Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

Rain

Mam taky pocit, ze pan Laurent Tirard zo srdca nenavidi Asterixa a Obelixa (mozno nejake komplexy abo blok z detstva), ked sa ho rohodol takto sprznit. Navyse absolutne nesympaticky Baer, ktory mi v roli Asterixa prekazal vzdy, ked som sa na neho pozrel. Keby som nevidel povodne animaky, snad by som bol ochotny dat aj vyssie hodnotenie, ale takto... ()

Stamba

Zatím nejhorší ztvárnění Asterixe, které jsem kdy viděl. Díl od dílu mi přijde, že úroveň značně klesá. Jedná se o slátaninu hned několika původních animovaných dílů najednou. Parodování Britů mi přijde dosti ubohé. Kostýmy jsou laciné. Ale nejhorší pro mě bylo koukat na postavu Asterixe. Edouard Baer ho ztvárnil opravdu příšerně. Pokud to takto má jít dále, tak doufám, že už žádný další nový díl natočen nebude. ()

Vsacan odpad!

chtěl jsem dát 1 hvězdu jen zato že je to můj oblíbený komix. OMYL však, jediné co to má s komixem společné jsou ty 2 jména. ()

fruitixx

Pan Amor dělal tohle dílo a velice, velice se mu povedlo !!! Tak skvěle vybarveny film o charakterech o fritování teda frixování, kecám flirtování a vážných vztazích jsem ještě neviděl. Podle mne nejpovedenější díl ze všech. Avšak kdo lpí na přesném zpracování podle komixu, bude zklamán. Komu je to volné jako mně, bude naopak potěšen daleko lepší inovací. ()

Dada0666

Veľmi som sa tešila na nového Asterixa, no o to väčším sklamaním bol pre mňa tento "pokus". Dejová línia takmer doslova kopíruje pôvodný kreslený film, čo by sa ešte zniesť dalo, ale vytratil sa akýkoľvek vtip. Snaha o "pravdepodobne vtipný" akcent Britov v českom dabingu je tiež prinajmenšom trápna. A poznámka nakoniec: Zmeniť predstaviteľa Asterixa bola najväčšia chyba.... Veľmi zlé ... ()

Tackleberry

Hodnotit nebudu, nebylo by to fér, protože jsem odkoukal jen prvních dvacet minut a dál nejdu... Drobné poznatky: 4x hraný film o Asterixovi = 4x různý Caesar a 3x různý Asterix, škoda toho. Christiana Claviera v roli Asterixe nikdo nepřekoná a herec, který jej ztvárňuje v tomto filmu, už vůbec ne. Pamatuji si jej z Asterix a Kleopatra, kde hrál postavu písaře a už tehdy mne vcelku iritoval... Ale to je pouze můj přehnaně konzervativní názor, film třeba není tak špatný, nevím... ()

EddyT3

Tuhle filmovou serii zrovna moc nemusim,ale na pozadani jsem se na to kouknul. Zapletka je hodne prosta. Rozhodne by film nemusel mit skoro 2 hodiny, to je zbytecne moooooc. Cely mi to pripominalo Shreka 2. Taky tady najdeme dost narazek na filmy a na znamy osobnosti ( 300 Bitva u Thermopyl, Hvezdne Valky, Beatles...). Jenze u Shreka to funguje a bavi podstatne vic. Zbytek je o Anglii a typickych rysech lidi nebo cely zeme. Pocinaje cajem o pate az po slusne chovani gentlemanu. Navic prvni pulhodinu mi prislo ze si z Anglicanu delaj celkem prdel az urazlivou. Myslim ze v Anglii to asi moc uspechu nepobralo. Deti to asi pobavi,ale jako pohadka na kterou se s nima muzou divat i rodice to fungovat moc nebude. ()

Allein4

Váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. Pravda je, že jsem se někdy pousmál a druhá polovina filmu byla snesitelná...ale ten úvod? To snad ani nebylo možné. Asterix šel extrémně s kvalitou dolů. Už samotný výběr herců byl mizerný. A od kdy je Asterix vysoký stejně jako Obelix, v jehož roli byl mimochodem Depardieu docela jalový?! Kdo to proboha hrál Césara? A co vlastně to dobové zařazení??? Už tam snad chyběli jen dinosauři a Enterprise, aby ten časový guláš byl kompletní. Věčná škoda, Asterix by měl být lepší. Občas jsem se pousmál, tak alespoň ty dvě hvězdy. ()

johnyoss

Hrůza, hrůza, hrůza a ještě jednou hrůza, už olympijské hry, byly na hraně snesitelnosti, ale tohle doslova posrali. Naprosto nudný, nezáživný, otravný a nevím co ještě. Jediný pozitivum, které v tomhle spatřuji je Gérard Depardieu, díky němuž má člověk pocit, že mají předešle díly nějakou souvislost, to je bohužel všechno. Hodnocení 1/10 ()

acrylic odpad!

