Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

JamesSi odpad!

Když film započne záběrem, který nesedí ke zvuku a hned poté střihnete na nekvalitní stock footage v různých náhodných velikostech a rozlišeních tak víte, že jdete do tuhého. Buď jde o film Neila Breena či o After Earth. Omlouvám se M. Nightovi, ale je to hodně velké špatné. Aspoň Poslednímu vládci větru se dalo smát. Tohle je fakt jen úmorné. Člověku to příde dlouhé 4 hodiny i když to má jen 90 minut. Vážně míněné postavy s názvy jako Cyber Rage (napsáno Cypher Raige). Film pokládá herce do protikladných rolí - nezkušený Jaden dostává roli, kde má ukázat spoustu emocí a Will Smith proslavený vtipnými a energetickými postavami hraje naprostého suchara bez emocí. BTW.: Čtu Moby Dicka. Vážně, co má sakra Moby Dick do činění se zápletkou? (asi je špatný, že lovíme velryby?) Oceňuju, že M.Night nepoužil manipulativní hudbu u dojemných scén a na místo toho jen ticho. To je vše. Je film ve skutečnosti propracovaný odkaz na knihu od L. Ron Hubbarda, zakladatele Scientologie? Asi, ne, ale bylo by to to nejzajímavější na tomhle filmu. Bacha, nebo tě sežere USRA! Cítím se za M. Nighta špatně. Člověk, který měl dost dobrých nápadů, se naprosto vyšťavil a zbyli mu pouhé bláboly. Ve výsledku je to celkem smutné. Ještě bych chtěl říct, že se cítím špatně i za Jadena. Je strašně očividné, že Smithovi z něj chtěli udělat hvězdu a tak ho cpali do filmů a do rapové kariéry. Což je osud, kterej bych fakt nechtěl. Pak by lidé mohli do nekonečna vzpomínat mé pseudointelektuální tweety, které jsem napsal, když mi bylo 12 (How Can The Mirror Be Real If Our Eyes Aren't). A tímto zakončuji M. Night Double Feature (a nebo...?). JUMPSCARE! PS: Tohle stálo 130 milionů. Čili 18x více než Nabarvené ptáče, které bylo "tak předražené". A celé se to skoro odehrává v jednom lese a obsahuje většinu filmu jen tak 2-3 herce. Vemte si kolik by jsme za to mohli v ČR natočit. Pokud počítám dobře by jsme mohli za to natočit 267 pokračování skvělého filmu Vlastníci, pokud bude rozpočet stejný jako u prvního dílu. Mlask. ()

Greenpeacak

Darmo. Keď lietate po vesmíre na stroji vyrobenom z kostí mamuta a plachtoviny, inak ako haváriou to skončiť nemôže. Len škoda že nepristáli niekde uprostred Slovenska na streche nejakej tej Coop Jednoty, to by bolo drsné putovanie krajinou v štýle Beara Gryllse. A v ktorej časti zeme to vlastne stroskotali? Aj ja si chcem skočiť z niekoľkokilometrového útesu s vodopádom do pralesa a následne si zašprintovať pomedzi potoky tečúcej lávy. A potom, keď sa každý deň nejakou zhodou náhod zobudím z neodvratného nebezpečenstva zdravý, živý a plný novej energie, dám ten útes a lávu znova. ()

Hanys_

Stačil by malý detail. A to, aby místo nesympatického Jadena běhala po buši Zoe Kravitz a asi bych byl spokojenější. Jinak je to typická báchorka, jak se z synů stávají muži, ale fakt nezáživná. 4/10 ()

Litvicek

Samozřejmě jsem čekal víc, když měl pod kontrolou Shyamalan herce jakým je Will Smith ale nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Mohl jsem být spokojenější ale byla to příjemná podívaná na krásný vizuál Země a její divočejší stránky. Nicméně hodnocení 53 procent chápu, neboť Shyamalan je schopný udělat z hovna hit ale bohužel zase i naopak. Důkazem tomu bylo u filmu Vesnice ale zase udělal skvost jako Znamení, které prostě miluju. Snad příště ukáže víc i když mi tohle nijak nevadilo, krom né moc uvěřitelnému pádu vesmírné lodě...Řekl bych, že v jejich době a pokroku technologie by vesmírné lodě nemělo poškodit pár šutříku ale to je jen malý detail. ()

eagle-eye odpad!

