Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

vodkasesemte odpad!

První film, ve kterém hrajou jen samí Afro-evropané. No nvm, jesli takovou tmu rozkoukám. "Fakt nevim, co tím chtěl Šajmalan přesně sdělit... Možná má jen rád orly" zabila. Tudle slátaninu jsem slyšel asi třikrát, než jsem se na ni konečně podíval. A povím vám, ... ()

Jack_F. odpad!

M. Night Shyamalan, jakožto tvůrce Posledního vládce prdů, nebo takových ufo-katolických Znamení nepřekvapuje a já chci z hlavy vymazat, že ten mentál dokázal natočit něco, jako je Šestý smysl. Je to bříííídil! A já mohu hrdě zase říct..já to říkal! Teď jenom čekám, co zprzní příště a komu trošku sníží level v kariéře, tak jako Smithovi...no i když jeho synek může být rád, že je opravdu synem svého otce, jinak by dostal roli leda v katolickém dětském pornu...no napadá mě, že by se v tom mohly řešit problémy syna, otce a otce představeného a to by byl ideální na režii a hlavně scénář právé zmíněný Šajmeloun. ()

wick

Co potřebujete k tomu, abyste přežili na opuštěné planetě a získali co potřebujete, v tomto případě přístroj na přivolání pomoci? Mladého Smithe, videokameru, aby starý Smith mohl mladého navigovat, nějaký kyslík k dýchání, skvělou orientaci bez mapy a GPS, a kopí na pár zdivočelých opic, 2 zblblé tygry a jednoho rachitického vetřelce, a štěstí na hodného opeřence (nehumornější scéna, kdy mladými Smítne zachrání před mrazem). Jo, a smysl pro humor, protože pak se vám tato Shyamalanova nechtěná parodie bude moc líbit. ()

veverysiak

Sklamanie, a to som dopredu vôbec nevedel, že Kováčovie rodinka sa doma zanudila a vrhla sa na výrobu filmov, a keď sa hovorí že "šuster, drž sa kopyta!", rodinka to tu jasne potvrdila, Vilo sa nemal srať do scenára a Džeda sa nemala chytiť pokladničky, majú sa hrať na hercov, lebo to je ich core biznis, naopak, Džeden by sa mal súkať do smiešnych obtiahnutých hábov a robiť trapošského modela pre potešenie kaderníkov a módnych návrhárov, lebo ocove a mamine herecké chromozómy sa niekde odplavili, ešteže tam mierne pomýlení rodičia nedotiahli aj zatiaľ najpodarenejší skvost svojej lásky, mladá Vŕba by to určite načisto zaklincovala, ale dosť o pomeroch v jednej umeleckej rodinke, čomu celkom nerozumiem je to, prečo sa M.N.S. po toľkých prešľapoch dal znova namotať na takúto pakovinu, možno ho zaujala prvotná myšlienka o tom, aké to bude zábavné, prísť ako prvý po tisícke rokov na rodnú hrudu, čo na tom, keď scenár to sprzní obsahovo aj logicky a réžia už len dokoná dielo skazy, je to nenápadité, predvídateľné, nelogické a chaotické, na scifi s ambíciami je tých blbých prívlastkov veľa, takže 30%. ()

Vojta-x

Film o dvou, reps. časem o jednom herci - spíše neherci. Děj jednoduchý, že by to i dítě čekalo. Efekty .... Vlastěn mi ten film ani nestojí za delší psaní. Po druhé vidět - nikoliv. ()

LacoDeLoco

U tohoto filmu muzu sledovat hlavni dejovou linii. Dospivani a jeho urychleni pomoci mimoradne udalosti. Vztah otce a syna, tvoreni charakteru. A film si uziju. Muzu se na to divat take "technicky". Rozebirat nesmysli jako Ursove, kteri byli vypusteni mimozemskou rasou a nevidi, orientuji se pomoci feromonu, ale do niceho nevrazeji (proc tak komplikovany stroj na zabijeni a vyhubeni lidske rasy vypusteny mimozemstany a tak malo efektivni?). Pouzivani mecu a ne strelnych/energetickych zbrani tam, kde je zvladnuta technologie letu cervi dirou? Proc......? Kdyz jedu do kina, vim na co se budu divat a jedu tam uzit si to. Nejdu tam trpet a nejdu tam apriori kritizovat. Jedu tam uzit si pribeh a "okoli" pribehu jeho baleni mi ma pribeh podtrhnou, zabalit ho. Kino je pohadka, klam, lez, jejimz ucelem je zabavit mne. Ja si tuto zabavu vybiram. Kdyz tam jedu, tak s tim pocitam a bavim se. A film mne bavil. ()

