Rok 1937. Cirkusové opice divoce vřeští ve svých klecích, zatímco venku se odehrává úplně jiné představení – Španělská občanská válka. Klaun je proti své vůli povolán do armády proti frankovským fašistickým jednotkám, do nichž tne svou ostrou mačetou. Zanechává po sobě syna Javiera, jenž v sedmdesátých letech také přilne k cirkusu jako „smutný klaun“. Javier se zamiluje do překrásné artistky, která náleží Sergiovi, veselému a v soukromí autoritářskému klaunovi. Mezi oběma muži se rozvine smrtící souboj o srdce akrobatky. Postavy obou klaunů prezentují dvě vzájemně soupeřící podoby Španělska – násilné autoritářství Frankova režimu a na druhé straně nevinnost. (Febiofest)

topi

Nepochybně rozporuplná romance dvou klaunů a krásné artistky. Zabaleno do zvláštního vizuálu a počítačových efektů, které ovšem neruší. Naopak, dodávají temnější dojem a někdy i hororový nádech. Zajímavá podívaná, která se odehrává v období mezi roky 1937 - 1973. Výborná hudba se nahrávala slovenským orchestrem v Bratislavě. ()

easaque

tak tomuto říkám zajímavý film - životní příběh klauna, který je šikovně vsazen do zásadních událostí ve Španělsku, a tudíž se připravte na drsnou atmosféru plnou zvratů. Ne, že byl by tak extra dobrý, ale dokázal do sebe dostat téměř všechny žánry a kupodivu tu drží pohromadě, i když ke konci se to blíží B-čkovým akčním filmům, což ale v rámci celkového nadhledu lze překousnout a bavit se dobře. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Jako jo, je to celé strašně ujeté, vymyká se to snad všemu, ačkoli do jisté míry jde jen o hodně, hodně šílený romantický film a kromě toho romantického žánru je to ještě dost zvláštní mix dramatu, komedie, akčňáku, thrilleru (+ dejme tomu hororu) a válečného filmu, ale když se sám sebe zeptám, co mi to vůbec dalo, docházím k odpovědi, že vlastně nic. Rád jsem to viděl a zaujalo mě to určitě, ale i přes všechny ty podivnosti v tom mám pocit, jako bych právě dokoukal něco průměrného a lehce zapomenutelného - ačkoli vím, že na tohle fakt jen tak nezapomenu. Ale toho pocitu se prostě zbavit nemůžu a tak si nejsem jistý, jestli za to může především nezvládnuté práce s tempem (obzvlášť ve finále už to na mě trvalo moc dlouho) nebo to, že tu jsou všechny postavy nesympatické. Nebo něco jiného. Tak jako tak, víc jak na tři to nevidím. A ani mi nepřijde, že by z toho plynulo cokoli hlubšího. Možná to, že Francův režim odrodil blázny? Ale těžko říct, jak moc to tam fakt je a jak moc to tam vidím já, navíc mám pocit, že ten film se o něco hlubšího ani nepokouší a že mu šlo jen o tu zběsilost a podivnost. 3* ()

Abes

:-Osobně bych to nikomu nedoporučil... ale na druhou stranu by to měl vidět úplně každý. Možná mé vyjádření nedává smysl ale kdybych se tím nějak více zaobíral, tento komentář by mohl nasáknout trochou logiky a to by nebylo dobře. A bez ohledu na to, že bezprostředně po zhlédnutí dostali klauni odpad! nakonec hodnotím skoro_pěti. ()

eurika

Zo začiatku to aj chvíľku vyzeralo sľubne, ale čím viac sa to blížilo ku koncu, tým silnejšie to začalo zaváňať (či skôr smrdieť) odpadom. Až taká smutná tá balada nakoniec bola. ()

C0r0ner

Fajn, tak s Iglesiou končím, jeho tvorba jde fakt dost mimo mě. Úvod s občanskou válkou byl pětihvězdičkový, ale zbytek je bohužel přehlídka šíleností, debilit a nesmyslů, na kterou se nedá koukat. Kdyby to aspoň bylo vtipné, ale ono ani to. 25% ()

forsythia

Absolutní šílenost. Úchvatná a neodolatelná jako šílenství samo. Neuvěřitelná smršť. A patřičně patetický závěr. Šílím. ()

nineweh

Garantuju vám, že větší fantasmagorii jste ještě neviděli. Moje fobie z klaunů právě dostala opodstatnění. Chápu místní čtyř- a pětihvězdičková hodnocení, leč já jsem tak upřímně znechucena, že víc než jedna hvězda za snahu to ode mě nebude. ()

hanagi

Nápadů na tři filmy, vystřídaných žánrů ještě víc...Nálada se mění každých deset minut. Přesto to celé drží pohromadě a skvěle se na to dívá. Bylo by to geniální, kdyby těch myšlenek a motivů přece jen nebylo až moc - alespoň pro mě. ()

pabulator

Prosím přistupte blíže uvidíte nevídané uslyšíte neslýchané račte do našeho krvavého šapitó je to přímo psychotoxická pouť po,které se budete cítit jako byste sežrali cukrovou vatu nasátou toluenem.Transformace jednoho trumpety v šíleného klauna ,ale jistě fantasii se meze nekladou nabízí se ovšem otázka o duševním zdraví pana režiséra mezi šílenstvím a genialitou je velice tenká hranice a Álex de la Iglesia na ní se zvráceným úsměvem na tváři dělá stojku.Po návštěvě tohoto cirkusu už ani manéž Bolka Polívky nebude to co bývala. ()

Angelic-77

Nevinnost versus násilí páchané kvůli lásce v politickém kontextu. Úplně ze všeho nejvíc mě bavilo sledovat vývoj charakteru hlavní postavy, klauna Javiera, jehož osobnost se vlivem různých okolností mění a ubírá o 360° úplně jiným směrem, než by kdo ze začátku čekal. ()

jefff

Neuvěřitelný film. Ze začátku jsem si nedozázal představit o čem to vlastně bude a právem. Šílená směs brutálního násilý, psychokomedie a hororu je směska kterou jsem ještě v životě neviděl. Mix Hanebných Panchartů, Pulp fiction, Machete, hororů s klauny a Mechanického pomeranče...jo a Sin City :-) ()

Mythago

Už na začátku jsem se kvůli mrazení v zádi skoro pomočil. Takovýhle rozjez jsem nečekal ani náhodou, vraždící klaun s mačetou, prostě nádhera. Toto mé rozjaření trvalo tak do části, kdy nám Javier nadobro zešílí a rozleptá si xicht vším, co má zrovna po ruce. Pak už je to celé takové moc epické, nabubřelé a megalomanské. Každopádně ta všudypřítomná špinavost a šílenost je naprosto odzbrojující, ani krve se to nebojí. Budu se muset více zblížit s Iglesiou. A také musím poděkovat Houdinimu za další úžasný, obsáhlý a doslova magický komentář. ()

manonfire

Ať už to bylo poctou čemukoliv, ač se to snažilo o určitou bizarní poetiku a v rámci dějových zvratů se to úspěšně vyhýbalo předvídatelnosti......bylo to nevtipné, slaboduché a přes všechny ty taškařice bohužel i nudné. 20% ()

navorski

Variace na klasické téma Macura vs. Rychtář & Bartošová. Zlý klaun bije svou ženu, která ho přesto miluje a smutný klaun se tomu snaží poměrně iracionálním způsobem stát v cestě. Samozřejmě to není tak jednoduché, protože v tom jsou prvky historického filmu, magického realismu, slasheru a bohužel i komedie. Podle mě námět i pojetí stály jen kousek od virtuózně zkomponovaného filmu, ale myslím, že se to nepodařilo vybalancovat. Některé postavy se chovají tak moc nelogicky, až to vypadá, že někdo vystříhal čtvrtinu scén, ve kterých to bylo více rozpracováno. Věřím, že kdyby Iglesia předal scénář Jodorowskému ke zfilmování, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Vizuálně to působí celkem pěkně, ale obsahově a významově to dost kulhá. ()

DavidS.

Proti fašismu, tyranii a lásce surrealismem, smutkem i střelnou zbraní...Noční můra z lunaparku frankovského Španělska ...Nejsilnější v jednotlivých obrazech.... ()