Shaymalanovi jsem už ledacos dovedl odpustit, Posledního vládce větru jsem bez problému strávil, ale tento následovník veledíla Eda Wooda u mě konkuruje na nejhorší sci-fi všech dob a Jadena Smitha + jeho chmýří pod rypákem už doufám, nikdy neuvidím.. ()

Gogo333

Potom co Shyamalan zmrvil Avatara u mě skončil. Jenže tady máme scifi a hraje v ní Will, bohužel ale hraje druhý housle a většinou je tam zněj jen slyšet hlas nebo je vidět jak leží/sedí. Hlavní roli tady dostal Jaden. Ten mi nijak nevadí, ale tady mě docela štval. Celý mi to trochu díky těm zvířatům připomínalo 10,000 BC. Tady bylo dobře vidět, že lidi daj radši přednost ptákovině před pěkným filmem. Na Trans, který měl premieru ve stejný den, většinou přišli 2-4 lidi za celý den a to jelo 3x denně. Za to na tohle aspoň 10 lidí na představení, většinou 20 a taky jelo 3x denně. A tak praktický celý týden. Je ale zase pravda, že na tohle chodili převážně teenky, který chtěli vidět Jadena. 30% ()

Ebon

Celý ten film je debilní a Shyamalan umělecky padá do propasti. Autora scénáře by měli pro výstrahu pověsit. Smith má úplně přehnanou pozu otce vojáka, jeho syn neumí hrát, fracek jeden. A ty logické nesmysli mi naprosto pily krev. Od záchrany ptákem jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. Pejsem a kočička vařili film, ale bolest břicha byl až druhotný cíl, tím základním bylo utratit co nejvíce peněz.. ()

Giggs

Dobrodružstvo o tom ako synačik k oteckovi cestu našiel. Mohol to byť dobry dobrodružny scifi film. Ta milionkrat preflaknuta, pateticka vzťahova vsuvka je ale hnus. ()

Tessie

Zlá Země, ve které je (téměř) vše živoucí připraveno zabíjet a ničit cokoliv. Povedený film Smithových, který mi nepřišel zdaleka tak špatný, jak se o něm tvrdí, volně plyne. Není ani tak akční, jak by chtěl, přesto je poutavý a zajímavý, i když americky předvídavý. Příroda byla perfektně zvládnutá a celý nápad se mi zamlouval. S tou malinou se mi zdá, že docela ujeli.. ()

Ledkodlaq

Pěkná podívaná, krásně udělaná grafika, jen ty neherecké nevýkony to trochu kazili. Vypadá to, že se mladý Kovář moc napotatil a ani starý tu příliš nevynikl, asi nechtěl synka zastínit, když už pro něj napsal film. ()

HArna

Třetí jdoucí film po sobě od Shyamalana a do třetice průser. Čím to, před pár lety jeden z nejlepších režisérů, kteří dokaží vytvořit ve filmu sakra dobrou atmosféru (Znamení, Šestý smysl) se změní v béčko. Tenhle film je toho důkazem. Postavy byli naprosto nezajímavé, vůbec nekomentuju syna Willa Smitha, ale je to odpověď na otázku proč má ten kluk tak velkou roli. A hlavně, já se fakt nudil a to od začátku do konce Film naštěstí není tak dlouhý a musel stát dost, jde to na něm vidět. Ale celý děj - film -příběh - postavy jsou nezajímavý. 20% ()