LCH

Tak nevím...čekal jsem od toho něco víc, něco jiného. Nakonec jsem se, ale vcelku bavil a když pominu v podstatě nulovou akci...tak to bylo takové příjemné sci-fi. Will tady hraje spíš druhou hlavní roli. Po odchodu z kina jsem měl rozporuplný názor, ale teď musím říct, že to bylo celkem fajn. Díky hereckému obsazení dávám 4 hvězdy, ale nebýt Willa Smitha bylo by to na 3. Procentuálně (75%). ()

oiuoiu

Přišlo mi to dost hrozné. Jak je jenom možné, že tohle natočil režisér Šestého smyslu? Nechápu. Přitom původní nápad ani není špatný. No, jediné, co mne přimělo se dodívat, byly občasné krásné i zajímavé záběry přírody. Ach tedy jo, skutečně musí producenti či kteří hadi trvat na tom, že za sci-fi utrácejí peníze jenom blbci? Neboť výlučně takové cílové skupině je film především určen. Tak mne to namíchlo, že dodávám zuřivě: Čapka na vás, bando tvůrců za toto zodpovědných! ()

vooddoo

Z některých komentářů a hodnocení jsem získala dojem, že půjde o obrovský propadák a měla strach z toho, co se bude přede mnou na velkém plátně dít. Jenom taková poznámka mimo: byla jsem docela šokovaná tím, jak se chovali mí "přátelé" během projekce - samé šuštění a mlaskání - no odolali byste tomu? ;-) Ale teď už k samotnému filmu. Velice se mi líbily některé efekty - asteroidy, samotná krásná vesmírná loď a URSA. Jinak děj je na Shyamalana poněkud netypický, připadalo mi, že to točil snad někdo jiný. Hudba Jamese Newtona Howarda byla jako vždy dobrá, té se nedá nic vytknout. Kitaiovo putování bylo místy docela vleklé, pousmála jsem se u scény v hnízdě. Závěr je očekávaný, ani mě moc nedojal. Po zániku Země není ani dobrý, ani špatný film, ale pocit, že jsem čekala víc, asi jen tak nezmizí. Dávám v celku příjemné *** a doufám, že Shyamalan ( pokud ještě vůbec někdy) příště natočí něco dějově i atmosfericky podobné Znamení. ()

vrbicek

Snímek, který mi v kině bohatě stačil ve 2D, a 3D by to v podstatě ani nemohlo zachránit. Není to špatný film, ale stačí vidět pouze jednou. Bohužel téma tohoto filmu, že hlavnímu hrdinovi před koncem filmu něco dojde nebo se konečně vypořádá se svým psychickým problémem ze svého dětství, jsem viděl zpracované nejméně už 10x. ()

Stibak

Pro me zklamani roku. Napad na pribeh pekny, ale pribeh a zpracovani katastroficke. Zachrana neprisla ani od Willa Smithe, o kterem jsem si jeste nedavno myslel, ze by ve spatnem filmu nehral. ()

czema

Tenhle film není výborný ale jen dobrý, z jednoho důvodu je to už okoukané každýse ted snaží natáčet filmy apokalyptické nebo postapokalyptické a tohle je jeden z nich.Je to prostě okoukané a myslím že na tenhle film je hodina a půl krátkých. Ale když si vezmu že v tom filmu hraje sotva 15 letej kluk,nemůžu čekat že zavraždí každou bestii co mu přijde do cesty. Nejlepších 30 minut filmu bylo těch ke konci kdy jsem viděl nějakou akci a scénař ten byl trochu oprýskanej. 3*** 54% sedí. ()

