Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Príbeh zakázanej lásky a nemožnosti povedať milovanej pravdu. Fejs je horkokrvný mladík, ktorý pod maskou obávaného bitkára skrýva citlivú a poetickú dušu. Už dlhú dobu je tajne zamilovaný do krásnej Roxany, svojej sesternice, čo mu bráni naplno prejaviť svoje city. Keď medzi nich vstúpi naivný Kristián, práve on sa pre Fejsa stáva cestou k jeho zakázanej láske... Film na motívy divadelnej hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu. (RTVS)

(viac)

Recenzie (13)

NinadeL 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Fejs radikálně zasadil Rostandova Cyrana z Bergeracu do prostředí hip hipového klubu a nebýt některých klišé (po letech se Roxanina kamarádka stala vícenásobnou matkou, ačkoli nebyla pěkná, její známý má nový spokojený vzah, kterému neuškodil coming out a samozřejmě cikán, který se potýkal s výpadky neonacistů, nyní vydává jedno úspěšné album za druhým), bylo by to na výbornou. Herecky zcela vyčnívá Kristína Svarinská, která už mnohé dokázala v obou sériích Keby bolo keby (2009). Nemám nejmenší důvod nepočastovat s klasickou adaptací s kralujícím Gérardem Depardieu (1990) a nebýt spokojena s oběma, protože každá dokáže přinést kvalitní zážitek. ()

ludovit14 

všetky recenzie užívateľa

FEJS-je na Slovenské pomery slušný film,kedže sa jedná o TV-film,ktorý by mohol byť kľudne vysielaný aj v kinách- lebo keď si predstavým,aké sračky tam idú,tak by FEJS určite hanbu neurobil.Fejs(Michal Kubovčík,) stvárňuje drsného mladíka,ktorý sa nevyhýba žiadnym potýčkam,ale pod maskou obávaného bitkára skrýva citlivú dušu.Je pravdou,že príbeh bol už mnohokrát sfilmovaný niekde inde,a samozrejme aj lepšie.(motívy divadelnej hry Cyrano z Bergeracu)HOD:55%. A tiež herecké výkony nijako zvlášť neoslnia.PS:ak by som mal niekoho výkon vyzdvihnúť-tak by to bol Michal Kubovčík. ()

Reklama

Crybaby 

všetky recenzie užívateľa

Nakrájajme všetky romantické drámy, vložme do nich chlapca ktorý sa dookola len mláti, ťažký osud a máme film. Keby to bolo takto založené tak tento film dostane "-odpad", ale tak to nebolo. Nie som zástancom incestu, ani vo filme, a už vôbec nie v reálnom živote, ale tu sa to podľa mňa hodilo. Herci hrali dobre, soundtrack bol tiež dobrý, až na pár vyslovene trápnych scén to podľa mňa bolo veľmi slušné. Ak by tento film vyprodukovala Amerika tak určite nedostane viac ako 3*, ale kedže je to slovenský film, a pre mňa jeden z mála normálnych slovenských filmov, tak dostal rovno plný počet. Preto to je síce jedno z mojich najmenej objektívnych hodnotení ale čo už. 9/10 ()

dita.krizova 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

"Mal som ti povedať..." Z obyčejného cyklu povídek, který si večer pustíte k dobrému usínání, se vyklubal naprosto překvapivý smímek, který chytil za srdce. ...Bože! To bylo tak smutné!... Rozhodně skvělý námět, natočit příběhy podle slavných knižních klasik a tohle zpracování příběhu patřilo mezi nejlepší z celého cyklu. Rozhodně doporučuju, je to lepší než obyčejná americká komedie. ()

Autogram 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Pri súboji o Kristínu Roxanu Svarinskú aj keď vykreslenú trochu naivne nemôže byť nikto na pochybách, že je to naozaj. Jej výkon v epizóde nemal konkurenciu a k výbornému dojmu prispel aj zaujímavý príbeh zakázanej lásky. Originál nepoznám, tak som nemohol posúdiť, nakoľko ide o sprznenie klasiky a tak iba zatlieskam. ()

Galéria (11)

Zaujímavosti (1)

  • Niektoré scény sa nakrúcali v podzemných garážach nákupného centra Eurovea či v bratislavskom diskotékovom klube Dopler. (ludovit14)

Reklama

Reklama