Sintel: Příběh draka

Réžia:

Colin Levy

Scenár:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

TheJokerCZ

Nádherný a dojemný snímek s výborným příběhem. Animace mohla být samozřejmě lepší, autoři by to jistě zvládli, kdyby chtěli. Jenže ono jde o propagaci freewareového programu, pomocí kterého byl tento film vytvořen, takže to autorům za zlé rozhodně nemám. Ba naopak, jde krásně vidět, co lze s pílí vytvořit a nemusíte na to použít program za X tisíc. 9/10 ()

maseer2

takové putování odněkud někam tu už bylo mockrát a tohle není v podstatě ničím originální, takže spokojen být nemůžu.. vyzdvihl bych akorát vcelku pěknou animaci.. slabé 3* ()

Litsarch

Na freeware program velmi kvalitní animace. Hodně realistická, což tomuto kraťasu dodává tu správnou hloubku. Příběh pro mě krásný a smutný, kdy průběh vyvolal s mých očích jiskry radosti nad tak krásným přátelstvím, aby hned v zápětí konec vyvolal v mých očích smutek a slzy. Krásnou hudbou podpořený, aspoň pro mě, emocionální zážitek, který je opravdu krásně spracovaný. ()

JohnCZ

Výborný animovaný kraťas. Počínaje krásnou animací, konče jednoduchým, ale za to působivým příběhem... Za 14 minut film dokázal více, než mnohé animáky za hodinu a půl. Zasloužených 5* ()

Lyli

Ten příběh jako takový mi nevadí, sice si myslím, že délka film značně limituje, ale i to se dá vzít. Jenže nejvíc ze všeho mě nebaví animace, fakt jsem měla pocit, že koukám na počítačovou hru a ne na filmeček. ()

Marek1991

Začína to animovanou brutalitou a takou to aj končí. Taktiež sa divím, že vždy, keď drak vyšľahol oheň, sa tá dievčina o ktorej som si myslel, že je chlapec uhne. Taktiež ten horolezecký výstup nebol uveriteľný. Animačne to bolo pekné, až na tú dievčinu, ale inak to bola hlúposť. ()

Hem.m

SPOILER! Několik (snad) roků obětovat tomu, aby dívka našla svého dráčka, ale bohužel se sekne. A zjistí, že draka co zabila, nebyl ten, co unesl jejího dráčka.. Bohužel zjistí, že ten koho zabila je její bývalí malý dráček a bohužel si sama neuvědomila jak dlouho cestovala a jak zestárla. A nakonec to uzavírá ta krásná písnička. Jinak nádherná animace, vidět to ve 3D, tak bych byl potěšen asi ještě víc. Na mě možná i moc smutné. Asi si to ještě teď znovu shlídnu. ()

PauloZ

Skvělá akční scenérie. Velice slušivé textury, prostor, pohyby a hudba fungují na výbornou. Příběh je pěkný, drží napínavou atmosféru a předvádí velice pěknou a čistou práci. Navíc, když vememe v potaz software ve kterém to bylo vytvořeno, tak nezbývá než pouze chválit :) ()

ConanVJ

Sintel je dokonalá pohádka. I na těch zhruba 10 minutách je to výborný příběh plný emocí. Ten konec mě hodně dostal. Takových filmečků by se mělo dělat více. Sintel by si určitě zasloužil nejmíň hodinu a půl. Za mě 100%. :) ()

Vyrida

A máme ho tady!!§ Dlouho očekávaný reklamní animovaný filmeček, který nakonec co se týče grafiky dopadl fakt skvěle a tak si lidi co na něm dělali můžou oddychnout, protože hlavní úkol byl splněn na jedničku. Z důsledku toho byl však příběh odsunutý na tzv. druhou kolej a určitě se to v celkovém součtu dalo ještě o nějakou minutku natáhnout, abychom se s hlavní dívčí aktérkou Sintel a jejího kamaráda Scalese ještě více sblížili. Konec se pak snaží zahrát pouze na city a díky hudbě, která je famozní, se to docela daří, ikdyž nic senzačního, aby to skolilo takového kance jako jsem já to zase si nemyslete nebylo. Být tam lepší příběh šel bych s radostí na 5 hvězdiček, takhle musím jednu chtě nechtě ubrat a celkově tuto zkušenost opouštím s pozitivním nadhledem na další vytvořené filmečky s tímto zázračným free prográmkem. ()

ABLABLABLA

Krátká fantasy se zajímavým nečekaným koncem. Ale příběh tak vcelku o ničem, no dobře o přátelství, ale na to, že to bylo na 14 minut, tak vcelku se tam nic nedělo. Některé momenty zajímavé, třeba ten přechod mezi současností a minulostí, nebo to uvědomění si na konci. Co se týče animace tak mi přišla spíše jako taková ta, co bývá v počítačových hrách. Můžete najít zde: http://www.youtube.com/watch?v=HomAZcKm3Jo ()