Milionári zo smetiska

• Česko Odpad (viac)

Hrdiny filmu Odpad jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim alespoň na chvíli zlepší život. Netuší, že už ten příští nález jejich životy nenávratně změní. Tím mimořádným nálezem, který Rafaela, Garda a Rata čeká, je peněženka, která obsahuje zdánlivě nesouvisející změť poznámek, výstřižků a jeden klíč. Když se o ni ale začne zajímat policie a nabídne jako nálezné značnou sumu, uvědomí si, že našli asi něco hodně důležitého. Rozhodnutím nevydat nález do rukou úřadům se vydají na vzrušující a dobrodružnou, ale nebezpečnou cestu, jejíž směr jim bude pomáhat určovat právě obsah peněženky. Ten totiž není standardním nepořádkem, který máme v peněžence všichni, ale důmyslným kódem, jehož rozlousknutí může jednoho vysoce postaveného člověka pořádně klepnout přes prsty. I proto policie rozjela tak usilovné pátrání. I proto jeden detektiv tak usilovně hledá Rafaela, Garda a Rata. Čím blíž jsou k rozluštění záhady, tím je nebezpečí větší. Ostatně, komu by chyběli tři kluci, kteří žijí na skládce? (CinemArt)

Wiikii

Takový milionář z chatrče a Město bohů dohromady. Kdy pojivo celého příběhu je neuvěřitelná náhoda a takový dětský naivní pohled na danou situaci. Se závěrem jako vystřiženým z Vykoupení z věznice Shawshank. .. Ale zároveň je to takové příjemně svižné a během těch necelých dvou hodin se nijak nenudíte. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

bourec

Funguje to slušně,přitom sem byl dost v rozpacích ,zda film pustit,nebo ne.Nakonec právě to,že v hlavní roli sou ty kluci,to kvaitě spíš pomáhá.70%. ()

Rodriguez

Věčné politika a zkorumpovanost Ria vede filmaře k dalším a dalším snímkům....Odpad je jedním z nich, kdy centrální skládka je životem a živobytím mnoha lidí bez domova....Tři kluci najdou peněženku a zároveň klíč k bohatství, jenže co když tohle právě někdo hledá?! 55% ()

animaxis

Než jsem film viděl, všiml jsem si v pár zdejších komentářích označení "dětský thriller". Moc jsem nevěděl, co si pod tím mám představit. Podle plakátů navíc film vypadá jako nějaká dětská veselá komedie o dobrodružství třech kluků ze skládky. No, dobrodružství to sice nakonec bylo, ale dětský thriller to byl už od začátku. Celý příběh mi přišel docela dobře vymyšlený. Nebylo tu zrovna moc situací, kdy bych si říkal jaká je to blbost. Dokonce i prostředí filmu je tu asi celkem reálně zpracované a místy je i dost drsné, ale to já sám nemůžu posoudit. A to je možná ten problém. Je mi jasné, že chování těch kluků k tomu místu patří. Taky divná hip hopová hudba (jako čistý rap mi to fakt nepřipadalo) k tomu patří, problém je v tom, že já to nedokážu ocenit. Na druhou stranu jsem snad pochopil myšlenku filmu. Chamtivý lidé jsou schopni udělat pro svou moc cokoliv, i když se proto musejí "zbavit" někoho stokrát nevinnějšího, než jsou oni sami. Někde na světě je to s politiky prostě mnohem horší, než u nás a jinde v civilizovanějších částech světa a to se film snaží říct. Myšlenka tedy dobrá, příběh taky ušel, ale zbytek... Ale ještě musím trochu pochválit kluky co tam hrají. Nebylo to sice nic moc, ale když mají hlavní role a jsou ve filmu pořád, tak to asi není jednoduché. Pokud byl tohle začátek jejich kariéry, tak mají možná slibnou budoucnost. Ještě mě ve filmu překvapila Rooney Mara, o které jsem ani nevěděl, že tam má hrát. Nebyla tam zrovna málo času, ale pořád mi přišlo, že tam její postava nemá moc prostoru. Celkově mi tedy film přišel průměrný. ()

octopuska

Obří skládka na vás dýchá svou beznaděj, sociální bahno a nemožnost se z toho vymanit. Ale jak se říká kdo hledá, ten najde. Parta kluků se souhrou náhod ocitne ve správný čas na správném místě, nebo obráceně. Co zprvu vypadá nadějně s přínosem trocha toho vylepšení rozpočtu, se rychle zvrtne a vypadá to pro hošíky dost beznadějně. Boj se zkorumpovanými policajty a politiky, je pohybování se na tenkém ledě. Chlapci ovšem mají pod čepicí a vezmou to z gruntu a vše nabere úplně jiné obrátky a třeste se bídáci!!!!!! ()

