Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

GodComplex

Kdo porad dava Shyovi ty stamilionovy budgety? To musi byt nejaky hodne velky odvazlivec, nebo hardcore fanousek Sesteho smyslu, ktery si nevsiml, ze Knight Rider uz 10 let nenatocil nic poradneho. Obzvlast potom, co minule rozfofroval 150M na fiasku The Last Airbender. Uz od prvniho slova je navic jasna jedna vec - Jaden Smith fakt ne, tohle hip hopove ditko proste nemuzete vrazit do hlavni role seriozniho sci-fi, nope. Jinak ale neni duvod k panice, tak strasne to neni a hlavne je to uplne poprve v kariere Shyamalana, kdy jeho novy film neni o stupen horsi, nez ten predchozi, naopak bych ho vrazil nekam do slusneho prumeru, kvalitou vys, nez predchozi 3 filmy, protoze minimalne koncept a ta krasna priroda za to urcite stoji. 6/10 ()

erased

Když si rodina Smithů dělá promo, asi to ani dobře dopadnout nemůže. Jednoduchému ale slibnému námětu tak podráží nohy a rád bych věřil, že je podráží i Malajovi. Po vizuální stránce je totiž After Earth parádní, získal si mě už zdlouhavým sci-fi úvodem a věčně zeleno-zelenou stylizaci Země jsem si už zamiloval. Jenže přestože Jaden není vůbec špatný a kupodivu ani příliš protivný, Will je zde opravdu jenom jako okrasa pro fanoušky a jeho polehávání pouze zbytečně natahuje už tak nepříliš zábavný příběh. Potíž je v tom, že už trailer ukáže vše a výsledný film se tak nemá čím blýsknout, obzvlášť jsou-li samotné akční scény zbytečně krátké a vata mezi nimi úmorně dlouhá. Jsem ochotný odpustit zábavnému filmu logické kiksy i jedi-like kecy ale After Earth většinou bohužel schází i ta zábava. ()

numi

Rutinní blockbuster, který se tak snaží jako blockbuster nevypadat, až Will Smith herecky začíná být stejně prkenný jako jeho syn Jaden. Ale dá se to už přežít bez drog a alkoholu, takže je Shyamalan na dobré cestě zvetit se. ()

Alementina

Scenar je sice deravy, ale neprislo mi to tak hrozny jako zdejsi vetsine divaku na CSFD projekcii, kdy podeziram jednu skupinu sedici v salu vpravo nahore, ze na film sla zhulena, protoze nektere sceny mi neprisly tak mega vtipne, jak jim... A myslim, ze nesedet v kine, tak se u jejich vtipnych scen ani neusmeju, spis obratim oci v sloup a koukam dal.. Průmerna scifi, kdy zpracovani vitezi nad obsahem, ktery postrada jakkoukoliv logiku. ()

Tony.cs

Vážení přísedící, i vy doma u obrazovek. Přistupte blíže a zkuste si sami ohodnotit Shyamalanovu tvorbu. Máte možnost potopit dobrý film!!! ...fakt se někdy stydím, že jsem téměř jediný, kdo dokáže ocenit film jinak nedoceněný. Svižné, skvěle zrežírované, má to spád a zvrat. Během filmu jsem se neskutečně bavil a zamýšlel jsem se nad osudem naší planety. Film podhodnocený ze strachu...ale to je jen volba, nic daného. Bojte se srabi, já budu statečný za vás. ()

esopesokeso

Takto vyhodiť do ľuftu 130 melonov love... No nebolo by lepšie vidieť Willa Smitha v Deň nezávislosti 2, kde by jeho ratolesť hrala nesympatického húkavého ufona? Alebo nebolo by ešte lepšie dať jeho nesympatickému spratkovi nejakú rolu vo filme záchrana Luníku IX ? ()

