh tady asi uplně moc nepřekvapí (respektive je trochu dost naivní), ale zde plní účel, 4,5* ()

JimiH

Po audiovizuální stránce skvělé, ale bohužel ne natolik, abych odpustil značně generický příběh. Oproti jedničce ale podstatnější napínavější a pochopitelně dospělejší. ()

Komar55

Další skvělý film neméně skvělé akční hvězdy Toma Cruise. Top-gun: Maverick je návrat k starým podstivým akčním filmům. Ve snímku dle mého názoru zcela nejvíce fungují emoce a to i v případě, že jste původní Top-gun nikdy neviděli. Herecké výkony jsou též velice dobré. A to platí i o skvělé režii Josepha Kosinského. Film byl točen z velké části praktickými efekty kterému dávají na realističnosti. Jediné co za mého názoru film nepatrně shazuje je trochu předpovídatelný konec. To však nic nemění na tom že jsem si tento návrat Toma Cruise v roli Maverick velice užil a vřele ho doporučuji všem lidem bez ohledu na věk, nebo oblíbený styl filmů. Tento film si prostě muže užít každý. 9/10 ()

Kalimero13

:D Sorry, není mi 10. Skvělé nerealistické souboje, krásný vizuál a barevná paleta nemění nic na tom, že to je příběhově lobotomie s cringe vystřelující ze všech myslitelných meřítek. Takhle trapně jsem se už dlouho necítíl. Naposledy u prvního Top Gunu... ()

DAPDO

Rozhodně nebudu sdílet zdejší onanii, která vyhnala film na takový číslo. Pokračování Top Gunu určitě není špatnej flák, na ty stíhačky v akci se kouká hezky. Jenže je to tak strašně americký, že to stříká na všechny světový strany. Snaží se to místama hrát na city, kdy kořeny k tomu byly položený v prvním filmu, u mě se ale rozhodně žádnej pocit zalknutí v krku nekonal. Nejhorší je ale ta předvídatelnost. Všechno, co jsem si myslel, že se stane a jakým způsobem se bude film ubírat se do puntíku událo. Tam už chyběla jen svatba na konci. Je to taková pohádka pro dospělý - 65%. ()

bolf!k

Originál mě nikdy nezaujal, takže o nějaké nostalgii nemůže být řeč. Je to klasický akční výplach a při sledování bolí oči z toho, jak je to hloupý. Mimochodem je zarážející, že milovník aviatiky Cruise degraduje stroje, které sám tak obdivuje. Jeho souboj v F14 popelnici s dvěma 5G letouny byl prostě trapnej. Takže za mě už nikdy, sorry jako. ()

Urukhaj98

Jak mi jednička přijde ve výsledku nemastná a neslaná, tak dvojku nepokrytě zbožňuji. Skvělý casting, bombastická letecká akce, která je hlavně v kině totálně kulervoucí, a příběh, který je vlastně dost jednoduchý, za to ale perfektně funkční. 9/10 ()

FeriusParfax

Bylo to lepší než první díl. To bez debat. Mám výhodu, že  všechny nejasnosti a případně nesmysly z filmu mi vysvětlil bývalý pilot stíhaček, takže si uděláte ještě lepší obrázek a víte, že vše je možné. Film hezky odsýpal, měl zajímavý nápad, akorátní dávku nostalgie, správný počet dokonalých patriotů s dokonalými těly a dokonalýma zubama. Americké vlajky vám rvou skoro až do chřtánu, ale to už se jen pousmíváte a snažíte si toho nevšímat. Jednou stačilo, ale stálo to za zhlédnutí. ()

Stíba

Nejsem příliš velký fanoušek jedničky, protože si myslím, že z toho námětu šlo dostat víc. Na dvojku jsem se ale stejně těšil a říkal si, že tohle skoro čtyřicetileté ohlídnutí by mohlo být konečně ono. No a rovnou píšu jo, bylo. Hned od začátku jsem byl hodně spokojenej, vizuál parádní a hned úvodní letecká akce ukázala, že v tomhle ohledu se bude na co těšit. Romantické zápletka na pozadí tu tentokrát taky vyzněla pro mě o dost líp a Jennifer Connelly byla toho pomyslnou třešničkou na dortu, po padesátce furt neskutečně krásná a charismatická baba. Čitelnost příběhu ani všechny ty klišé tu nelze vůbec brát jako problém a závěr je v rámci toho co by bylo potřeba dokonce docela pěkně zamotanej. Jsem fakt spokojenej a byť to není stoprocentní, je to víc než důstojné pokračování a asi i zakončení tohohle snového leteckého lovestory. Docela mě mrzí že jsem film nestihl v IMAXu, protože to by zážitek ještě určitě povýšilo. ()