chaometic

Pozor Spoliler::: Je to pitomost. Málo futuristického prostředí a pár zabijáckých zvířat. Místo aby jsme se kochali krásou budoucnosti pozorujeme jen samé city a dvojici Willa a Jadena. Scénář my přišel taky dost slabý ale to už zde v mnoha komentářích řečeno..... ()

vander19

Na tento film do kina sa mi ani moc nechcelo. Mal nízke hodnotenie, gang Smithových zase nie je až takým ťahákom a myslel som si, že to bude také rodinkárstvo a podobné haluze. Lenže čo čert nechcel, bola sobota a ja som nemal čo robiť resp. nič ma nebavilo. Tak som sa vypravil do kina. Videl som akurát jeden trailer, ale nebola to až taká pecka a hlavne je to sci-fi a ešte k tomu z vesmíru. Podobné píčoviny tipu Star Trek, Hviezdna brána a pod. ja vôbec nemusím. Zo začiatku mi však film prišiel celkom zaujímavý. Dá sa povedať, že si ma získal už po pár minútach. Pekne vidíme ako ľudstvo kolonizuje novú planétu, v súčastnej dobe toľko omielaná otázka na drblých bulvárnych stránkach. Pekne ruky na bradavky a v behu všetko kolonizovať. A pak sa objavý na scéne Will. Chladnokrvne odpáli prvého aliena a príbeh môže začať. Po chvíli nám po havárií ostane na žive len klan Smithových. Však ako inak veď foter je slávny generál, ale nik nečakal, že sa vrátia na Zem. Na našu matičku Zem, modrú planétu z kade zdúchli. A prečo??? No lebo príroda na Zemi sa nasrala a vytvorila živočíchy tak šikovné, že lovili ľudí. Hláška typu: Všetko na tejto planéte je vytvorené na lovenie a zabíjanie ľudí nemá chybu. Konečne nám to príroda vrátila, aspoň vo filme. Zem je po vizuálnej stránke nádherná, krásne je autory utvorili, rovnako ako aj živočíchov. Dokonalý obraz sveta bez človeka. A tu začína príbeh Kitaia-mladého Smitha. Ten musí pešo prejsť 100 kilákov, lebo tato si dogniavil nohy a my sledujeme jeho cestu. Shyamalan ma opäť prekvapil. Po otrasne otrasnom Vládcovy vetrov opäť spravil dobrý film. Pri jeho spôsobe tvorby ten ďalší bude asi znova sračka. ()

Rendiss

Škoda Willa, těšil jsem se, jak nám něco předvede a on jen komírá na židli.. Jeho syn se má, co se herectcví týče, od svého tatínka ještě hodně co učit.. ()

peetriss

Na to, že se očividně jedná o další rodinný projekt Smithových úporně se snažící protlačit zatím velmi podprůměrného syna Jadena do hollywoodského povědomí, a že byl režií pověřen M. Night Shyamalan dlouhodobě hledající svou dávno ztracenou formu, nedopadl tento hybrid dobrodružného sci-fi a dramatu ochladlého vztahu otce a syna ovlivněného traumatem rodinné tragédie vůbec zle. Co je nejdůlěžitější, prakticky jsem se po celou dobu nenudil, jedním dechem však dodávám, že Po zániku Země nepřišel ani s ničím novým, co by nebylo jinde viděno. Jaden Smith sice přímo nepropadl, avšak je na něm znát pocit neuvolněnosti, nucenosti, je prostě nesvůj. Ani Shyamalan není dvakrát schopný režisér, který by Jadena mohl v jeho snažení podpořit, protože opět má co dělat sám sebou, aby se vyhnul vyloženě hloupým scénám, což se mu sice ne vždy daří, ale už jsme od něj viděli mnohem horší kousky. Už jeho scénář by se dal zařadit mezi ty primitivnější. Po zániku Země tak zůstalo někde na půli cesty, přesto alespoň průměrný, vizuálně obstojný, divácký zážitek dokáže poskytnout. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)