Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

solver

Ocenil jsem, že rejža neskrýval pointu filmu a po 30 minutách děje bylo jasné, že jde o jednoduchý film - dojít do bodu B a tam zmáčknout tlačítko. Jaden je možná lepší herec než táta, ale musí dostat áčkový blockbuster, alespoň na úrovni karate kid :-) ()

Chlo0opek

Dva ne zrovna sympatičtí herci (zvlášť tedy Jaden) v tomto snímku vlastně ani nedovolují dát vyšší hodnocení. Přesně to, co jsem od tohoto filmu očekával jsem dostal - příběh, triky, "zábava".. Slabší 3*. ()

mullerad

Will Smith v netradičnej úlohe suchára, profík zabiják bez emócií. A presne to filmu chýbalo, emócie. Nápad je ošumelý, kamera však krásna. Miestami sa na to fakt dobre pozeralo. Komplikovaný vzťah otec-syn vykreslený a zahraný pomerne presvedčivo, bez emócií. Chlapec Smith sa celkom chytal, otec mu však moc nepomáhal. Will-a Smith-a mám veľmi rád, tento film však nepotrebujem vidieť dvakrát. Jeho slabší počin, ale rozhodne neurazí. ()

Naby

Celkem previdatelny scenar. Nicmene celkem prijemne pohadkove scifi. Pro ty co maji scifi radi urcite stoji na to jedno kouknuti. Celkem 3,1* ()

Pythonator

EmNájt Šamanovolano u mě po Posledním vládci prdů opět stoupl na hodnotě. Je mnoho důvodů, proč tento film nenávidět. Ten malý fracek je opravdu protivný a jelikož je na plátně skoro pořád, hraničí to s divákovým utrpením. Taky logické hovadiny se špatně vykreslenou budoucností jsou napotlamě. Ano, rozhodně to není plnohodnotný inteligentní a uvěřitelný sci-fi velkofilm. Ale na druhou stranu jsem se u toho bavil. Atmosféra v pěkně zarostlém pralese je kouzelná a nejrůznější zvířátka jakbysmet. A pokud to berete jako takový survival film o malém frackovi, který chce být mužem, a oprostíte se od těch kravin kolem, tak je to docela povedená sranda. P.S.: oboustranné kopí je sice fakt strašně coll, ale bojovalo by se s ním asi blbě. A třeba takový laserový blaster je asi hudba ještě vzdálenější budoucnosti. Opravdu napotlamě. ()

Martin.Proko

Po technické stránce dobře odvedená práce... ... prostě průměr... ...kamera a záběry, triky, ozvučení na tu dobu dobré... ... Jenže z předlohy si nebere vše... ...a z filmu se nam stala jedna velká newage a scientologická propanda/pohádka... ...Toporné herecké výkony... ()

AmunRa

Prakticky celý film jsem přemýšlel, jestli režisér chtěl točit dobrodružnou SF pro mládež, psychodrama nebo dalšího Avatara o sbližování s domorodou faunou. Film má silné momenty, ale také obrovské kiksy ve scénáři i režii. Asi jediné co mohu bezezbytku pochválit je konzistentní herecký výraz Willa Smithe, který si pro jednou střihnul naprosto vážnou roli. ()

draxxi

Příběh poměrně nudný a od začátku předvídatelný. Will Smith mětu bohužel zklamal a o synovi nemluvím....Vizuálně krásný, takže nejlepší na filmu je planeta Země. 5/12/2019 60% ()

Rastamania

Vyjímka, která potvrzuje pravidlo.. a sice skvělej rejža, výbornej herec, suprovej nápad, ale - totální sračka. Víc akce a dobrodružství si užijete při hraní člověče nezlob se.. Jít na to do kina, tak asi ochrnu ) ()

Bogrant

Malo to až príliš jednoduchú zápletku a dejovú líniu. Všetko je dopredu jasné, hneď od havarovania čakáte na predvídateľný koniec. Chýbal tomu akýkoľvek prekvapivý nápad, chýbal tomu povestný Shyamalanovský nečakaný záver, chýbalo tomu vygradovanie. Will zrejme vedel do čoho ide, ale zrejme nevedel ako to celé môže dopadnúť. ()

Svadbos

Mladistvá dobrodružná sága o chlapcovi, ktorý chce zaimponovať svojmu náročnému otcovi, sa môže páčiť mladším divákom, ale scenár (ktorý napísal Shyamalan) je občas úplne trápny. ()

MoziMedve

Je potřeba talentu M.Night Shyamalana, aby z tak charizmatického herce vymanil tak nudný výkon. Když jsem viděl trailer byl jsem zaujat, než jsem uvidél režiserá a po shlédnutí filmu právem. Film je přiblblou nudou. Tváříme se, že země se evolučně posunula a vše se hlavní postavy snaží zabít, jenomže nebezpečím není vůbec nic ze země ale příšera kterou si důmyslně přivezli sebou. Ten film je ztráta času na který zapomenete dřív než ho doukoukáte. ()

babuška

opět na nic o ničem a ani odvaha, příšery a to, že je děj na zemi, nemůže stačit, protože když někdo kurví tak v tom je dál pokračuje ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)