Idiot na cestách

• Veľká Británia An Idiot Abroad

Ricky Gervais a Stephen Merchant říkají, že Karl Pilkington je kulatý, dutohlavý blbeček na úrovni šimpanze, klaun a idot. Ve skutečnosti jsou ale dobří přátelé. Jen si z něj rádi dělají legraci. A pořad Idiot na cestách je zatím nejdražší způsob, jak si z něj utahovat. Posílají ho zhlédnout nových sedm divů světa a nechávají ho zakusit věci, které by normální "zápaďan" nikdy neudělal. Díky tomu vznikl naprosto netradiční dokument, ve kterém můžete vidět divy, jaké opravdu jsou a jaké prostředí jim přiléhá. Mnoho informací se o nich nedozvíte, ale zato zjistíte, jaké to je, muset sníst žábu, sedět v autobuse plném plivajících lidí do pytlíku, jet několik hodin na velbloudu, bydlet ve věčně hlučných městech nebo džungli, a to vše s komentáři člověka, který opravdu nerad opouští své pohodlí a právě toho se mu vůbec nedostává. (sluppka)

Phorbo

Špička s Karlem. To co tendle round headed twonk umí a plodí z jeho hlavy není snad ani možný. Toliko skvělých momentů jsem neviděl v žádný jiný relaci. kam se na todle hrabe cestománie. Tady se to aspoň ukáže úplně v jiném světle a alespoň vidíme, co se kde děje a co si o tom Pilkington myslí. A jeho pochody fakticky stojí za to. Hodnotím po dvou sériích u kterých jsem probrečel hektolitry slz a u kterých jsem zadržoval dech, páč jsem přes záchvaty smíchu nemohl ani dýchat. Komu se líbí upřímé jednání, Gervaisova svinskost a Pilkington sám o sobě je to jasná volba... ()

Sygauras

V 90% jsem naprosto stotožněná z názorem Karla Pikingrtona, protože cestuju sice ráda, a i se ráda podívám na všechny ty zajímavosti co daná lokalita nabízí, ale vadí mi to všechno okolo. Chaos, zmatek, spousta lidí, nezajímavé přednášky, horko, zima, atd. Mnoho míst je určitě krásných a mají co nabídnout, ale když se třeba v muzeu tlačíte z dalšími 80 lidmi, tak to není zrovna něco co vám dovolí si to užít a navíc vás neustále popostrkují, protože za dveřmi čeká další skupina 80 lidí, kteří to chtějí vidět taky. Viděla jsem asi 8 dílů a všechny jsou plné poznámek, humoru, upřímnosti a hlavně jsou zábavné. ()

crozet

Viděl jsem párkrát a po dlouhé době se u TV náramně bavil. Nicméně ve scénáři (hlupák, tlučhuba a neschopa v jednom cestuje po světě a zažívá standardní turistická dobrodružství) nám to kapku eticky hapruje: nepokryté zesměšňování bližního (byť poněkud méně disponovaného) dle cynického komerčního diktátu jednorozměrného vesmíru "Sledovanost, potažmo prodej" na jedné straně vs. "ukazujeme světu a hlavně sobě, jak přízemní, povrchní, neznalí, ochablí a všeobecně zdegenerovaní my Britové jsme, čímž podněcujeme vlastní obnovu a kdoví jestli ne obnovu všehomíra.." na straně druhé. No nevím, nakonec i ona 'druhá strana' kapku zapáchá alibismem, že..? Každopádně chcete-li se dobře zasmát (zbaví-li se člověk sebedestruktivího sentimentu, o co jiného vlastně při konzumaci TV jde..?), Idiot Abroad, z ranku ostrého-ostrovního humoru, je řešení, které mohu leda doporučit. ()

Kruczynski

Karl Pilkington jako nejzábavnější cestopisnej komentátor aneb - AŤ ŽIJE EUROCENTRISMUS! Co díl, to perla, akorát ve druhé sérii se Karl občas to přízemních hlášek už trochu nutí, neboť ví, že přesně to se od něj očekává. "I mean eating a fetus? Not even waiting for the thing to be born and to live a bit and then eat it..." ()

Hapretor odpad!

Absolutně netuším, co má být na tomto počinu vtipné??? Ricky Žervému bych spíš za to nakopal prdel, než mu gratuloval k povedené zábavě. ()

albionlady

Neviem, či sa mám tešiť z toho, že s Karlom mám toho veľa spoločného. Každopádne, An Idiot Abroad je netradičný cestovateľský seriál, ktorý vás presvedčí o tom, že tie najslávnejšie miesta na Zemi sa neoplatí vidieť. ()

m4xp4yn3

An Idiot Abroad není až takový zázrak, jak by se od Gervaisova projektu dalo očekávat. Spousta dialogů a scén navíc působí vykonstruovaně a uměle, jakoby Karl odříkával repliky ze scénáře. Nehledě na to, že jako dokument to celé také neobstojí. ()