FEAR99

Téměř neposkvrněný Shyamalanovou dřívější tvorbou (10 let a nazpátek) se tu nemůžu rozčilovat nad zmařeným režisérovým „talentem“. Šestý smysl jsem viděl jako malé děcko (rozuměj „až na závěrečnou pointu si nic z toho nepamatuju“) a zbytek šel tak nějak kolem mě. Pokud někdo doufal (asi jen nějaký naivka), že Shyamalan se vrátí tam kam dřív zrovna s tímhle kouskem, tak s klidným svědomím mohu říct, že Shyamalan se propadá čím díl tím hlouběji na režisérské dno aneb poslední tři jeho filmy jsou velké WTF bijáky, které buď jsou směšné (Stalo se) nebo jsou prostě špatné (Poslední vládce větru) a nebo naprosto nevyužívají svůj potenciál ve svůj prospěch. To je přesný případ tohoto filmu. Idea z hlavy Willa Smitha je sice celkem zajímavá a ten nástřel a námět jsou znovu celkem fajn, ale ono to prostě absolutně nefunguje. A to ke Smithům cítím poměrné sympatie a ať už se jedná o Willa a Jadena tak ani jeden mě nijak v tomto neiritoval. Ale samozřejmě bych Willa radši viděl vtipkovat než hrát si na přísného „fotříka“. Oba to jakž takž zvládají, ale jen tak tak. Ať už některé scény režíroval Shyamalan a některé sám Will Smith (jak se všeobecně říká), tak co se týče scénáře a děje tak něco tak moc „vyprázdněného“ jsem už dlouho neviděl. Po zániku Země se vážně smrskává na takové to zřícení letadla-cesta za přežitím-konec. Obávám se, že i ten nejnadanější režisér a jeho tým spolupracovníků by z tohoto scénáře nikdy neudělal výjimečnou podívanou! A kdo si tipne, že se ve filmu nic moc neděje, tak má samozřejmě znovu pravdu. A nakonec největší tíha neleží na Willovi, ale na Jadenovi, který zhruba 60 minut cestuje po Zemi a jediné co cestou potká, jsou opice (nebo co to bylo), kteří ho chvilku pronásledují, pak orla a myslím, že tam byl ještě nějaký tygr, možná dva. A já se ptám: Tohle za 130 milionů dolarů? Jen tahle informace je jedno velké WTF. Víc jak polovic sumy bych tomu netipl. Tam kde ostatní šikovní tvůrci by za takové prachy natočily trikovou, akční a srozumitelnou story, tam Shyamalan tápe na místě. Třešničkou na dortu je pak asi pětiminutový závěrečný souboj s „bossem“, který snad tvůrci nemyslely vážně. Ale ze závěrečných výrazů zůčastěných to sranda vážně nebyla. Největším kladem tak zůstává, že to téměř dvouhodinové koukání na plátno se dá přežít a jako snímek je Po zániku Země snesitelný a zdraví neškodící. Je to smutné, že blockbusteru za takové prachy dávám dvě hvězdy za snesitelnost, docela povedený nástřel příběhu, oba Smithovi a za to že jsem neutrpěl zdravotní újmu při sledování. 30%. ()

SMilan

Čo na to povedať. Will Smith je herec, od ktorého ja osobne nikdy nič veľké nečakám a preto môže prakticky len prekvapiť, v After Earth toho ale príliš veľa nepredviedol. Lepšie povedané, moc si ani nezahral. No a Smith mladší vyzeral, že je tam skôr z donútenia. Slabota. S odretými ušami 2*. ()

pk1w5

Podle názvu jsem čekal, že půjde o nějakou apokalyptickou slátaninu, kde se při obřích bojích zničí půlka planety a ikdyž mi Willův syn do role hlavního hrdiny ze začátku neseděl, nakonec si mě film získal. Krásný děj, krásná příroda a super zvířata (ikdyž virtuální). A jak to tak bývá, dobrý a vtipný konec. Tati? Chci pracovat s mámou. ()

paradoxman

Nevím, co proti tomu všichni máte. Parádní sci-fi, plné nápadité techniky (bojová tyčka rulez), netypického designu vesmírných lodí (kdo vymyslel interiér jak ze včelího království?) a přesvědčivým Jadenem, který mi vyloženě udělal radost závěrečnou neochotou salutovat. Že bylo pár scén přitažených za vlasy a zvířátka až moc digitální? Who cares, já se bavil a otci se synem nepokrytě fandil. ()

suboss

Najväčšie sklamanie tohto roka pre mňa. Film, od ktorého som čakal oveľa viac. Myšlienka bola síce dobrá, ale jej prevedenie a aj výkon mladého Smitha ma veľmi sklamali. Hold jablko vie niekedy padnúť poriadne ďaleko od stromu a keď sa ešte začne kotúľať.... Pre mňa nie viac ako 40%. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)