Pohádka podle bratří Grimmů.
Jednotlivé díly:
1.-O čiperné Markétě
2.-O třech dubech
3.-O duchu v lahvi
4.-O starém komínu
5.-O doktorovi Vševědovi
6.-Dary skřítků
7.-Jak se stal muzikant králem (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa ostravak30 k tomuto seriálu (7)

Německé pohádky (1973)

Zatím jsem měl příležitost shlédnout pouze O třech dubech a upřímně mě jedenáctiminutový pohádkový filmeček nezaujal. Studio je příšerné, naznačený boj s čarodějnicí ještě horší, není pořádně nic vidět, závěr hrozně rychlý. Osvobozený princ dívku ještě ani pořádně neviděl a už ji miluje. Pohádky slavných bratří Grimmů jsem nečetl, tak nevím, na kolik tvůrci brali dle skutečnosti a na kolik popustili uzdu fantazii, a uvidíme co další pohádky, ale tady je to šlápnutí vedle. Minimálně děj neměl být tak krátký, jinak i kratší Večerníček má větší hlavu a patu a šanci děti zaujmout než tenhle paskvil a umělecká parodie na pohádku. ()

O čiperné Markétě (1973) (E01)

Čiperná by v tomto případě mohla být jakákoli ženská, protože slabší pohlaví má prostě důvtip v krvi. Škoda takového chlapa, který sežere na co přijde, tím spíš, když z toho kouká lapálie. Zaráží mě ale úplný konec, kdy si pánové všechno řekli a pak se na oba se na sluhy nezlobili. To je moc velký happy end i na pohádku, ne? Že by si panští nechali ujít potrestání dvou poddaných, kteří jim sežrali večeři a ještě je oba pomluvili? ()

O doktorovi Vševědovi (1973) (E02)

Myslím, že nadprůměrná je pohádka především díky Vladimíru Menšíkovi a Heleně Růžičkové. Miloš Nedbal byl taky výborný. ()

Dary skřítků (1973) (E03)

Příjemné překvapení. Pohádka se odehrává na jednom, ovšem velmi pěkně připraveném plácku. Navíc je poučná. ()

O duchu v lahvi (1973) (E04)

Mini pohádka z cyklu Německé pohádky je docela povedená. Kvalitní kulisy a dva skvělí herci. Jak Stanislav Neumann tak Zdeněk Kryzánek - ten především, pohádku ještě o kousíček povýšili. Druhý jmenovaný je pak i dobře nalíčený. Každopádně motiv pohádky byl ještě stokrát opakován a použit v mnoha jiných pohádkách. ()

Jak se muzikant stal králem (1973) (E05)

Hana Maciuchová a Václav Neckář jsou opravdu neobvyklé spojení. Já si myslím, že jim to bohužel dohromady moc neladí. Pohádka v sobě neskrývá ani zrovna moc moudrosti nebo poučení. ()

O starém komínu (1973) (E07)

Zakletý komín a černobílé studio? Jak to může dopadnout? Nevalně. Spíš by mě zajímalo, proč komín nepožádal rovnou o vysvobození a teprve pak se zamiloval a chtěl svatbu. On ale viděl holku prvně a už žádal vdavky... ()