Beznádejný metalista Joe (Ryan Kwaten) je po nešťastnom rozchode so svojou priateľkou Beth (Margarita Levieva) deprimovaný a osamelý. Aby ho trochu rozveselili, jeho spolubývajúci Hung (Peter Dinklage) a Eric (Steve Zahn) sa ho rozhodnú zasvätiť do sveta LARPu, imaginárnej akčnej hry na hrdinov, ktorej účastníci sa prezliekajú za bojovníkov, čarodejov a rozličné nadprirodzené bytosti. Joe si hru situovanú do lesného prostredia s penovými mečmi a lepenkovými brneniami skutočne užíva, dokonca sa zoznámi s Gwen (Summer Glau), bojovníčkou, ktorá mu padne do oka. Zdanlivo idylické prostredie sa zmení, keď amatérsky čarodejník Eric za pomoci skutočnej knihy kúzel vyvolá z pekelných plameňov succubu – ľudožravú démonickú bytosť ženského pohlavia. Tá začne zmätených hráčov okamžite masakrovať a aby toho nebolo málo, vezme na seba podobu Beth, čo Joeovu situáciu ešte skomplikuje. V brutálnom boji proti skutočnému nepriateľovi musia LARPisti zložiť falošné zbrane a dokázať, že im v srdciach horí skutočný plameň hrdinstva. (SarumanKo)

giovanni3

Na tento film jsme se těšil z mnoha důvodů. Jednak, zde mělo jít o metalovou hudbu, LARP (nehraji ale je zajímavý), žánr filmu a v neposlední řadě pohlednou Summer Glau. Výsledek je bohužel ve všech ohledech dosti rozporuplný. Metal tu hraje, ale, pro mne, ne moc kvalitní a ještě se tu hází, že hrdinova kapela hraje black metal, či dokonce doom metal a zatím nehráli ani jedno z toho a to ani zdaleka. LARP část byla fajn. Žánrem to sedělo a Summer byla krásná. Efekty byly dosti průměrné a on ani ten děj nebyl bůhví co... Ona ani ta potvora se nechovala Succubus (viz zabití té holky, či na záchodech), jednou to byl spíše Incubus a jindy zas "obyč zaiják". Ten přerod se též příliš nepovedl.. Zvažoval jsem pouhou 1*, ale přihmouřím oči a dávám 2z5. ()

J*A*S*M

Má to pár sympatických sekvencí/nápadů, ale celek je příliš zabit tím, že většina humorů je opakovaně stavěna zásadně na idee "LARP je trochu trapná, ale současně docela roztomilá zábava". Což časem začne nudit. Bitka s gumovým paňácou v závěru je navíc naneštěstí pouze trapná. Roztomilá ani omylem. ()

Raziel_cz

Role Models se sukubami a démony a metalovým soundtrackem. Jo, je to zábavný malý film, co si chválihodně z larperů dělá jenom asi poloviční prdel, než je zvykem, ale můžeme si pouze představovat, jak kulervoucí musí být Lynchův nevydaný director's cut, který – kromě toho, že je předpokládám podstatně lépe sestříhaný – má mít odlišný děj, o dvacet minut delší stopáž a spoustu starého dobrého ultranásilí (většina v současné verzi prý vzala za své), a který je podle Kurta Russella lepší než Ghostbusters. Snad někdy v budoucnu. #notmycut #sorryjako ()

inutihar

Ze všeho nejvíc mi to připomnělo britské Zabijáky lesbických upírek a to jak obsahem, tak provedením. Knights of Badassdom jsou o něco více našláplí, zejména co se týká gore, ale zejména druhá půlka je scénáristicky dost chatrná a i technické provedení hapruje. Škoda, fakt to mělo potenciál. ()

Guzo

Plusové body má film za Summer Glau, která od Firefly snad nezestárla. Jinak je celou dobu hlavně vidět, že se jedná o nízkorozpočtový film - triky i kostýmy nejsou zrovna dotažené k dokonalosti. Ale za jedno zkouknutí KoB určitě stojí, minimálně kvůli originální zápletce a vlastně i neobvyklému smíchání žánrů. 5/10 ()

• Herci hlavních rolí před natáčením absolvovali sezení o LARPu, přičemž nejúspěšnější byl Peter Dinklage. (Amarria)
  • Natáčelo se v červenci 2010 v okolí Spokane, druhého nejlidnatějšího města státu Washington. (Hal_Moore)
  • Režisér Joe Lynch se od filmu distancoval poté, co studio IndieVest film odložilo a přestříhalo. (Hal_Moore)