Pohádka podle bratří Grimmů.
Jednotlivé díly:
1.-O čiperné Markétě
2.-O třech dubech
3.-O duchu v lahvi
4.-O starém komínu
5.-O doktorovi Vševědovi
6.-Dary skřítků
7.-Jak se stal muzikant králem (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"A jak tě mám naučit hrát, když mě chceš sežrat ??" - "No, nejdřív mě naučíš hrát a teprv pak tě sežeru !!" - "Každá chvilka dobrá.." ;) Slušné kraťasy, kde to jde tak nějak Ráž naRáž..;) Velká raritka pro pamětníky a nadšence.. ()

Jezinka.Jezinka

Naprosto úžasné krátkometrážní verze méně brutálních pohádek bratří Grimmů. Čiperná Markéta a především její polodementní bratr jenom zlikvidují kuře. Reklama na KFC hadr, poučení z toho neplyne, ale sliny jak opratě člověk má. Duch v láhvi je evidentně dlouhým pobytem v láhvi zblblý, co teprve takový červ ve špiritusu, to musí být vší tuposti futrál. Pohádka o starém komínu je vzatá hodně hákem a zajímalo by mě, jak došlo k tomu, že se toulavá princezna zatoulala někam do lesa, kde byl odstaven komín, ve skutečnosti zakletý princ (protože přeci do čeho jiného zaklít prince, aby to nebylo nikomu divné, jako že do mluvícího komínu stojícího uprostřed lesa), a že toho prince nikde nikdo nepostrádal a jakživ o něm neslyšel. Díky inspirativnímu doktoru Vševědovi si asi hned zítra zaběhnu pro slabikář, rozhodně větší spoleh na to, že tu je pán a tu je lán, tady les a tady pes, než na to, že v lese potkám skřítky, kteří mi darují kus pokladu. A kdyby ani to neklaplo, třeba si aspoň zatančím při houslích s medvědem. Tady přišli na velmi elegantní řešení vyrovnání výškového rozdílu mezi princeznou a muzikantem. Co v Šíleně smutné princezně řešili korunou na hlavě princovského záprtka, tady vyřešili rafinovaně tak, že princezna jen tak mimochodem klečí na schodech a to o schod níž, než její budoucí manžel. Na tohle téma bych radila nezobecňovat a nedělat žádné závěry. ()

duddek

Jan Přeučil v životní roli starého komínu (všimněte si, že v této pohádce jak dcera pasáčka, tak princezna na komín pokládají levou ruku, třebaže on sám výslovně žádal pravou). Obecně se dá říct, že první polovina pohádek za nic nestojí, kdežto ta druhá celkový dojem výrazně zlepšuje, tak se nenechte odradit. ()

ostravak30

Zatím jsem měl příležitost shlédnout pouze O třech dubech a upřímně mě jedenáctiminutový pohádkový filmeček nezaujal. Studio je příšerné, naznačený boj s čarodějnicí ještě horší, není pořádně nic vidět, závěr hrozně rychlý. Osvobozený princ dívku ještě ani pořádně neviděl a už ji miluje. Pohádky slavných bratří Grimmů jsem nečetl, tak nevím, na kolik tvůrci brali dle skutečnosti a na kolik popustili uzdu fantazii, a uvidíme co další pohádky, ale tady je to šlápnutí vedle. Minimálně děj neměl být tak krátký, jinak i kratší Večerníček má větší hlavu a patu a šanci děti zaujmout než tenhle paskvil a umělecká parodie na pohádku. ()