Sintel: Příběh draka

Réžia:

Colin Levy

Scenár:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

unagi

Vynikajúci príbeh s drakmi. Pomsta, ktorá si zaslúži potrestať zlo sa zmenila v pravý opak. Troška prehnaná akcia čo ma veľmi mrzelo spolu so záverom, ktorý dodal nádej a ospravedlnenie. Takto to v bežnom živote nefunguje a nemyslím, že príbeh mal mať rozprávkový podklad. Keby si zachoval realitu so smútkom, určite by to dopadalo na naše vcítenie sa do hlavnej hrdinky a hodnotenie by sa dalo inak vyjadriť. ()

Darik

Velmi krásný příběh s krásnou animací a nádherným soundtrackem. Z tohohle by měli udělat celovečerní film - podle mě by to mělo úspěch. ()

Prochy38

Holanďané na to mají evidentně čuch. Tak do toho, chci celovečerák... Je to krásné animováno, i když bych ubral 3D. Postavy super a draci originální. Strašná škoda podobného námětu na 14 minut. Super, kouzelný příběh a skvělá hudba. Nebál bych se tvořit a tvořit.... ()

Ricky_CZ

Blender je mocný nástroj a dají se v něm dělat očividně divy...Příběh pěkný, konec mi nevadil a celkově je to velmi líbivé... ()

sona123

Animace jako v počítačové hře, příběh zajímavý, až jímavý. Sintel podobná té, které kopla do vosího hnízda. Toto je cesta, kudy a jak točit, včetně příjemné hudby na pozadí. ()

toi-toi

Pôvodné som chcel dať dve hviezdičky za niečo, čo pripomína zostrih z filmov z počítačovej hry. Ale keďže sa jedná o reklamné video na freeware projekt, ciele autorov boli evidentne iné, ako vytiahnuť sa svojou grafikou. Inak nudný príbeh so zaujímavým koncom, ktorý má pekné hudobné pozadie. ()

zdenur

Dva srdceryvné momenty dávají tomuhle animáku tak silný příběh, že hravě strčí do kapsy lecjaký plnohodnotný film. Krásná animace a hudební doprovod. ()

radekgfx

Sledoval jsem už fázi tvorby a očekávání bylo velké. Finální výsledek zklamal. Původní storyboardy od Davida Revoy (Sintel conceptual artist) byly kouzelné, bohužel se nepodařilo převést je do 3D a samotný příběh tomu taky moc nepomohl. ()

xargos

Nečekaný kraťas, který si zaslouží zpracovat jako celovečerní film - nejmíň! Animace - dokonalost, hudba, děj, obrazy, prostě nádhera! Dostalo mě to - i s tím koncem.. Plný počet hvězd, smekám.. ()

Košoun

Na "reklamu" to je velice slušný kraťas, na plnohodnotný animovaný kraťas to zase "něco" postrádá, ale emoce to rozhodně nejsou. Velice dobře zpracované po technické stránce, ten konec já vážně smutný a docela mě to chytlo. A to za 14 minut dokáže máloco. ()

pmftsc

Trochu příliš na pocity a na tyto pocity trochu moc krátké ... Sice jsem nějaké ty pocity pociťoval, jenže současně mi na tom pár věcí nesedělo. Je to (asi vzhledem k podmínkám?) celkem dobře udělané a roztomilé, budiž, ale odmítám se tady rozplývat nad tím, jak je možné dostat tolik emocí na tak krátkou stopáž. (: "Jakých emocí", "jak") ()

sirien

Nádherná animace... a nádherný příběh. A nemálo sugestivní, upřímně přiznávám, že to jak to je smutné a přesvědčivé zároveň je důvod, proč jsem si to pustil jen párkrát. Nicméně kvůli tomu to nezavrhávejte, končí to poměrně hezky :) Rozhodně stojí za to - má to nápad, má to poměrně košatý děj, překvapí (hned několikrát) a vůbec je to krásně udělané. ROZHODNĚ to je kouzelnější, než hromada jiných věcí s draky. ()

luf

Moc pěkně udělaný film, animace i zmíněná závěrečná písnička. Příběh byl skvělý, jen škoda že byl tak krátký. ()

Isomut

Príbeh určite krásny a zároveň smutný. Som zvedavý, aký by bol z toho celovečerný film. // Tvorcom išlo o to, aby dokázali, že aj Blender dokáže byť mocný grafický 3D nástroj a je celkom zadarmo. ()