Zakomplexovaný Bales sa beznádejne zamiluje do krásnej Roxany, no zdá sa, že práve kvôli svojmu zovňajšku nemá u nej tento škaredý romantik žiadnu šancu. Svoj básnický talent a inšpiráciu preto rezignovane vkladá do rúk svojho prihlúpleho podriadeného, Crisa. A zdá sa, že Chrisove plamenné vyznania lásky diktované Balesom, začínajú na Roxanu pôsobiť... (oficiálny text distribútora)

malyLibor

Nesnáším americké ztvárnění evropské klasiky či historie ve filmu. Američani to obecně neumí a vždy je to hrůza, a je jedno, o jaké dílo či etapu historie se jedná. Ale tentokrát musím udělat výjimku. Toto pojetí Cyrana bylo skvělé. Samozřejmě, obrovský podíl v mém hodnocení hraje nádherná Daryl, ale i nebýt ní bych asi na film nenadával... určitě bych dal klidně i tři *. On ten Martin byl taky skvělý. Jen ten nos byl přeci jen moc... Ale i ten byl zastíněn půvabem Daryl. ()

cure

Tak táto americká verzia Cyrana ma dostala. Chce to byť vtipná, štýlová a inteligentná zábava a taká aj v skutočne je. Vyzdvihujem snahu poňať Cyrana trošku netradične čo sa tvorcom s nadhľadom podarilo. Najmä výkon Steve Martina bol pre mňa príjemným prekvapením, pretože som ho doposiaľ považoval za priemerného komika. A na krásnu Daryl sa stačí pozerať )). U mňa slušných 80%. ()

ClintEastwood

Nezírej na něj! Bez přehánění můžu konstatovat, že Roxana je pro mě jednou z nejlepších amerických komedií z celých 80. let. A že tam je obrovská konkurence. Příjemná letní atmosféra malého městečka, parta neschopných hasičů a hlavně naprosto dokonalý Steve Martin, mimořádně nádherná (!!) Daryl Hannah a správně potrhlý prosťáček Rick Rossovich. Moc milý, romantický kousek, u kterého se budete opravdu bavit a smát. ()

Tosim

-MÁTE TEN PLÁŠŤ? -VŽDYŤ JSTE ŽÁDNÝ NECHTĚLA. -TO BYLA IRONIE. -IRONIE? NE, TAK TU TADY NEZNÁME. NAPOSLEDY JSEM SI ZAIRONIZOVAL V PĚTAOSMDESÁTÉM, ALE NECHAL JSEM TOHO, PROTOŽE NA MĚ VŠICHNI NECHÁPAVĚ CIVĚLI. Romantika v zajímavém balení - starý a silný příběh v novém kabátě. Chytlavé dialogy, Steve Martin a svůdná Darryl Hannah - hmmm... ()

helloween93

Steve Martin i Daryl Hannah na vrcholu svých kariér, Martin bezpochyby navždy zůstane jedním z nejúspěšnějších komiků vůbec a minimálně mimo USA je hodně underated. Roxanne je ten starší typ filmu, který dlouho v televizi nešel, dostal jsem se k němu víceméně náhodou na Netflixu. Atmosféra 80’s, nenucená konverzační romantika a fakt, že jsem dlouho žádný 80’s flick neviděl udělaly své, film se mi líbil, a to slaďárny nemusim. No, ona to ani moc slaďárna nebyla, bylo to hodně mixnuté komedií. Parádní 80’s romantická komedie. 4* ()