gogos

Will Smith býval kabrňák s čuchem na hity, který si své role uměl vybírat tak, že mu seděli doslova jako prdel na hrnec. Zde ovšem hraje nudného prudéra, jehož jedinou činností ve filmu je ležení v křesle a sem tam si hodit šlofíka. Jeho syn Jaden, který zde hraje hlavní roli je asi tak zajímavý a cool, jako příběhy postarší sousedky o její včerejší návštěvě Tesca. Celý dvoučlený ansábl má pak na starosti sračker, jehož poslední dobrý snímek je už víc jak 10 let starý... Po zániku Země je velmi nudný a předvídatelný biják, který po scénáristické stránce zaujme tak maximálně příšerou, jež své oběti vidí díky jejich strachu. Jediným kladem tak zůstává velmi pěkný vizuál, který je doprovázený slušivou hudbou, díky čemuž se i na tak debilní kravinu dá docela obstojně dívat... Doufám, že se Will Smith poučil a vrátí se tam, kam patří, a sice k hláškujícím akčním bourákům. V pětačtyřiceti už jich totiž před sebou moc nemá... A co se týče Jadena, tak u něj doufám, že ho spolkne samo peklo, neboť za svůj výkon je na něj žhavým kandidátem... S Oblivionem jednoznačně největší zklamání roku a jeden z nejnudnějších blockbusterů posledních let... Slabé 2* ()

blackrain

Čekala jsem, že to bude dobrodružná jízda. Ale toho jsem se bohužel nedočkala. Tatík a synek mě vůbec nebavili. Ke všemu jsem si při sledování začala myslet, že Will Smith prošlapává cestičku svému synovi, aby ho dostal na výsluní. Ten Smithův výraz taky stojí za to. Vizuální stránka filmu je celkem povedená. ()

ABLABLABLA

Tééda Will Smith tu měl vážně těžkou roli. Téměř celou dobu lapět na zadku a tvářit se jakože nic necití... nejen strach ale taktéž jakoukoliv jinou lidskou emoci.... no to mu muselo dát zabrat, zatímco jeho synáček tam předváděl kaskadérské kousky a furt lítal po "džungli" sem a tam. Tak abych to neměla Willovi za zlé.. dobře, musel si udělat operaci tepny ve stehně. Jinak chtěla bych navrhnout, aby se začalo dávat před filmy upozornění - asi jako když je tam nevhodné do 15 let nebo varování o nelegálnosti kopií - varující před možným výskytem hadů.... kdo má pak přežívat ty infarkty? Snake alert (ve snímku se vyskytují scény s hady). ()

DH3Factor

Tahle moderní variace na trosečníka ve dvou ala Smithovic rodinka je sice lepší než minulý počin tohoto indického maniaka, ale do dokonalosti má velmi daleko. Rozpravy otce a syna jsou tak naivní a celkově dementní, že nechtěně vyvolávají úsměv. Scény kde se nemluví jsou o mnoho lepší a filmu dodávají alespoň nějakou šťávu. Jelikož jsem od toho nic moc nečekal, úplně zklamán jsem nebyl, ale kdybych za to měl zaplatit tu dnešní psychotickou kinotaxu asi by mi do zpěvu nebylo. Jo a pro ty co už to také viděli : Taky nechápete ty velryby v závěru, které se bezhlavě řítí na skály? Já je teda nechápu. ()

suicide

Myslím, že z Smithe nikdy nebude dobrý scénárista (a z Shyamalana už asi nikdy nebude dobrý scénárista a ani režisér). Vymyslet relativně zajímavou budoucnost by jim ještě šlo, ale napsat scénář, které jakoby vypadl z podprůměrné počítačové hry sestávající se z přejití z bodu A do místa B? A nocování v jakýsi obdobách sejfování hry v podobě jediných teplých míst v na kost zmrzlé planetě rozmístěné akorát tak ve vzdálenosti, která se dá ujít za jeden den? To jako vážně? A to nemluvě o naprosto nefukčně vymyšlené základní a elementární logice historie světa (když už to tam muselo být) a stejně tak nevysvětlení, proč se ty mimozemská zvířata dají zabít jenom mečem v boji jeden na jednoho? A co ta scientologická agitka, ta musela být taky nutná? Úplně podle mě stačila jen reklama na rodinu Smithů. takže doporučení na závěr: M. Night Shyamalan už radši nic netočit. Smith ať jenom hraje v cizích filmech a pro Smithe jr. ať radši nehraje v ničem. ()

..Lucas..