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějaký film nedokázal dokoukat. Tohle je prostě doslova mrvení našich oblíbených postav! FUJ ()

agent_barton

Rozhodně nejhorší filmové zpracování komixového Asterixe vůbec. Skloubení Asterixe v Británii a Asterixe a vikingů dopadlo nejhůře, jak jen mohlo. A co se týče např. castingu, tak tvůrci předchozího filmového Asterixova dobrodružství zajistili daleko lepší herecké obsazení (viz. Alain Delon v roli Caesara či minirole Michaela Schumachera). Btw, kam se ztratil Panoramix? Navíc by filmu prospělo i výrazné zkrácení, aspoň tak o 30 minut. ()

horrormaker

Pre mňa ako oblúbenec tíchto dvoch týpčekov väčšie sklamanie. Mohlo to byť aj lepšie. Nemalo to dej a ani logiku. Ešteže hrál Obelixa stále dobrý Gerárd Depardieu, inak by tento film nemal žiadem význam pozerať. 55% ()

Lokitre

Trochu mi to připomíná jak Pejsek a Kočička vařili dort. Když smícháte dvě dobré věci neznamená to, že výsledek bude dvakrát lepší. V tomto případě byli použity dva skvělé kreslené filmy (Asterix v Británii, Asterix a Vikingové) a spolu s příšernými rekvizitamy dali vzniknout této ostudě, je to až k pláči. Jediné co přesně neokopírovali z původných filmů jsou trapné dialogy a zápletka anglického páru, která byla stejně ubohá jako zbytek. Mám li hodnotit Asterixe, tak tady vážně nevím. Dialogy které říkal mi k němu prostě neseděly, nevím co to bylo, ale Asterix ne. Na druhou stranu herec co hrál Asterixe mi do téhle role seděl víc než ten z Olympiády. Kdyby mu jen dali správné dialogy. Stručně: děj - hrůza, kostými - k pláči, humor - skoro jsem si ho nevšimla. ()

zeromen

Docela slabo ta, ale zase lepší než olympijské hry. No a další velký problém je Asterix, ten vypadá opravdu teple. Geniální Christian Clavier tam opravdu moooc chybí. Možná se ho dočkáme v dalším dílu:-) ()

ogheekapr

Nemám ponětí z kama autoři vydolovali něco tak příšerného. Je to výsměch všem příběhům o Asterixovi, ať už kresleným, komixovým nebo hraným. Autoři si asi mysleli, že smíchat Asterixe v Britanii s Vikingama je dobrý nápad. Nebyl. I když možná by to nebylo tak hrozné, kdyby autoři absolutně neignorovali historii a nedávali tam královnu do doby vlády Caesara, nehledě na to, že kostýmy také neodpovídají době. Fakt nechápu kde by před 2000 lety vzali trička a košile a jeden viking dokonce vypadal jako by měl na sobě rifle. Aby toho nebylo málo tak na roli Asterixe najmou chlápka, který pomalu přerůstá Obelixe, což je pro fanoušky Asterixe pochopitelně nepřípustné. Do Británie s nimi jde nějaký divný týpek, který řeší problémy se svojí holkou a snaží se na ni udělat dojem tím, že se před ní svlékne. Celkově příběh ale postrádá jakoukoli logiku a až na pár scén nemá snad s předlouhou ani nic společného. Celou dobu se jen řeší věci jako to, jak se chovat slušně jako Brit. Asterix se snaží v Baru sbalit holku a Obelix s růžovým hrnkem v ruce popijí čaj... Celé to završil český dabing, kde se Češi marně snažili napodobit Anglickou výslovnost písmene O. Přestože preferuji Český dabing, tak tohle byl vážně hodně špatný pokus. Mohl bych pokračovat dále s Caesarovým představitelem, kterého taky nejspíš najali, protože byl levný, ale nemá to cenu. Zkrátka tento film nedoporučuji...je to spíš parodie na Asterixe. Dávám jednu hvězdičku, protože jsou i horší filmy, ale i tak je to bída. ()