mrtn

Kdo má rád první díl, bude dvojku milovat. Stejně jako třeba Terminátor nebo TDK je pokračování ve všem lepší než originál. Akční scény jsou perfektní, dramatická linka nečekaně intenzivní, herci super, u několika vtipů jsem se dokonce zasmál i já.... 4 roky čekání od první klapky se vyplatilo. Kosinski natočil své vrcholné dílo, které asi už nikdy nepřekoná. I podle amerických kritiků je to možná nejlepší film Cruisovy kariéry (s Falloutem), což je po 40 letech v Hollywoodu celkem kompliment. Některým zřejmě nebude vyhovovat cca 20min po úvodní akční scéně, ale mě uvedení do děje, resp. představení všech postav, bavilo. Jasný rukopis Ch. McQuarrieho, což je vlastně nejlepší věc, která Cruise v kariéře potkala (McQ se podílel na EoT, Rogue Nation, Falloutu i TGM). Takhle má vypadat blockbuster 21. století, neb je to film roku. Cítím rekordní Cruisův otvírák kolem 100M (před 2 měsíci se tipovalo 40-50M), náběh na miliardu, příští rok 6+ Oscarových nominací, ale hlavně dlouhodobě Top IMDb 250. Kino povinnost. Určitě bych vzal i manželku či partnerku. Jestliže ví, kdo je to Goose nebo Iceman, film si užije mnohem více. Stříhám metr na druhou projekci, kde bude trailer na M:I Dead Reckoning. Takže za rok deja vu, bo očekávání jsou stejná jako u TGM, vše nižší než 5/5, resp. 9/10 bude zklamání..........roller coaster ()

Kobitch

Reklama na anti-aging produkty jak vyšitá. Jako by mi bylo zase 5 a koukal jsem s bráchou a tátou na první Top Gun, který u nás jel s každou reprízou povinně v bedně. Cruise vypadá stejně, Connolly vypadá pořád úžasně, Jon Hamm ani Ed Harris asi nestárnou. Hold i kopírka prvního dílu jak vyšitá, ale vyplatilo se jít do kina, bojové scény jak lusk. Snad jen toho poprcávání s Jennifer ve zpomalených záběrech a retrospektivních klipů mohlo být méně. ()

mirakom

Výborně natočený, úžasná kamera, feeling, herci, neskutečná akce, podařené vtipné, smutné i nostalgické momenty, o poznání lepší než kultovní první díl. Zatím pro mě film roku, uvidíme ještě co Avatar 2. || 10/10 || Praha Flora IMAX | Theatrical Cut: 130 min | 2Dtit ()

bono22vox

Detska laska se vratila… s klukama na ulici jsme “litali” na kolech a hrali si na Mavericka… a ted kdyz se Top Gun vratil v dokonale filmarine… nemohu nedat 5 hvezd, 4 za film + pátá za nostalgii, dechberouci akci a Vala Kilmera… ()

Shakaar

Nápad jít na Mavericka vznikl v podstatě spontálnně z mé strany. Potřeboval určitou záruku že se pobavím ale i tak jsem trochu váhal. Původní film mě v mládí minul, hlavně proto že jsem ho považoval spíše jako karierní výkop pro Cruise, Ryan a Kilmera, kteří v následujících letech (spíše desetiletí u některých) byli hlavní tvářemi světového filmu a samotný film nebyl až tak podstatný. Proč tedy jsem šel? No protože Cruise. Jako jediný v současné světové kinematografii netočí zcela proto že by prvotně film měl být startem pro dojnou krávu v podobě následujících pokračování. Pravda Cruise taky má svůj "Marvel" v podobě MI série, ale přiznejme si každý film z této série je spíše svým unikátem a nenavazuje na sebe tolik. V roli stejně jako u ostatních snímků hraje Cruise, on je tváří, na něm to stojí a padá, ostatní spíše jsou v roli určitého komparzu aby tam nehrál sám se sebou. Samotný film nemá samo o sobě nijak zvláště napínavou zápletku, i když jsem neviděl první film, nemohu si pomoci ale přijde mi to spíše jako takový remake původního filmu, jak tady někdo už uvedl. Je tu hodně odkazů na původní postavy, jedna je dokonce motorem pro řekněme hlavní děj, o tom jak se vyrovnat s minulostí, jak stále dělat to co mu nejlépe jde bez ohledu na to co si jiní myslí (ano jistá parafráze na skutečného Cruise tu najdeme). Není to film který by byl bombastický na efekty, nebo dějově, vlastně je dost předvídatelný, ale člověk se u něj pobaví, Tom do toho dává zase vše a popravdě umí to prodat. U jeho prostě můžete říct, na otázku: "Na co jdeš?" "No přece na Cruise" a nebudete se mýlit. Je to prostě jeden z posledních mohykánů kdy filmové hvězdy byly skutečně hvězdy a ne součástí mašiny na peníze. ()

Hellierer

Osmdesátkový blast from the blast! Ale nikoliv v sebeparodickém stylu, který je v posledních letech v trendu, nýbrž přesně tou optikou, kterou si filmy z této doby pamatujeme! Tedy jako ty nejlepší věci, jaké jsme kdy v životě viděli. Kosinski nám tak za dozoru Christophera McQuarrieho a Toma Cruise servíruje jeden z nejlepších blockbusterových zážitků posledních let, který vyloženě s láskou navazuje na svého už staršího předchůdce, kdy si stále zanechává tu nepokrytě přímočarou, avšak tvrdošíjně poctivou filozofii, upgradovanou dechberoucími akčními pasážemi, které vám svou fyzičností nedovolí dýchat. Příběhově prosté, leč emoce to ždímá měrou neskutečnou. Napínavé, bez zbytečných digitálních kejklů, svižné a ještě jednou mistrovsky poctivé! Tohle přesně chceme! ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí