Ennio Morricone v Benátkách

(koncert)
  • Taliansko Ennio Morricone - Peace Notes: Live In Venice
Hudobný / Dokumentárny
Taliansko, 2008, 104 min

10. září roku 2007 se v Benátkách uskutečnil jedinečný koncert, na kterém zazněla filmová hudba proslulého italského skladatele Ennia Morriconeho. Koncert se konal pod širým nebem v atraktivním prostředí na Náměstí svatého Marka, které diváci zaplnili do posledního místečka. Ennio Morricone, který koncert sám dirigoval, sestavil pět suit speciálně pro tuto příležitost ze známých i méně známých melodií z filmů, k nimž skládal hudbu. Vyslechneme je v podání orchestru Roma Simfonietta a benátského pěveckého sboru La Fenice a sopranistky Susanny Rigacci. (oficiálny text distribútora)

Hennes

Sám Morricone dirigoval tento koncert, který byl opravdovým hudebním zážitkem. Nádherná hudba byla v televizním podání prokládána ukázkami krásy Benátek. Jasné hodnocení ***** ()

CarlosX

Morriconeho melodie mají v sobě něco nadpozemského, něco co přesahuje rámec klasického vnímání hudby! Trojkombinace Morriconeho melodií, fantastického orchestru a Náměstí svatého Marka v podzimních Benátkách... těžká romantika... Tento zážitek se snad ani hodnotit nemusí....Vidět, slyšet a umřít! PERFETTAMENTE ()

krabatt76

Skvost ! Jedním slovem " SKVOST " ! ! ! BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR....Ještě teď mám husí kůži a mráz mi běhá po zádech.Sto minut něčeho tak úžasného a pozitivní energií nabíjejícího se jen tak nevidí a hlavně neslyší.Úžasný zážitek. Paráda. Radost............... Bravo Maestro , Vám i všem členům orchestru,sboru a sólistům ! ()

odpadlik123

Výroba benátského skla a romantický západ slunce nad kanálem je sice úžasný, ale i kdyby promítali ukázky z filmů, o interpretaci jejichž hudební složky se právě Ennio ze všech sil snaží, působilo by to mnohem patřičněji. Ještě, že nám maestra (převážně z dálky) alespoň ukázali a český komentátor nekonečněkrát poučil o tom, že skutečně posloucháme skladbu ze známého filmu "Dobrý, zlý a ošklivý". Ještě, že tohle všechno spolehlivě přebijí dva takty mistrovy taktovky. ()

Mukunda

Moc pěkné. Od hudby jsem to ostatně i čekal. Její uspořádání i interpretace je na jedničku, a jediné, co bych vytknul, je vizuální zpracování, kdy bych spíše než záběry Benátek čekal záběry z filmů. Ennio Morricone a jeho hudba nicméně mají tu výhodu, že na rozdíl od drtivé většiny filmové hudby obstojí i samostatně, mimo film, a ocení ji i ten, kdo filmy jinak neviděl. ()

KOOHA

Škoda, že jsem momentálně v USA a nemohl jsem sledovat koncert v uvozovkách "v přímým" (i když se 4-letým zpožděním), nicméně v české televizi. Nic to ale neubralo na faktu, že to byla slast na duši. Ennio je borec a jeden z největších skladatelů. Fandil jsem mu už od mala a fandit budu i nadále. ()

Tormentor665

Tento koncert mě přesvědčil, že nejen brutal death metalem živ je člověk:-) Ale řekl bych, že ty doprovodné obrazy k hudně se daly udělat stokrát lépe, nebo přesněji řečeno vhodněji. Takhle mi to přišlo bez emocí. Ovšem při prvním poslechu to byl takový zážitek, že dám klidně plnou. ()

xpaja

Úžasný zážitek. Povinnost pro všechny milovníky nejen filmové hudby. A především pro fanoušky Morriconeho, jednoho z nejlepších skladatelů v oboru. Je neuvěřitelné jaké skvosty dokázal stvořit a jěšte neuveřitelnější je počet filmů a seriálů, které jeho hudba doprovází. ()