Dr. Watson a Holmes riešia prípad záhadného ničenia búst bývalej predsedkyne vlády Margaret Thatcherovej. Je možné, že tieto činy majú spojitosť s temnou minulosťou Mary Morstanovej... (TV Markíza)

VLADEK

Bohužel nastalo to, co jsem po vánočním speciálu očekával. Nudné a neuvěřitelné chování a motivace postav. Jednoznačně zatím nejhorší díl celé série. A to do hodnocení nezapočítávám český dabing. ()

Horác

Protože můj kamarád Alvin pořád říkal, jak je to dobrý (teď myslím, když tenhle seriál začal), tak jsem se občas pokusil se na to podívat. Poslední pokus jsem podnikl nyní. Výsledek není blahý - já to prostě nestíhám. Pro mě je to zmatek, furt tam někdo něco strašně rychle mele a kombinuje. Asi jsem na to pomalej nebo co. Ale copak, co to vidím? Alvin už tomu taky moc neholduje, tak jsem klidnější. ()

LadyRainier

Zatím jsem nehodnotila seriál díl po díle, ale tady nějak musím....SPOILERY:  Jak jsem byla z Mary vcelku nadšená a překvapená vývojem, tak zde mne již neskutečně lezla krkem, takže její ehm...vyloučení z děje jsem kvitovala s povděkem. Hodně lidí tuhle sérii hodnotí jako sračku, s prominutím...jo je to tak o level níž, ale za mě pořád slušná úroveň. Trošku přeplácané a Sherlock už není tolik "asperger", což ubírá na atraktivitě, ale lepší tři si to zaslouží a uvidím dál😁 PS:Hlavně ať tam moc nefiguruje to mimino s Sherlockem dohromady. ()

CheeseFigure

Síce sme sa ohľadom Moriartyho nedozvedeli absolútne nič, tak som veľmi spokojný. Z počiatku jednoduchého príbehu sa stáva celkom zaujímavá špionážna záležitosť s, pre mňa, prekvapivým finále. A rozhádaný Sherlock a Watson? Zase? Ale podľa ukážky na ďalší diel to vyzerá, že budú zase spolu, takže všetko je v poriadku. Jediná vec, ktorá mi vadí je ta, že do celkového konca seriálu ostávajú už len dva diely. ()

Alvin

Je to škoda ale 4.série jede v kolejích té zatím nejslabší třetí. A jede už jenom tak nějak ze setrvačnosti. Jeslti se na začítku dalšího dílu objeví Mary, tak je konec, ta postava je nejnudnější a od jejího zařazení do scénáře, to jde se seriálem z kopce. ()

Tumbik

Nevím proč, ale tahle epizoda mi přišla moc vyhrocená... Herecké výkony, kamera a tak dále byly samozřejmě perfektní... Ovšem kromě asi prvních patnácti minut, kdy Sherlock řešil obyčejné případy během chvilky, jsem z toho neměl stejnej sherlockovskej feeling jako u předchozích dílů. Navíc podle mě scénáristé udělali krok vedle. Celá epizoda směřovala k velkému epickému finále, které mě však naopak přes moje velká očekávání zklamalo... Tady se ten scénář moc nevydařil... Snad všechny takto vyhrocené předchozí epizody měly lepší finále než měla tato epizoda. Stejně tak i Watsonův vztek a žal neodpovídal ztrátě, co právě prodělal... Prostě z toho nemám moc dobrý pocit... Je to tak na tři hvězdičky, ale protože tento seriál fakt miluju, přidávám jednu navíc. I přes celkové zklamání a nenaplněné očekávání (navíc po velmi dlouhém čekání) k této epizodě se těším na další díly a věřím, že se to určitě zlepší. EDIT: Po zhlédnutí druhého dílu musím čtvrtou hvězdu ubrat. ()

ELDoctorow

Ak nepočítam vianočný špeciál jedná sa s prehľadom o najhoršiu časť seriálu. Je to nudné, zdĺhavé, nezaujímavé, otravné a bez akejkoľvek invencie. Bol som rád, keď konečne nabehli záverečné titulky. Ak má The Abominable Bride a The Six Thatchers predstavovať nové smerovanie seriálu, Sherlock pre mňa prestáva byť zaujímavý. ()

Feacher

Po 9 (10) dílech dávám poprvé něco jiného než 5*. Do konce druhé série naprosto bezkonkurenční seriál, třetí série už šla lehce dolů a zde pád pokračuje. Děj začíná připomínat telenovelu a to není nikdy správný signál, navíc pokud jde o seriál, jehož původní koncept vypadá trochu jinak. Je to stále dobré, ale už ne skvělé... ()

