Študenti strednej školy Lycée Jules Ferry odolali všetkým pokusom o zlepšenie svojho prospechu, študijných výsledkov pred maturitou i celkového hodnotenia svojho inštitútu. Zúfalý školský inšpektor (Dominique Pinon) pristúpi na návrh svojho zástupcu (François Morel), aby čerta vyhnal diablom, a zvýšením úrovne najhoršej strednej školy v krajine poveril experimentálny tím najneschopnejších učiteľov. Krásna Amina (Stéfi Celma), učiteľka francúzštiny, záhadný Maurice (Raymond Bouchard), profesor filozofie, časovaná bomba Albert (Fred Tousch), profesor chémie a komatózny matematik Cutiro (Christian Clavier) spoja sily so športovým nadšencom Ericom (Arnaud Ducret), úplne bláznivou angličtinárkou Gladys (Isabelle Nantyová) a budúcim učiteľom dejepisu - napoleonským fanatikom Antoinom Polochonom (Pierre-François Martin-Laval), aby zvýšili úspešnosť školy v maturitných skúškach nad päťdesiat percent. Vôbec však netušia, že za ich vymenovaním stoja temné sily! (TV JOJ)

kacir

Neviem sa rozhodnúť medzi 1 alebo 2 hviezdami tak dám tri, aj keď na tri to nemá.. Bolo tam veľa trápnych situácii. A na Fakjú..to nemá ani z ďaleka. ()

jooker10

Tak nevím. Zasmál jsem se (chvílemi). Ale jinak mi to přijde na tři hvězdy slabý. Vůbec bych to nesrovnával s Fakjů pane učiteli, ani s Bláznivou školou. To proti tomuhle byly oskarový filmy. ()

julie_mie

Na základě mého oblíbeného bédéčka vznikl film, který nelze hodnotit méně než 3 hvězdami, protože přece jen kreslená předloha je za 5*, jinak řečeno 20/20. ()

P@\/EL

Tahle komedie mě až tak nenadchla, jelikož mi přišlo, že většina vtipů vyšla jen tak na zdařbůh. Potenciál v podobě učitelských exotů film rozhodně měl, každopádně si myslím, že herci až na pár světlých momentů Christiana Claviera své role docela odbyli. No a za studenty taky jen obyčený průměr. Alespoň že jsem se sem tam zasmál absurdnosti příběhu a vzniklé situace. ()

Pythonator

Škoda, že Clavier dostal tak málo prostoru. Časy Návštěvníků už jsou dávno pryč a Frantíci už neumějí udělat špičkovou komedii. Tahle pobaví, ale málo. ()

Chlo0opek

Zajímavý nápad na v oblasti vzdělávání:)). Nebo spíš jen na film, ve skutečnosti už je to tak trochu sporné... Každopádně co jsem od tohoto snímku čekal, to jsem dostal, občas fakt dobrá vtipná situace, herecky taky jakž takž v pohodě. ()

k.rakonos odpad!

Ou, tak nevím, přes 50%?? Velká bída, nedokoukáno, lépe než odpadem nemohu tuhle trapnost hodnotit. Fakjů pane učiteli v německém podání o dvě třídy lepší a vtipnější. ()

Milsa

Prvé 2 štvrtiny filmu sú dosť chaotické a nemajú ani hlavu ani pätu. 3. štvrtina je už zaujímavejšia, ale aj tak sa vlastne nič nedeje. No a v poslednej sa to tozbehne, ale pre záchranu hodnotenia filmu je to už neskoro. Čakal som od toho viac. ()