Po mnoha negativních reakcích jsem se chtěl o (ne)kvalitě tohoto filmu přesvědčit sám. Na filmu mi nepřišlo nic vyloženě špatného, film mě nenudil, postavy neiritovaly a i přes pár slabších míst jsem se bavil. ()

Kaluž

JESUS FUCK! To digitální vemeno by měli vymazat a začít znovu. Ani ti nejhorší lidští herci takhle špatně hrát nedovedou. Tvůrci museli při tvorbě použít nějaký zastaralý engine, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ne, vážně, Smith junior by se měl od filmů držet co nejdál a Shyamalan by už raději neměl na nic sahat. Na tyhle slátaniny tady máme moře bezejmenných nýmandů, tak PROČ si tímhle kurvit kariéru. ()

slunicko2

Příjemné scifické dobrodružné béčko. Logické nesmysly, kterými je film přeplněn, mi kupodivu nevadí. Snad je to proto, že i s nimi snímek dává smysl, poskytuje příjemné podívání, dost prostoru pro fandění, pár scének, které se mi zaryly do mysli i lehký duchovní opar, který má pan Shyamalan tak rád. ()

Vampireman

Jen o pár let méně pedofilní než předchozí Shyamalanův "popcorn" a jen o pár momentů kvalitnější guilty pleasure jen proto, že ho údajně z části točil sám Will Smith a zvládl to i v kocovině. Některé hlášky a nelogické situace jsou velmi explozivní, tak proto ty **. ()

MATADOR

Shyamalanova tvorba mi vždy přišla v nečem zajímavá, ba přímo originální - každý ví, kam mířím. After Earth ovšem po celou dobu působí nicneříkajícně, předvídatelně a především silně nevyužitě. Celé to je špatně! Je to postaveno na příběhu otce, jenž věnoval celý svůj život armádě a rodina je až na druhém místě. K srdceryvnému závěru to ovšem jde velmi pomalu a to, co mělo působit jako závěr, je prezentována jako většina filmu, v čem vidím největší negativum. Nejvíce mě zajímalo to, proč se děje to, co se děje a namísto toho, tu máme pár flashbacků, montrum, o kterém skoro nic nevíme a historii světa, jenž je na začátku odprezentována v pěti minutách. Obrovské zklamání, ale čekal jsem to, bohužel. ()

Helo

Kromě toho, že se mladý Smith tváří, jako by měl celou dobu v zadku strčenou nohu od stativu kamery, to nebylo tak hrozné, jak zde ostatní tvrdí. Ano, nebyl to žádný zázrak, pár blbostí tam je, interiéry lodí jsou neskutečně hnusné a ta nejlepší hudba zahraje až v titulcích a i přesto, že tomu místy chyběl spád, tak jsem se nenudil. Dávám 4*, ale jsou to slabší 4*. ()

stration

Neuvěřitelně nudný film. Chvílemi to fakt bylo na přetáčení. Je to divný, protože se v podstatě pořád něco děje. Ale celé je to utahané, všichni ví, jak to celé skončí a mladý Smith tomu taky moc nepřidává. V Karate Kidovi se to ještě dalo přežít, hlavně kvůli Jackiemu, ale pokud má táhnout celý film, je to děs. Triky jsou pěkný, hudba sedí a Shyamalan občas vykouzlí povedenou scénu. Ale jako celek je to po zásluze propadák. ()

salalala

Další Manojův průšvih a důkaz toho, že tenhle tvůrce už nemůže točit vlastní scénáře. V ambiciózním sci-fi se nestane vůbec nic a celou dobu se vedou dlouhé dialogy o ničem, což je problém. Sentimentální nudu nezachrání takřka vůbec nic a dokoukat ji do konce je dost náročné. Shyamalan sice ještě zvládá vytvořit solidní atmosféru a občas diváka vylekat, jenže to samotné nestačí. Veškeré příšery jsou viditelně digitální, takže akční scény na mě působily nedůvěryhodně. Obsazení rodinkou Smithových není velká výhra, protože Will nemá co hrát a drtivou většinu filmu jen sedí a umírá a Jaden zatím film sám neutáhne a nevyhýbá se přehrávání. V příběhu toho taky není dost vysvětleno a ono fungování budoucnosti není úplně jasné. Ve výsledku nabubřelá nuda za poměrně velké peníze, která nemá šanci moc zaujmout, je další hřebíčkem do Shyamalanovy rakve, z které se asi hned tak nedostane. 40%. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)