Johnny.ARN

Na počudovanie funkčné, zaujímavé, s námetom, ktorý je neokukaný ale na druhej strane bežný všade vo svete. Všetko na dokreslenie príbehu bolo zachytené v tom správnom množstve. Policajt ako hlavný zloduch v podaní Mella bol presný a presne taký, aký sa do toho filmu hodil. Všade prítomné špeciálne jednotky boli len príjemný bonus. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Originální snímek, který si vskutku člověk dá jen jednou. Aneb korupce v rukou dětských hrdinů, kde nechybí ani náležitá policejní brutalita, dávka napětí a úzkostných honiček, ale i dost protahovaných míst. Celkově působí film strašně dlouhým dojmem a byť jsem si akčnější části opravdu užíval se zatajeným dechem, už jen kvůli tomu zbytku bych se na film znovu nepodíval. ()

venison

Nemám ráda "Milionáře z chatrče" a "Odpad" byl pro mě jeho slabší varianta.. Na základě "Odpadu" bych ráda mrkla na nějaký opravdický příběh (např. dokument) z brazilského slumu, ale tohle je na mě přesně ten typ limonádové detektivky, který moc nemusím.. ()

cross

Těžko říci kdo za mým hodnocením přesně stojí - zda je to vizuálně přesně a nesmírně poutavě Daldrym zrežírovaný film, pěkně a dynamicky napsaný Curtisův scénář, skvělá hudba Antonia Pinta a nebo sympatický herecký výkon trojice ústředních hrdinů.... možná kombinace toho všeho dohromady. Ne že by se jednalo o bůhví jak originální či zcela bezchybný film, ale nemohu si nějak pomoci, mě se tahle brazilská jízda prostě maximálně líbila, bavila mě a na konci jsem měl fantasticky pozitivní pocit - a to nejen díky vyústění příběhu, ale zcela jistě i díky opravdu poutavému zpracování o němž jsem měl chvilinku čas zapochybovat pouze v první čtvrtině filmu....****1/2 ()

ghatos

Sláva, nazdar Olympiádě a MS ve fotbale. Město bohů z jiného úhlu pohledu, kde oběti nejsou zároveň vrahy. Chápu ten sociální, až náboženský vykupitelský podtón. V případě těchto děti se jedná o zvláštní kombinaci dobrodružství a syrové společenské kritiky. Politické systémy v Latinské Americe jsou velmi divoké a nepředvídatelné. Odrážejí chaotickou, emocionální a živelnou mentalitu/kulturu. 69%. ()

tommmy89

Presne pri tomto filme sa dokazuje to, že nie všetky novinky, ktoré uvádzajú v kine sú hodné vstupenky ! Film ma veľmi zaujímavý námet a zároveň myšlienku (z čoho sa prosím pekne dalo vyťažiť veľmi veľa). Všimnite si ale pôvod filmu - Brazília / Veľká Británia a to je vlastne kameňom úrazu. Film je celkom "sračkoidný" a stupidne natočený, vo veľa úsekoch nezmyselné scény. Obrovská škoda a zároveň šťastie, že som na ten film nešiel do kina. ()

klukluka

Katastrofa. Film pro nikoho. Námětem pro dospělé, celkovým pojetím pro děti a mládež. S tím, že se tady bijí děti a vraždí dospělí. A český dabing? Tak to je v tomto případě kapitola sama pro sebe. S ničím horším jsem se snad ještě nesetkal. Podtrženo, sečteno - trefný název. ()

Lukoboss

Je fakt, že pár podobných filmů už existuje, takže cestička byla (naneštěstí) prošlapána. Ale na druhou stranu musím říct, že se pořád jedná o zajímavou a pro nás diváky svým způsobem exotickou podívanou. Prostředí, ve kterým se film odehrává, je naprosto neskutečný a musím uznat, že fakt nechápu, jak tam ty lidi takhle můžou žít. Samozřejmě film má k dokonalosti daleko, nějaká ta berlička se najde, ale jinak jsem byl spokojenej a bavil jsem se. Mírnej nadprůměr tomu sluší... ()

F.W.Colqhoun

Sejdeme se na faře. Stephen Daldry a ukrutně sociální mladí, správní, nadaní a cílevědomí kluci. To by mohlo fungovat, řekl by jeden. Jenže. Billy Elliot měl Town Called Malice, Jamieho Bella stepujícího na cihlové zdi a na plátno neuvádělo jej démonické logo Universalu (nebo jen v USA :-)). Odpad, podobně jako jiné populárně osvětové filmy, poškozuje zjednodušování, které má sice někdo za nutné, aby se něco ze smutných skutečností podařilo předat většinovému publiku, ale jenž zároveň umožňuje cynikům označovat předkládané skutečnosti za zkreslené a úvahy o změnách za sluníčkářský kýč; v této formě oprávněně. Kde příbuzné, nesrovnatelně lepší Město bohů neváhalo chrstnout divákovi špínu velkoměsta do popkornu, Daldry pracuje s reáliemi jako fotograf cestovní kanceláře a scénář má coby s prostředek prezentovat divákovi vše, co je ve slumu cool: parkour, jízdy na motorkách, noční karnevaly a pěkně nasvícené kanály a krchovy. Svět kluků ze smeťáku je vlastně idylický a trestuhodně fotogenický. Někdy má prostá zajímavost potenciál nahradit celý komentář: Skládka byla z hygienických důvodů uměle vytvořena speciálně pro natáčení.... Výmluvné. Postavy chlapců ze smeťáku (a fary) jsou příliš velcí světci, než aby mohl biják fungovat alespoň jako latinskoameričtí Páni kluci. Martin Sheen a Rooney Mara zde platí za neobratně naroubovaná čistá plakátová lákadla. Nalakovaný příběh končí tam, kde Pán much začíná. ()

DannyBoy80

Kino Bohumín, 4.1.2015: 1* dolů za emerický závěr. Takto to asi v Brazilii nechodí. Nicméně reálie jsou vyobrazeny dobře i drsnost onoho prostředí spolu s neuvěřitelnou mírou korupce a brutality i vůči dětem. Potěšily i zmínky o MS ve fotbale. Ono to určitě nebylo úplně košér. Film se mi líbil, až na ten závěr, i když jsem zkorumovaným padouchům samozřejmě nepřál. ()