J.CTORN

Čtyři hvězdy v seriálu Sherlock je opravdové minimum, tenhle díl totiž narušuje to co nás na Sherlockovi bavilo, ne až moc osobní a smutné okamžiky. Samozřejmě že je to součástí děje a to je vlastně i ten problém, bylo by lepší v seriálu některé věci nechat a jiným ubrat aby z toho nevzešel nevyhnutelný díl, který není špatný, to vůbec ne ale pro fanoušky Sherlocka zákeřným a naprosto neuspokojujícím. Samozřejmě pro diváka, který se na seriál dívá bez citů, jakékoliv obliby, který si tento seriál zaslouží, bude brát jako něco dost nadprůměrného, ale když se podíváte co dělalo první, druhou a třetí sérií tak atmosferickou a úžasnou rozhodně nebyly osobní problémy a pokles zajímavosti. 6/10 SPOILERY - vážně, jako by nestačilo že minule Marry zastřelila Sherlocka, tak tady se musí případ týkat opět jí a ještě k tomu musí být na konci zabita? Samozřejmě že to zbytek 4 série odsípal, protože John nemohl Sherlockovi odpustit že jí nepomohl. Jako vážně? To chtějí Sherlockovi fanoušci? Osobně beru tento seriál jako nejlepší, ovšem tady to rve srdce všem, a ještě k tomu tehdy, když není naznačena pátá série, protože konec čtvrté série nám jasně naznačil, že tento seriál zase získá zpět to kouzlo jako když začínal a to mě přijde skvělé, co rozhodně není skvělé tak ta nejistota. Jen si to představte, Steven Moffat a Gatiss nám nadělí v této sérii depku a když už to vypadá že se to vrátí k těm úžasným časům na Bakerstreet s komorními případy a Londýnskou atmoškou tak režiséři pochybují, achjo, tak geniální seriál a myšlenka a tvůrci udělají takovou chybu. ()

Isognomostom

Dechberoucí pecka. Bojím se příštích dílů s nedočkavým mrazením v zádech. Doufám ve více prostoru pro Mycrofta - jeho úvodní scénka a pak ta bezmocnost při výsleších a v akváriu - Gatiss neskutečně válí! Velkou hvězdu zaslouží pomrkávání knižní předlohou - opravdu potěšilo. ()

Tomas_313

V napjatě očekávaném pokračování seriálového kultu se vrací Benedict Cumberbatch v titulní roli nejchytřejšího detektiva světa a s ním i jeho věrný přítel Watson se svou manželkou Mary a nenarozeným dítětem. Hned v úvodu se vracíme k ověřeným postupům, Sherlock úspěšně řeší jeden případ za druhým za pomoci své bryskní dedukce, přičemž je stále kladen důraz na moderní pojetí světa, což se projevuje především ve využívání SMS zpráv jako efektní berličky k rychlejšímu vývinu děje. Klasické rysy jako Sherlockova zdánlivá emoční vyprahlost vůči lidské rase či vzájemné špičkování mezi Sherlockem a Watsonem opět fungují na výbornou, naopak vítanou novinkou je větší relevance vztahu Mycrofta a Sherlocka. Úvodní rozjezd je svižný, zábavný a napovídá, že se nebude jednat o rekapitulační díl bez vlastního přispění do celku. To se v následujících minutách potvrdí a rozehraje se další hra, která je dle Sherlocka dalším Moriartyho komplotem. A právě tento okamžik je základním kamenem úrazu. Hlavní role se chopí postava Mary, která, jak záhy zjistíme, je stále opředená tajemstvím. Její temná minulost skýtá plno možností na scenáristickém poli, ale forma vyprávění a samotný příběh jsou oproti dokonalosti předchozích případů až nemožně děravé a nezajímavé. Toto pochybení se projeví nejvíce na Sherlockovi, jehož neomylnost a předvídatelnost nepředvídatelného se vytrácí na úkor akce a dějového posunu, a Sherlock tak chvílemi působí jako nabubřelý idiot. Prezentovat Sherlockovu lidštější verzi, jenž pochybuje, strádá a mýlí se, bude rozhodně cílem i pro další díly, ale byla by škoda docílit toho triviální formou, která Sherlockovi rapidně ubírá na důmyslnosti. Zatím nejnovější Sherlockovo dobrodružství nabízí pouze brakový děj, který místo vypointovaného případu řeší laciné osobní vztahy a pochybný příběh minulosti. Účinkují pozměněné hlavní postavy ( Sherlock Holmes a doktor Watson ), jejichž nejzákladnější vlastnosti jsou zpochybněny jako ve španělské telenovele a divák se nestačí divit, kolik chyb bylo naseto v doposud precizním scénáři. Hanit v tomto případě je oprávněné, nutno ale přihlédnout na výjimečnost předchozích sérií, které dlouho připravovanou ( a ještě déle očekávanou ) uvádí do nepříjemné situace. Rozhodně je Sherlock stále zábavný a vysoce nadprůměrný seriál, který smývá hranice filmu a seriálu, ale jak tomu tak bývá, pompézní finále jsou často nahrazena nucenou patetickou zvrhlostí, která si šlape po základech. Upřímně doufám, že tyto kritické predikce nebudou naplněny, zrnko pochybnosti ve mně ale zůstává. 70% ()