Střelená komedie nabitá létem, tak charakterizují tvůrci celovečerní komedii WesternStory. Díky ní se do českého filmu vrací oblíbený žánr westernu a romantika divokého západu. Kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce ani legendární Vinnetou a Old Shatterhand nechybí ve filmu, který má v kinech premiéru v polovině května. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.
Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava. (oficiálny text distribútora)

Djoker odpad!

Hodinu a půl trvající reklama na Western park v Boskovicích má úplně opačný účinek, než by si její zadavatel přál. Tomu místu se budete chtít vyhnout zatraceně velkým obloukem. Tolik volně pobíhajících chorých hlav se jen tak nevidí. Nepomohlo ani dokonale přesné obsazení Kubařové do role rádoby Rybany. ()

Kryton odpad!

Televizní pilot dementního sitkomu, kterému se směje asi jen producent filmu. Herci se pitvoří a dělají doslova a do písmena blbce z diváků i ze sebe samých. Co však uplně vymaže mozek i úsměv z obličeje - absolutně film postrádá špetku komedie! Jak se někdo může bavit plejádě buranských a nechutných vtipů? Už jen chybělo, aby se Mário Kubec pokakal. Tohle je důkaz, proč by se u nás nemělo točit všechno! Vážení tvůrci a herci nestydíte se za sebe?! ()

D.Moore

Já bych Westernstory tak úplně nezatracoval. Sice je pravda, že režisér obdivuhodně ignoroval snad každou možnost k vytvoření jakéhokoliv parodického momentu (třeba příjezd lokálky na nádraží si o citaci Tenkrát na Západě vyloženě říkal), že scénář není nijak třeskutě vtipný (a i jinak je dost odbytý) a že většina herců jsou spíše "herci", jenže já si u toho opravdu odpočinul. Navíc se mi líbila hudba i přepůvabná Veronika Kubařová. Průměr, ale neškodný. ()

Enšpígl

Nečekal jsem žádnej zázrak do filmu jsem šel čistě kvůli Veronice Kubařový, protože jsem měl chuť se kouknout na nějakou mladou krásnou českou herečku a to Veronika zcela splňuje. Bohužel moc prostoru ve filmu nemá, stejně tak humor jako kdyby hrál s divákem na schovku. Líbil se mě akorát příjezd Mária Kubece do Boskovic, tam to následoválo v rychlým sledu od deště až po hajzl. Pak už nic moc, hlavně tedy nic. Dám jednu hvězdičku, ať si nenaseru Veroniku. ()

waits odpad!

Průměrný divák v obyčejném českém maloměstě si v televizním programu přečetl rozhovor s proucentem Kořínkem, který se v rozhovoru pochlubil, že natočil střelenou komedii pro celou rodinu s nevídaně bohatým hereckým obsazením a protože z časopisu Aha už ví, že že režisér Pešek napsal vyloženě komediální scénář a že v něm zazářili moravšti herci (považte, Mario Kubec se na roli připravoval tři roky a bude tam na koni cválat!), zavolá Karlovi, že dneska veče na pivo nejde, protože dávaj něco jak Limonádovýho Džoua. I nenáročný divák (i já jsem v této filmařsky vděčné skupince potenciálních troubů) má ovšem svá minimální očekávání. V půlce filmu se začne neklidně vrtět, pivo pokládá nervozně vedle stolku a po konci filmu se jeho ústa formulují do výkřiku, který odkoukal z raných Willisových filmů. What´s the fuck!?? Ale nakonec skončil vecčer vesele. Někdo se ještě přidal ke Karlovi a táhnul to až do rána a já jsem zjistil, že státá nakonec grant na tenhle výrobek nedal ani korunu. A protože nejsem z Boskovic, které se finančně účastnilo, jsem v klidu. ()

• Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)