Ennio Morricone v Benátkách

(koncert)
  • Taliansko Ennio Morricone - Peace Notes: Live In Venice
Hudobný / Dokumentárny
Taliansko, 2008, 104 min

10. září roku 2007 se v Benátkách uskutečnil jedinečný koncert, na kterém zazněla filmová hudba proslulého italského skladatele Ennia Morriconeho. Koncert se konal pod širým nebem v atraktivním prostředí na Náměstí svatého Marka, které diváci zaplnili do posledního místečka. Ennio Morricone, který koncert sám dirigoval, sestavil pět suit speciálně pro tuto příležitost ze známých i méně známých melodií z filmů, k nimž skládal hudbu. Vyslechneme je v podání orchestru Roma Simfonietta a benátského pěveckého sboru La Fenice a sopranistky Susanny Rigacci. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Před tímto skladatelem musím smeknout a hluboce se mu za jeho práci poklonit. Jeho hudební doprovody jsou naprosto geniální a dokonalé. Netrpělivě jsem čekala, jestli budou zařazeny písně z westernů a dočkala jsem se. Při prvních tónech melodie z filmu Tenkrát na západě mě mrazilo v zádech a vyhrkli mi slzy do očí. Ano, i tohle může způsobit hudba, která si mě podmanila a dostala se mi po kůži. Nevím, co bych dělala, kdyby Morriconeho viděla naživo. Nejspíš bych se asi zbláznila a nebo bych si připadala jako v sedmém nebi .Tenhle koncert je prostě luxusní zážitek. Viděno na ČT2 v sobotu 21.1.2012. ()

CarlosX

Morriconeho melodie mají v sobě něco nadpozemského, něco co přesahuje rámec klasického vnímání hudby! Trojkombinace Morriconeho melodií, fantastického orchestru a Náměstí svatého Marka v podzimních Benátkách... těžká romantika... Tento zážitek se snad ani hodnotit nemusí....Vidět, slyšet a umřít! PERFETTAMENTE ()

Djkoma

O tom, jak kvalitní hudbu dokáže Ennio udělat víme asi všichni z filmů své, ale tenhle koncert je také o něčem jiném, než je jeho jméno/renomé a pocit otevřeného benátského náměstí. Je o výběru hudebních motivů, v kterém bych našel rezervy a především, jde pouze o záznam. Pro pátou hvězdičku zde právě chybí ten pocit velkoleposti z pohledu na orchestr, pana dirigenta a pocit, že ty zvuky vystupující z těch nádherných hudebních nástrojů prostupují celým mým tělem bez mikrofonu a pozdější reprodukce televizí. Tohle musí být viděno živě, prostě musí, ale i tak velmi příjemné a s chutí si to zopakuji. Jen pocit mrazení v zádech nepřišel. ()

Deimos

TV/// Účinkující 10/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Prostředí 8/10/// +Ennio Morricone je génius, skládá a diriguje krásnou hudbu, je radost pohledět co který hudební nástroj v dané skladbě vytváří, tím zároveň chválím kameru a to jak jsou jednotlivé záběry nastříhané a často proložené krásnými záběry Benátek, krom toho někde se musím sehnat originální DVDčko, potom si ho budu pouštět pořád dokola -už mi chybí jen ta možnost vidět to naživo, tu část kdy zazněla méně známá hudba jsem tolik neprožíval, jedna skladba mi dokonce nepříjemně trhala uši, rovněž trochu škoda, že k záběrům Benátek nebyli přidány závěry z filmů, pak by to bylo téměř dokonalé/// Jakýkoliv koncert, především pak pokud máte rádi danou hudbu je zážitek. Zatím nemám moc s čím srovnávat, ale pokud bych měl hodnotit čistě jen autora, orchestr, sbor a sporanistku, tak musím hodnotit jak nejlépe mohu. I na malé televizi (32") je to zážitek. Jaký z toho mají dojem ti co tam opravdu stáli (seděli)? Asi bych to na jejich místě ohodnotil zážitkem roku./// Celkem 88%/// ()

Šakal

Nalijte si šťopičku tulamorky na led, zhasněte světla, pohodlně se zabořte do křesla, zavřete oči a nechte se unášet melodiemi z průřezu mistrovy (filmové) tvorby v podání orchestru Roma Simfonietta, benátského pěveckého sboru La Fenice a sopranistky Susanny Rigacci. Co k tomuto dodat? Snad pouze to, že před očima mi začaly ubíhat fragmenty ze všech konkrétních filmových skvostů, ke kterým mistr Ennio hudbu skládal, takže mi ani nijak výrazně nepřekáželo, že se na obrazovce (občas) objevovali záběry na itlaské Benátky s jeho historickými památkami a nikoliv fragmenty z (konkrétních) filmových děl. Teď mi ale řekněte, jak jsem tohle mohl se zavřenýma očima pochytit. Že bych občas mrknul :-) P.s. snad pouze s jednou (osobní) poznámkou na závěr. Já osobně bych uvítal více S. Leone(ho) a The Mission R. Joffé(ho), nicméně plně chápu, že (vzhledem k mistrově bohaté a pestré tvorbě, která by vydala na několik jiných životů (skladatelů), musel svůj koncert rozložit do více bloků, aby si tak každý přišel na své. P.p.s. letošní letní (Pražský) mistrův koncert byl mým jedním velkým (naplněným) snem....... Děkuji maestro! ()