Pepper_x

Cestopisný dokument z pohledu obyčejnýho člověka (možná dokonce toho nejobyčejnějšího), který se na věci dívá z jinačí perspektivy, než drtivá většina turistů a jeho nejpamátnější zážitky se týkají "záchodový politiky". Chvílema se až nechce veřit, že to není naskriptovaná postava, ale opravdická lidská bytost s kulatou hlavou, která vypadá jako pomeranč aneb přátelství nade vše. Výsledkem je nehorázná psina, která pramení ze samotný cesty i z Karlových komentářů. "Někde mají v rodině psa, tady mají hrocha...hm, zezadu celá Suzanne". ()

Marcos

Na moc cestopisných pořadů se nedívám,ale tenhle jsem si nenechal ujít. Dva bohatí kamarádi zaplatily a naplánovaly Karlu Pilkingtonovi cestu kolem divů světa a jak už to bývá nic není zadarmo. Karl se díky tomu dostává do absurdních situací. Tomu ještě přispívá jeho povaha. Věčně skeptický a nespokojený Karl,který je opakem průvodce,ale tahle kombinace prostě funguje. ()

mondavi

Nápad, pro netradiční cestopis, určitě dobrý. Jen mi hodně vadí ty očividné, uměle vytvořené situace, kdy rejža moc tlačí na pilu a to se bohužel míjí účinkem. ()

muti

Ricky a Stephen posielaju karla na rozne super miesta (7 divov sveta, the bucket list), ale jemu sa tam nechce a vacsinou sa stazuje, co je miestami sranda, hlavne stret kultur a tradicii. a fakt nechapapo pozera na vsetky zvyky a rozne divy sveta ktore nie su az take super, alebo cesta k nim je pridlha a ist tam sa (podla neho) neoplati. napr 12 hodin za gorilami z mesta autom, potom 5 hodinovy track dzunglou a napokon stopar oznami ze gorily sa pohli k miestu odkial vyrazali. the bucket list - haluz je na tom aj to ze aj ked si on nieco vyberie (zo zonamu top 100) tak mu to kamosi osladia a pripravia mu nejaku zatarasu, bocne ulohy, zle ubytko, divne aktivity a samozrjeme jest same speciality - oci, penisy, mozgy, creva... paci sa mi ako Ricky a Stephen vzdy najdu nejaky kontakt, osobu, atrakciu, a na Karla vzdy niekto caka a hlavne - ma vsetko zaplatene :) s Karlom by som si to kludne vymenil :) ()

laple

Já u toho brečím smíchy! Je neuvěřitelné, jaký má tenhle člověk talent sarkasticky komentovat všechno kolem sebe. Navíc ho to nechaj jeho povedený kámoši Ricky se Stephenem pěkně vyžrat. Zbožňuju Carlův neustále pohrdavý konsternovaný výraz. Tohle se opravdu povedlo :-D ()

Dejsifacku

Ricky Gervais "mučí" Karla Pilkingtona tím, že ho posílá poznávat svět a jeho divy. Cestopis tak trošku jinak s charakteristickým rukopisem Rickyho Gervaise. Karl má na srdci to co na jazyku a u jeho maloměšťáckých filozofických chvil se člověk jednou zasměje, jednou zjistí, že ten svět je někdy vážně dost divné místo. ()

Carnosaurus

Cestování se po shlédnutí tohoto seriálu může jevit jako totální peklo, kterým skutečně je, pokud vás na cesty vyšlou škodolibá hovada jako Ricky a Stephen. Trochu jiný a osvěžující pohled na cizí země, pohled Karla Pilkingtona. Konečně vznikl cestopisný seriál, který neukazuje jen krásy a vzrušující exotičnost cizích zemí, ale ukazuje jejich opravdovou tvář. Zároveň se však nesoustředí jen na to z velké části prvoplánově šokující a negativní jako třeba série filmů Šokující Asie, ale předkládá nám prostou pravdu o tamějším životě okořeněnou cynickým a suchým humorem. ()

Wade W.

Skvelý britský dokumentárny seriál, v ktorom sa navštívia mnohé turisticky zaujímavé miesta . Dá sa povedať že Dano Dangl odtiaľto čerpal mnohé nápady na svoj projekt Vo štvorici po slovensku. ()

ariari

aj keď je Karl typický štamgast z krčmy, a mne sa zdá, že má zrejme české typické korene v génoch, občas boli Ricky s týmom poriadne za čiarou, Síce som sa nasmiala viac ako pri súčasných sračkách ala american comedy, ale   aj cítila súcit. Na to, že ide o reálne prvoplánované cestovanie  s reálnymi reakciami uzavretého  ritualistu  , akým Karl bezpochyby je, som obdivovala, ako nútene,ale aj stoicky išiel z jedného šialeného cestopisu do druhého, aj s ohrozením života, ak by sa veci zvrtli, Cestovanie je to posledné, čo by zrejme chudák človek  robil,pokiaľ by mal peniaze. Za jeho odvahu, ktorá je tam zámerne  úplne zakopaná ale klobúk dolu. Naopak, Rickyho by som nechala vymáchať sa v sračkách, do ktorých ho poslal. Aj keď je Ricky známy sociopat , zaslúžil by spoznať to povestné kto druhému jamu kope... ()